Stylowe donice – zobacz moje największe inspiracje

stylowe donice

Mało jakie dekoracje potrafią zmienić oblicze wnętrza. Tak, dokładnie – stylowe donice mówiąc prostym językiem robią robotę! Surowiec, kolor, struktura czy w końcu zdobienia decydują często o całokształcie naszych pomieszczeń.

Osobiście uwielbiam te największe i najbardziej minimalistyczne. Ale tak naprawdę wybór na naszym rynku jest ogromny. I każdy z Was znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Stylowe donice – zacznijmy od tarasu i ogrodu

Nie będę poruszał tematu donic z betonu, czy z taniego plastiku. Ponieważ zawsze szukałem wysokiej jakości produktów. I jeśli chcesz mieć wyrób na lata, który w naszym klimacie wytrzyma długie zimy skoncentruj się na ręcznie wypalanej glinie.

Technika, której używa marka M.I.T.A.L jest znana od XIII wieku. A wszyscy wiemy, że w tamtych czasach ekonomia nie nakazywała nam wyrabiać ze słabych surowców. Tylko to miało służyć na długie lata. Tak jest i w tym przypadku.

Ceramika Impruneta, znacznie różni się od wielu innych. Dlaczego? A dlatego, iż ekskluzywne donice wyrabiane są ze specyficznej gliny. To ona nadaje wyjątkowy koloryt i strukturę. Wysoka odporność na mróz to zasługa składu struktury gliny. Oczywiście wypalanie w specjalnym piecu oraz ręczna robota to największe plusy tej marki.

Proszę spójrzcie na kilka przykładowych donic, jakie wybrałem.

ekskluzywne donice do ogrodu
Foto: http://www.terrecottemital.it
luksusowe donice do ogrodu
Foto: http://www.terrecottemital.it
luksusowe donice ogrodowe
Foto: http://www.terrecottemital.it
piekne donice do ogrodu
Foto: http://www.terrecottemital.it

Ok, stylowe donice to nie tylko słoneczna Italia, u nas także potrafią produkować eleganckie rzeczy. Krajowa marka Kama Flower specjalizuje się w wyrobach z kompozytu szklano – winyloestrowego i poliestrowego.

W naszym butiku mamy ich kolekcję i naprawdę cieszy się spora popularnością. Kształty i design jest minimalistyczny, w fajnej palecie barw. Dużą zaletą tych produktów jest waga. Ponieważ masy donic rozmiaru S wynoszą w zależności od kształtu od 3 do 4 kg , wielkości M – 5 do 7 kg, wielkości L – 7 do 9 kg, wielkości XL 18 – 24 kg, natomiast XXL 26 – 34 kg.

stylowa donica do ogrodu
ogrodowa luksusowa donica
luksusowe donice na podworze 1

Tak wykonane i lekkie donice można z łatwością przewozić i ustawiać w dowolnym miejscu. A jak wiemy jest to dosyć istotne. Wyroby dedykowane są zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz. Mi jednak bardziej przypadły do gustu w naturalnym środowisku, szczególnie ogrodzie, czy podwórkowym tarasie. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami.

Stylowe donice – wnętrza i kochana włoska ceramika

Pisałem już o ceramice produkowanej we Włoszech. Na pewno jest to typowy i sztandarowy wyrób Made in Italy. Naprawdę znają się na tym doskonale. Historia produkcji tych niesamowitych luksusowych donic jest długa i fascynująca. A manufaktur zajmujących się tą ręczną pracą jest bardzo dużo.

Kocham ceramikę misternie zdobioną kryształkami, złotem czy platyną. Ale fascynuje chyba mnie bardziej prosta, minimalistyczna forma. Na pewno taką produkcję ma Battocchio. Oni akurat poszli drogą zredukowanej prostej linii.

To co jest jeszcze ważnym aspektem. Ich stylowe donice mają znaczne rozmiary – i to lubię najbardziej. Wielkość robi różnicę.Wnętrza uwielbiają duże formy, nieważne czy są to obrazy, czy dekoracje. Duże lubi duże.

A jak to wygląda w wykonaniu Battochcio zobaczcie.

donica bardzo luksusowa
luksusowe donice do salonu
luksusowa donica salonowa
wielkie donice do salonu

Stylowe donice – złoto i Swarovski

Kiedyś, ktoś, gdzieś na Facebooku pod wyrobami F.L. Orgia napisał mi – ” Wies tańczy, wieś śpiewa ”. Hmmm, wydaje mi się, że chłop nigdy nie był na naszej wsi. Osobiście sam tam spędzam dużo wolnego czasu i nigdy nic podobnego nie widziałem. Dlatego, uświadomiłem go jak bardzo się myli.

Przede wszystkim design to rzecz gustu, smaku i wyjątkowości. Dla mnie zdobienia z platyny, 24 karatowego złota i kryształków Swarovskiego są wyjątkowe. Nie po to stworzyłem Luxury Products, aby takiej ceramiki tam nie było!

Generalnie misternie zdobiona ceramika cieszy się największym powodzeniem, wśród naszych klientów. I na pewno nie są to ludzie, którzy nie mają gustu. Te ekskluzywne donice na żywo wyglądają niebiańsko i wyjątkowo luksusowo. A złoto, czy kryształy dodają specyficznego klimatu.

Zresztą marki, które to produkują robią do tego całe linie. Włączając w to wazony, patery, szkatułki, kolumny, żyrandole itd….Proszę mi uwierzyć – ludzie to sobie powoli kompletują, bo to jest prawdziwy luksus.

I ten człowiek, który napisał o swoich odczuciach względem tych produktach, dostał ode mnie informację. Pisałem mu o specyfice produkcji tej niebywałej ceramiki. O wielopokoleniowej manufakturze i rodzinnej tradycji.

To nie jest produkt z taśmociągu. To jest luksus z duszą i tyle w tym temacie. Spójrzcie na ten cudowny przepych.

ceramiczne luksusowe donice 1
ekskluzywne donice do wnetrz
ekskluzywna donica salonowa
zlote donice do salonu

Stylowe donice z pewteru

Może kilka słów o pewterze. Przyznam, że sam kiedyś nie wiedziałem co to jest za materiał. Pewter to stop trzech metali: cyny (90-98%), antymonu (0,5-8%) i miedzi (0,25-2,5%). Dlatego jest materiałem niezwykle solidnym i twardym, acz plastycznym. Dobrze jest o niego dbać, jak o domowe srebra, tak aby zachował dobrą kondycję na długie lata.

Jakiś czas temu wprowadziliśmy na nasz rynek włoską markę Cosi Tabellini – Art of Pewter. Jest to manufaktura silnie nawiązująca do stylu secesyjnego. Stąd nasza decyzja o MUST HAVE. Kochamy to co wyjątkowe, więc nie mogło być inaczej w przypadku i tej firmy.

Donice wykonane z pewteru moim zdaniem najbardziej sprawdzą się w stylowych wnętrzach, zwłaszcza na dużych parapetach, kominkach i komodach. Czyli miejscach podwyższonych, gdzie wyraźnie będzie widać specyficzne i wyraziste wyroby Cosi Tabellini.

Jest to zupełnie inny design od eleganckiej ceramiki. Ale inność jest wpisana w luksus, więc popatrzcie na te piękne produkty.

donice do wnetrz
luksusowe donice na kominek
prestizowe donice do wnetrz

Jedna donica może zmienić nasz świat, jak za dotknięciem czarodziejskiej rożdżki. Ale róbmy to umiejętnie. Bowiem, mieszenie styli nie zawsze może się dobrze skończyć dla naszych wnętrz.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz