Gotowanie w miedzianych garnkach może być sexi – włoska marka Ruffoni

gotowanie w miedzianych garnkach

Prawdziwy profesjonalista sztuki kulinarnej dobrze wie o tym, że gotowanie w miedzianych garnkach to nie tylko najlepszy wybór z możliwych, ale także najbardziej efektywny. Oznacza to, że kolekcja akcesoriów do pichcenia nie powinien być wcale przypadkiem, a raczej przemyślaną inwestycją na długie lata.

Oprócz samego gotowania ważne są doznania estetyczne, ale o tym później – skupmy się na walorach użytkowych!

gotowanie na miedzi może być cool
Gotowanie w miedzianych garnkach – kolekcja OPUS CUPRA

Gotowanie w miedzianych garnkach na wagę złota

I nie ma wcale przesady w stwierdzeniu powyżej. Miedź bowiem uznawana jest za najdoskonalszy materiał do przewodzenia i rozprowadzania ciepła. Okazuje się więc, że w miedzianym garnku, rondlu, czy na miedzianej patelni każda zmiana temperatury wpłynie na efekt kulinarnych przygód.

I tu wyliczenia ekspertów także nie pozostawiają wątpliwości – miedź w stosunku do stali przewodzi ciepło 25 razy lepiej, w stosunku do aluminium, jej skuteczność jest 9 razy większa. Za każdym razem więc jest zdecydowanie lepsza – czy nie warto pomyśleć o wymianie kuchennych niezbędników?

gotowanie na stalowyo miedzianym garnku
Kolekcja VITRUVIUS – stal nierdzewna+aluminium, miedź!

W miedzianym garnku ugotuje się wszystko – potwierdzą to gospodynie domowe z wieloletnim stażem lub utalentowane mistrzynie kulinarnych eksperymentów. Współczesność nie pozostawia złudzeń – znajomość sztuki kulinarnej nie jest dziś czymś, czego wypadałoby się wstydzić. Jest raczej czymś, czym warto się pochwalić.

Gotowanie w miedzianych garnkach – design ważny jak materiał

Miedziane garnki Ruffoni to wyjątkowe dzieła sztuki kulinarnej, z bardzo charakterystycznym wyglądem. Specjalnie poobijana zewnętrzna powłoka to znak rozpoznawalny tej marki z Włoch.

miedziane garnki gotowanie
Klasyczny a zarazem bardzo designerski – by Luxury Products

Dodatkowym atutem w kolekcji Opus Cupra są rzeźby warzyw na wszystkich pokrywkach. Wygląda to niezwykle efektownie i luksusowo – jak w starej dobrej manufakturze.

Kulinarnych odsłon kilka – gotowanie w miedzianych garnkach może przybierać przeróżną postać. Dlaczego?

Decyduje o tym szeroki wybór akcesoriów kuchennych stworzonych z miedzi właśnie. Kolekcjonerzy stylowych i ponadczasowych dodatków do kuchni doskonale orientują się w tym, co dostać można na rynku. A kupić można naprawdę wiele. W asortymencie znajdą się zarówno rozmaitej wielkości garnki, patelnie bądź rondle. Nie jest jednak tak, że każdy jest do siebie podobny. Nic w tym stylu!

miedź gotowanie na garnkach
We love Ruffoni

Czy miedziane garnki mogą być sexi?

I to nawet bardzo! Miedź w połączeniu z pięknym wyglądem daje bombowe uderzenie. Komplety takich miedzianych garnków są pakowane w stylowe drewniane pudła – co nadaje jeszcze większej mocy. Wydaje się, że miłość do gotowania może przeistoczyć się w zadurzenie w akcesoria z miedzi Ruffoni…

jak gotować na miedzianych garnkach
Gotowanie na miedzianych garnkach jest dużą przygodą!

Wykonane z najwyższej klasy materiałów różnić się mogą choćby wykończeniem. Przyjmuje się, że najbardziej eleganckie pozostają te wykonane w państwie uchodzącym za prawdziwą kolebkę piękna – we Włoszech.

Garnki sygnowane marką Ruffoni oczarowują nie tylko lśniącą powłoką, ale i ponadczasowym pięknem, w którym po prostu można się zakochać już od pierwszego wejrzenia.

Komplety miedzianych garnków
Pomysł na prezent – zestaw garnków z miedzi

Miedzianą klasykę i piękno warto wprowadzić do kuchennych przestrzeni. To gwarant luksusu i ciekawych rozwiązań do wnętrz, w które warto zainwestować.

Zapisz

Zapisz

Zapisz