Książka Ferrari zapakowana w luksusowej atrapie silnika V12 250

gdzie kupić książkę o marce ferrari?

Dzisiaj nie znam mężczyzny, który nie słyszał by o marce Ferrari. Być może jest nim koleś, który nie interesuje się motoryzacją…ale tak sobie myślę, to awykonalne. Bo przecież nawet większość kobiet wie czym jest ta włoska firma. Dzisiaj prezentuję Wam swoistego rodzaju ukłon w stronę historii samochodów sportowych, a jest nią książka Ferrari. Opowieść z o niebywałej potędze a właściwie namacalnej kulturze, którą zbudowała przez lata ta fabryka. To nawet coś więcej niż trend, czy moda, wydaje mi się że można mówić tu o kulcie auta. Na pewno miłośnicy znaczka Ferrari zgadzają się ze mną!

Książka Ferrari – światowe wydawnictwo Taschen

Pewnie chcecie wiedzieć, kto do diabła wpadł na tak genialny pomysł, aby wydać prestiżowy album o kultowej marce? Już mówię, jest to prestiżowe wydawnictwo Taschen. Która jest wiodącym i najbardziej rozpoznawalnym wydawcą świetnych książek o modzie, projektowaniu, popkulturze, turystyce, sztuce i w końcu o ludziach którzy to wszystko przecież stworzyli! Jakiś czas temu będąc w hotelu Krasicki znalazłem się w czytelni tego pięknego miejsca. W moje ręce od razu wpadły albumy i książki kolekcjonerskie marki Taschen. To była miłość od pierwszego wejrzenia.

Książka Ferrari jest jedną z wielu pozycji o symbolach minionej epoki, które odegrały ogromną rolę. Misją i celem Taschena jest niesamowite zaangażowanie w kulturę oraz innowacje. Chęć przekazania kawałka historii o Nas samych, o najbardziej ciekawych zdarzeniach na świecie.

Założona w XX wieku, przez Benedikta Taschen w 1980 roku jako malutka księgarnia z komiksami w Kolonii, dzisiaj sprzedaje swoje książki na całym globie. Oprócz światowej sieci dystrybucji, prywatne wydawnictwo prowadzi witrynę handlu elektronicznego i 14 markowych sklepów, od Beverly Hills, Nowego Jorku i Miami po Londyn, Brukselę, Paryż i Mediolan. Marka ma siedzibę w Kolonii i Los Angeles, a jej biura regionalne są rozsiane w Berlinie, Hongkongu, Londynie, Madrycie, Mediolanie, Nowym Jorku i Paryżu.

Dlatego duża dawka kosmopolityzmu daje jej niesłychaną siłę do produkcji wybitnych i spektakularnych dzieł, takich jak książka Ferrari. To doświadczenie daje podstawę do projektowania tak zacnych i udanych dzieł. A firmie Taschen, nie można tego odmówić.

taschen wydawnictwo
taschen sklep
sklepy taschen

Książka Ferrari i jej autorzy

Urodzony w Australii Marc Newson studiował projektowanie biżuterii i rzeźbę w Sydney. Po College of the Arts przeniósł się do Tokio. Następnie pracował, tworzył i mieszał w Paryżu oraz Londynie. To bardzo wpłynęło na jego rozwój osobisty, dlatego między innymi stał się z najbardziej wpływowych i uznanych projektantów na świecie.

Pino Allievi to z kolei włoski pisarz i znany dziennikarz. O wielu lat komentuje i publikuje artykuły o sportowych autach. Włosi znają go jako komentatora Formuły 1, dla Rai. Pisze także dla popularnej La Gazzetta dello Sport. Współpracując z Enzo Ferrari napisał książkę o historii samochodów oraz o ich bohaterach, których często znał osobiście. Książka Ferrari była więc naturalną drogą dla jego twórczości.

Dodam, iż Allievi był laureatem nagrody dziennikarskiej przyznawanej przez samego twórcę Dino Ferrari. Więc jest to człowiek, który ma świetne rozeznanie aby napisać właśnie książkę o marce Ferrari.

Książka Ferrari – nigdy nie widziałem takiej oprawy

Dotknąłem wiele luksusowych produktów, a szczególnie ich opakowań. Robiły na mnie wrażenie, ale to co zrobił Taschen zupełnie rozwaliło moją postrzeganie opakowań premium. To nad wyraz osobliwe, a w dodatku celnie stworzone opakowanie i tak już bardzo luksusowego towaru. Książka Ferrari sama w jest już dziełem jakich próżno szukać, więc tym bardziej zadanie było dużym wyzwaniem. Jednak Marc Newson świetnie z tym sobie poradził robiąc prawdziwe dzieło sztuki!

Dla mnie to istny obłęd. Książka Ferrari jest zamknięta w inspirowanej silnikiem tego auta obudowie zaprojektowanej przez Marc’a Newsona. Wykonany z odlewu aluminium chrom został piaskowany proszkiem, tak aby zachować naturalny charakter metalu, a górna część obudowy została wykończona czerwonym lakierem Ferrari, takim samym jak ten zastosowany w ich silnikach.

To olbrzymi ukłon w stronę wszystkich miłośników tej firmy. Symbol, synonim i znak rozpoznawalny. Chyba nikt inny jak Marc nie mógł wpaść na taki specyficzny pomysł. I to jest prawdziwy luksus, już sama oprawa a w zasadzie silnik wprowadza nas w niesamowitą historię Ferrari.

Sama książka Ferrari jest oprawiona w skórę i ręcznie szyta. Tego wymagają najbardziej luksusowe limitowane księgi kolekcjonerskie. Więc wszystkie standardy zostały tutaj spełnione.

f1 ksiazka
ksiazka ferrari edycja limitowana
opakowanie ksiazki ferrari
historia o ferrari
czerwona limitowana ksiazka o ferrari
sportowe auta ferrari
ferrari marka

Książka Ferrari zawiera w sobie kawał pięknej historii

Pewnie chcecie wiedzieć co możemy znaleźć w tej fascynującej przygodzie? Otóż 514 stron jest naprawdę wykorzystane na maxa. Nie ma tutaj żadnej ściemy i słabej jakości zdjęć. To proste formy przekazu, jak dla mnie przypominające trochę książki z lat 80. Kocham tak wydawane dzieła! No cóż ten olbrzymi tom powstał przy ścisłej współpracy z marką Ferrari. A więc jest na pewno dużo zdjęć, których na próżno szukać dzisiaj w dostępnych materiałach.

Książka Ferrari jest wyjątkowym dziełem kolekcjonerskim, który pokazuje dlaczego ta marka jest dzisiaj znana dla praktycznie każdego mężczyzny. Dzieło zawiera ekskluzywne treści z archiwów Ferrari i prywatnych kolekcji na całym świecie. Setki nigdy dotąd niepublikowanych zdjęć i dokumentów. Publicznie dzisiaj pokazane po to, aby odkrywać wspólnie wyjątkowy kawał niesamowitej historii zwycięstw oraz jej bohaterów.

Myślę że większość posiadaczy auta Ferrari to prawdziwi pasjonaci, którzy kochają tą markę. Dlatego ten wyjątkowy album może być świetnym dodatkiem do ich miłości. I chociaż cena to ponad 21 tysięcy złotych, na tą książkę jest dużo chętnych. Luksusu, a szczególnie limitowane edycje prestiżowych wydawnictw nie mają swojej ceny. Dlatego pasjonaci z całego świata powinni mieć cząstkę historii w swoim domu.

Edycja kolekcjonerska (nr 251–1 947), każda podpisana jest przez Piero Ferrari. Dostępny również w wersji Art Edition (nr 1–250) podpisanym przez Piero Ferrari, Sergio Marchionne i Johna Elkanna. To sprawia, iż książka Ferrari staje się prawdziwym dziełem kolekcjonerskim, oprawionym w naturalną skórę. W fascynującym i pięknym opakowaniu, które może wzbudzić wiele emocji.

auta ferrari ksiazka
Książka Ferrari – na platformie Luxury Products
f1 ksiazki
ferrari
ferrari opowiesc o marce
historia ferrari
historia marki ferrari
historia ferrari zawarta w ksiazce
limitowane edycje ksiazek ferrari
ksiazki o autach

Książka Ferrari – dla kogo?

Jeśli powiem, że dla każdego miłośnika lub posiadacza auta Ferrari skłamię. Ta książka Ferrari nie jest dla każdego. Wydaje mi się że jest to edycja skierowana do świadomego człowieka, który po prostu kocha tą markę! Jest to wybór z pobudek czysto osobistych i w tych kategoriach je traktuję. Taschen nie próbuje drukować tysiące tych egzemplarzy, ponieważ edycje limitowane mają mieć określoną ilość.

Moim zdaniem jest to także bardzo oryginalny pomysł na luksusowy prezent oraz podarunek dla bardzo bliskiej osoby. Oprawa, sama książka i klimat, który się czuje mając te dzieło przed sobą daje świadectwo niezwykłej historii. Żaden film tego nie odda, ponieważ książka i zawarte w niej zdjęcia trwają tyle ile na nie patrzymy. Myślę, że te spojrzenia zostają w Nas, jak kadry zdjęć w tej niesamowitej książce.

Polecam ją wszystkim zakochanym po uszy w marce Ferrai, ale także dla miłośników historii motoryzacji i tego czego była świadkiem. Włoska marka jest symbolem czegoś, co stało się w minionej epoce. Myślę, że każdy kto będzie trzymał w rękach książkę o Ferrari stanie się niemym widzem minionego wieku i tego, co się naprawdę w tym okresie wydarzyło.

Luksusowy album Ferrari przeniesie Nas w otchłań najlepszych lat w sportowej motoryzacji oraz wzbudzi wiele emocji. Jestem głęboko przekonany o słuszności drogi, która obrało wydawnictwo Taschen i jej znakomitych dzieł. Dlatego postanowiliśmy oferować je wszystkim świadomym miłośnikom wysokiej jakości książek i albumów. Są one niewątpliwie znakiem czasu, który nieustannie ucieka w natłoku wielu spraw.

Ale wiem i mocno w to wierzę, iż książka Ferrari wzbudzi w Was paradę silnych i bardzo pozytywnych emocji. Czego Wam serdecznie życzę.