Fundusz kultury Chanel z nową nagrodą

Fundusz Kultury Chanel Z Nową Nagrodą
Fot. uk.style.yahoo.com

Fundusz Kultury Chanel właśnie ogłosił dziesięciu szczęśliwych laureatów prestiżowej nagrody Chanel Next Prize. Nagrody, która stanowi wyróżnienie dla wschodzących talentów w międzynarodowym świecie sztuki i kultury. Druga edycja nagrody nie tylko przynosi uznanie, ale także realne wsparcie finansowe dla zwycięzców, którzy otrzymają po 100 000 euro. Ta kwota, która nie tylko pozwoli na kontynuację ich twórczej drogi, ale także umożliwi realizację ich najbardziej ambitnych projektów artystycznych.

Zwycięzcy będą mieli również dostęp do dwuletniego programu mentorskiego i networkingowego, prowadzonego przez partnerów kulturalnych domu Chanel, w tym renomowaną Royal College of Art w Londynie. To nieocenione wsparcie, które umożliwi rozwój talentu i zwiększy szanse na sukces w dynamicznym świecie sztuki. Chanel Next Prize to nie tylko nagroda – to manifestacja zaangażowania marki w promowanie i wspieranie młodych talentów. To wyjątkowa okazja dla artystów, aby rozwijać się i realizować swoje marzenia. A dla marki Chanel to możliwość angażowania się w tworzenie nowej ery w świecie sztuki i kultury.

Fundusz kultury Chanel, jako forma mecenatu artystycznego

Marka Chanel kontynuuje swoją misję promowania i wspierania artystów, którzy odważnie redefiniują swoje dziedziny sztuki i kultury. Laureaci Chanel Next Prize pochodzą z sześciu różnych krajów: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Brazylii, Singapuru i Gruzji. Ich prace obejmują różnorodne dziedziny, takie jak sztuka wizualna, film, taniec, projektowanie gier wideo, performance, opera i sztuka cyfrowa.

@Chanel Nagroda Chanel Next Prize 2022

Nagroda Chanel Next Prize została wprowadzona w życie w 2021 roku w ramach globalnej inicjatywy o nazwie Fundusz kultury Chanel. Miała ona na celu przyspieszenie rozwoju pomysłów, które wzbogacają kulturę, kontynuując tym samym długą tradycję mecenatu domu mody. Yana Peel, globalna dyrektor ds. sztuki i kultury w Chanel, podkreśliła, że celem nagrody jest wzmacnianie pracy artystów, którzy nie tylko zmieniają oblicze świata, ale także na nowo definiują granice swoich dyscyplin. Każdego z laureatów opisano jako katalizator i pionier, który zakłóca ustalone praktyki w swojej dziedzinie kultury.

Panel jurorów, składał się ze znanych postaci jak Tilda Swinton, Cao Fei, oraz kuratorzy Legacy Russell i Hans Ulrich Obrist. Wśród zwycięzców znajdują się tak wybitne postaci jak: Tolia Astakhishvili, Kantemir Balagov, Oona Doherty, Sam Eng, oraz Ho Tzu Nyen, a także Fox Maxy, Camae Ayewa znana jako Moor Mother, Dalton Paula, Anna Thorvaldsdottir, oraz Davóne Tines. Każdy z nich reprezentuje nie tylko wyjątkowy talent, ale także różnorodność w świecie sztuki, która jest fundamentalnym elementem dziedzictwa Chanel.