Apartament Karla Lagerfelda sprzedany za zawrotną cenę

Apartament Karla Lagerfelda Sprzedany Za Zawrotną Cenę
Fot. www.vanityteen.com

Luksusowy apartament Karla Lagerfelda w Paryżu, będący własnością zmarłego legendarnego projektanta mody właśnie zmienił właściciela podczas ekskluzywnej aukcji, osiągając oszałamiającą cenę 10 milionów euro. Ta niezwykła transakcja przyciągnęła uwagę nie tylko miłośników mody, ale także całego świata luksusu. Ostateczna cena, sięgająca 11 milionów euro z uwzględnieniem opłat notarialnych, zdumiała wielu obserwatorów, ponieważ była prawie dwukrotnie wyższa od początkowej ceny wywoławczej ustalonej na 5,3 miliona euro. Niemniej jednak, mimo wysokiej kwoty, szczegóły dotyczące nowego właściciela pozostały tajemnicą.

Apartament znajduje się w urokliwym, XVII-wiecznym budynku położonym przy Quai Voltaire, co dodaje mu niezwykłego uroku i klimatu. Składa się z trzech przestronnych pokoi, a jego największym atutem jest niesamowity widok na Sekwanę oraz słynny Luwr. To miejsce emanuje historią, stylem i prestiżem, co czyni je niezwykle pożądanym obiektem w świecie nieruchomości luksusowych. To wyjątkowe wydarzenie otwiera nowy rozdział w historii mieszkania, które przez lata było miejscem twórczej inspiracji samego Karla Lagerfelda. Teraz, gdy przechodzi w nowe ręce, pozostaje jedynie pytanie, jakie niesamowite historie i przeżycia przyniesie przyszłym właścicielom tego niezwykłego miejsca.

Apartament Karla Lagerfelda miejscem nie do podrobienia

Apartament Karla Lagerfelda o powierzchni 260 metrów kwadratowych stanowi prawdziwą oazę luksusu. To przestrzeń, która w pełni odzwierciedla niepowtarzalny styl życia projektanta. Jednym z najbardziej imponujących elementów tego mieszkania jest ogromna garderoba o powierzchni 50 metrów kwadratowych, co podkreśla jego wyjątkowość. Lagerfeld osobiście przeprowadził gruntowny remont, nadając apartamentowi futurystyczny charakter. Betonowa posadzka i sekcje szkła piaskowanego harmonijnie współgrają ze sobą – to wszystko zostało potwierdzone przez notariusza.

Miejsce Inspiracji I Kreatywności Apartament Karla Lagerfelda
Fot. dailyexpress.com

Karl Lagerfeld, urodzony w Niemczech, był niekwestionowanym gigantem w świecie mody. Swoimi spektakularnymi kreacjami i pokazami własnej marki, na zawsze odmienił krajobraz mody światowej. Mieszkał w tym apartamencie przez około dekadę, aż do swojej śmierci w wieku 85 lat w lutym 2019 roku. W związku z tym każdy zakamarek tego miejsca niósł z sobą oddech jego wyrafinowanego stylu i niezwykłej kreatywności. Jego biuro oraz biblioteka obecnie są dostępne dla publiczności, pełniąc rolę księgarni oraz przestrzeni na wydarzenia w samym sercu Paryża.

Nowy właściciel apartamentu, wyznał, że starał się naśladować gusta estetyczne Lagerfelda i zrozumieć dlaczego to miejsce było tak niezwykłe. Jednak nawet pomimo wysiłków, przyznaje, że trudno jest dorównać perfekcjonizmowi Lagerfelda w kwestii estetyki i stylu. “Starałem się jak mogłem… ale meble, plakaty, fotografie, obrazy, książki… bycie takim perfekcjonistą w estetyce jest czymś, co absolutnie podzielam, ale oczywiście jestem bezużyteczny w porównaniu” – powiedział Brühl.