W czym podajemy szampana – kilka luksusowych produktów

w czym podajemy szampana

Wszyscy uwielbiamy musujący i delikatny smak tego trunku, ale nie każdy kojarzy w czym podajemy szampana. Dzisiaj prezentuję kilka oryginalnych produktów, bez których szampan jest jak harcerz bez finki…

Moda na degustację tego napoju polega na tym, iż jest niezwykle uniwersalny. Praktycznie pasuje do każdego dania. Czy jest to mięso, czy owoce – orzeźwiający łyk sprawia chwilę ekscytacji i zachwytu.

pojemniki na szampan
W czym podajemy szampana – może korkowy pojemnik Renoir?

Szampana chłodzimy w lodówce. Drugim krokiem jest postawienie go na stół, tak aby spokojnie osiągnął odpowiednią temperaturę. Pamiętajmy, iż pożądana temperatura to 5 – 9 stopni.

W czym podajemy szampana – kilka ciekawych produktów

Na rynku mamy masę pojemników, niestety większość to produkcja seryjna. Oczywiście, wśród nich znajdziemy małe perełki sztuki użytkowej. Niejednokrotnie są one bardzo podobne do siebie.

Najtańsze są wykonane z akrylu, czy bardziej ogólnie mówiąc plastyko podobnego materiału. Ich wytrzymałość trudno jednoznacznie scharakteryzować i opisać. Na pewno nie jest to pierwszy gatunek. Aczkolwiek niektóre z nich wyglądają bardzo elegancko.

jak schłodzić i podawać szampana
Akrylowy pojemnik na szampana włoskiej marki Renoir

To w czym podajemy szampana ma istotny wpływa na wystrój naszego wnętrza. Jeżeli chcemy utrzymać luksus trzymajmy się pewnych i ekskluzywnych wyrobów. Za takie uważam wszelkie pojemniki wykonane z dobrej jakości szkła i kryształu.

Wielu producentów dodatkowo wykonuje dodaje 24 karatowe złoto. Co daje niesamowite efekty.

jak podajemy szampana 2
Luksusowy pojemnik na szampana – marka Cre Art – butik luxuryproducts.pl

W czym podajemy szampana? Dobry gatunkowo trunek = stylowy pojemnik!

Trudno sobie wyobrazić, by drogi szampan podać w szklanym wiaderku. Od tego są produkty wykonane ze stali szlachetnej. Często są to coolery dodatkowo posrebrzane. Co także wpływa na ich cenę.

w czym pic szampana
Oryginalne wiaderko do podawania szampana

W takim wiaderku każda butelka będzie wyglądała oryginalnie i prestiżowo. Drugim kluczowym czynnikiem jest fakt, iż metale szlachetne dłużej utrzymują temperaturę. Dlatego tak wielu koneserów kieruje się względami czysto technicznymi.

jak podawac szampana
To w czym podajemy dobrego szampana ma duże znaczenie

Moim ostatnim najbardziej elitarnym towarem jest wiaderko wykonane ze srebra. Ceny takich piękności wahają się od kilku do kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak to w czym podajemy szampana, dla wielu osób ma znaczenie.

luksusowe pojemniki do szampana
Posrebrzany pojemnik na szampana marki Schiavon

Dlatego inwestycja w dobrej jakości pojemnik zawsze się zwraca! Srebro bowiem to materiał także inwestycyjny. Więc przy okazji dywersyfikacji swojego portfela ludzie inwestują w ten cenny kruszec.

w czym podawac szampana
Srebrne wiaderko do degustacji szampana

Dobry szampan kosztuje! Dlatego zanim zorganizujemy ekskluzywne przyjęcie pamiętajmy w czym go podajemy!