Luksusowe inspiracje do ogrodu – przełamane konwenanse projektowania

luksusowe inspiracje ogrodowe

Lato to czas prawdziwego relaksu oraz odważnych zmian swoich ogrodów i tarasów. Przejście z zimowo wiosennej nudy do ożywionego projektowania miejsc wypoczynku dla całej rodziny. Poznajcie moje luksusowe inspiracje do ogrodu, prawdziwych ekskluzywnych manufaktur. Mnie osobiście zauroczyły te ponadczasowe projekty, meble, a także inne artykuły wyposażenia outdoor. Nic tutaj nie jest masowo produkowane, szablonowe i byle jakie. Kocham prestiż i materiały wysokiej jakości, więc będzie tylko to co uważam za klasę premium. Na inne barachło nie mam czasu i ochoty. Nie chcę Wam pokazywać czegoś, co nie zda egzaminu prawdziwych designerskich i pionierskich projektów. To ma być sznyt minimalizmu, ekstrawagancji i dobrego smaku. I tak będzie!

Luksusowe inspiracje do ogrodu – Kenneth Cobonpue

Elektryzujący i wyjątkowy projektant designerskich mebli z Filipin. Jego podróże oraz nauka zawodu to nieustające doświadczenia z Nowego Yorku, Florencji, Cebu czy Reutlingen. Jego projekty to istna korelacja między dziką przyrodą, magicznym światem i minimalizmem. Tworząc odkrywa nieznane dotąd meble dla międzynarodowej publiczności i wszystkich smakoszy kosmicznego designu. Wystarczy spojrzeć na jego twórczość, a także to co stworzył aby wiedzieć, iż są to prawdziwe luksusowe inspiracje do ogrodu.

Oczywiście połowa tych niesamowitych mebli nadaje się do użytku domowego. Kolekcje są tak stworzone, aby nadawały się do salonu, jak i do ogrodu. To daje duże pole do popisu dla projektantów i architektów. Bowiem można stworzyć ciekawe rozwiązania dla całej przestrzeni od domu po ogród i taras. I nie mówcie że meble z technorattanu to coś inspirującego. Dzisiaj masowość w żaden sposób nie może być inspirująca. Powielanie kształtów i modeli jest nagminne i gromadzi słaby efekt wizualny.

Kenneth Cobonpue wie jakich materiałów używać, ponieważ lawiruje między przyrodą a metropolią. Dlatego surowce zastosowane przy produkcji to Abaca (Musa Textilis) znany jako konopie Manila, czyli najsilniejszy naturalny błonnik na świecie, odporny na słoną wodę. Obrabiany i suszony w piecu prawdziwy bambus. Naturalna filipińska palma Buri. Naturalny oryginalny rattan. Skorupa rattanowa. Naturalny dąb, jesion, orzech włoski i filipiński prawdziwy mahoń. Polietylen. Aluminium i stal nierdzewna. Bawełna i mieszanki syntetyczne wyjątkowo odporne na zabrudzenia i promieniowanie UV.

Naprawdę uwielbiam jego śmiałe projekty. Dla mnie to nie są zwyczajne meble ogrodowe, tylko prawdziwa sztuka użytkowa. Luksusowe inspiracje do ogrodu muszą być wyjątkowe trochę egocentryczne, a trochę chłodne. Marka Kenneth spełnia moje wyobrażenia o ekscytującym ogrodzie i tarasie. Jest to kawałek wysokiej jakości designu. Mocnego designu!

luksusowy ogrod
luksusowe inspiracje do ogrodu – Luxury Products
ekskluzywne ogrodowe meble
ekskluzywne stoly na taras
fotel ekskluzywny na taras
luksusowe fotele tarasowe
luksusowe inspiracje ogrodowe sklep
luksusowe inspiracje ogrodowe taras
luksusowe komplety mebli ogrodowych
luksusowe meble tarasowe

Luksusowe inspiracje do ogrodu – donice od Atelier Vierkant

Ta marka od razu wzbudziła we mnie duże emocje. Ponieważ jej projekty definitywnie łamią jakiekolwiek schematy w podejściu do tworzenia. W tym przypadku jest jak z piosenką, którą pierwszy raz słyszysz. Od razu czujesz FLOW i respekt, przed tym co ktoś stworzył. Bo luksusowe inspiracje do ogrodu muszą być naprawdę inspirujące. Niby proste, jednak tak odległe aby cokolwiek znaleźć w masie szkaradnych rzeczy i mebli. Ok kilka słów o Atelier Vierkatnt! Jest to manufaktura, która uwielbia jeden prawdziwy surowiec. Jest to glina szamotowa.

Kto interesuje się tematem wie, iż to świetny materiał na naszą strefę klimatyczną. Glina, wypalona w 1200 c °, może wytrzymać bardzo trudne warunki klimatyczne takie jak mróz i ciepło. Jest odporna na promienie UV. A to oznacza że kształt nie będzie poddany zmianom i że kolory nie będą zanikać. Dlatego ekskluzywne donice Atelier Vierkent są wytrzymałe w absolutnie każdych warunkach. Od zimnych krańców Rosji, aż po gorącą Arabię Saudyjską!

Dużo tu minimalizmu, chłodu i surowości, ale właśnie takie mają być te donice. Bardzo proste, aż za bardzo. Moim zdaniem najbardziej istotną sprawą jest tu rozmiar. Wiele z nich mają wymiary ponad metr wysokości. 120 – 130 cm robi ogromne wrażenie i będzie tworzyć punkt centralny na Twoim tarasie i ogrodzie. Te donice to kwintesencja dobrego designu, więc śmiał można je zaliczyć jako luksusowe inspiracje ogrodowe.

donice do ogrodu ekskluzywne
duze donice
duze donice do luksusowego ogrodu
duze donice ogrod
duze doniczki sklep
duze luksusowe donice ogrodowe
ekskluzywne donice ogrodowe sklep
luksusowe donice ogrodowe inspiracje

Luksusowe inspiracje do ogrodu – pokaże Wam elektryzujące oświetlenie

Były meble i donice, więc nadszedł czas na eleganckie oświetlenie do ogrodu. Jak już wspominałem wiele razy, wybieram tylko to co naprawdę mnie inspiruje i ekscytuje. Pierwsza z topowych i bardzo designerskich marek to Karpa, czyli kosmiczne meble i akcesoria od Albino Mirandy. Ten człowiek cały czas mnie zaskakuje swoimi wyszukanymi i odjechanymi koncepcjami. A ogromna lampa do ogrodu, wywarła na mnie szok!

W zasadzie to minimalistyczne świecące drzewo – lampa. Lakierowana na biało z ledowym oświetleniem przyciąga wzrok. I słusznie, ponieważ moje luksusowe inspiracje do ogrodu muszą być z kosmosu. A ten produkt wyraźnie odbiega od standardu. Popatrzcie na to cudo. Smakoszy dobrego gustu najedzą się do syta. Wielkie ukłony dla Albino za ten projekt, good job.

Druga z firm, to VG Trend. Włoska manufaktura z mocno rozpoznawalnym własnym stylem. Ich lampy ogrodowe są mocno minimalistyczne i tak naprawdę grają głównie światłem i linią. Proste i schludne, może trochę zimne, ale w rzeczywistości magiczne w swoim przekazie. Przed zapalaniem wyglądają jak wazony. Jednak po zmroku, kiedy się włączają są głównym gwoździem programu. Idealne do wielu stylów projektowania ogrodów.

luksusowe inspiracje do twojego ogrodu
stylowe inspiracje ogrodowe
ekskluzywne inspiracje do ogrodow
eleganckie lampy ogrodowe
eleganckie lampy ogrodowe 1
lampa luksusowe inspiracje ogrodowe

Luksusowe inspiracje do ogrodu – dodatki i akcesoria

Każdy ogród i taras to także wyposażenie, dekoracje na stół. Talerze, bibeloty, które tworzą i dopełniają cały nastrój. A jak wiemy to klucz do holistycznego wyposażenia naszych ekskluzywnych ogrodów. Na pierwszy ogień chcę pokazać Wam talerze firmy VG Trend, które zrobiły na mnie ogromne pozytywne wrażenie. Nie jest to żaden nudny klasyk, misternie zdobiony banał. Jest to kawał świetnego designu, moim zdaniem idealnie pasujący jako luksusowe inspiracje do ogrodu. Talerz wykonany ze szkła w kształcie muszli.

Jak dla mnie ekscentryczna historia. Na żywo wygląda jak prawdziwa muszla z oceanu. Wielkości także są różne i możemy dopasować je według upodobań i podawanych dań. Kto uwielbia wysokiej jakości design, ten będzie wiedział o czym piszę.

Żeby przełamać ten nieco surowy minimalizm, trochę dawnej klasyki czyli marka Cosi Tabellini – włoska manufaktura, z którą współpracujemy długie lata. Wszystkie swoje produkty wytwarza z pewteru co daje zaskakująco dobry efekt. Nawiązują tym do minionych stylów i epok, jak secesja czy art deko. Myślę, że jest to rozwiązanie dla wielu inspirujących ogrodów i tarasów. Masywne i ciężkie tace do serwowania, lampki naftowe, talerze, ozdoby stołowe, zestawy do alkoholu, pojemniki na sól i pieprz. Takich towarów już się nie produkuje, więc tym bardziej nasi klienci często je poszukują i do nich wracają.

Te piękne przedmioty można śmiało powiązać z wikliną, drewnem, brązem, zielenią i starą architekturą. Są naprawdę świetnym uzupełnieniem całości i niesamowicie wyszukanymi akcesoriami.

akceosoria do degustacji alkoholu do ogrodu
ekskluzywna lampa ogrodowa
luksusowe akcesoria do ogrodu
lampka luksusowa ogrodowa
maselniczka do ogrodu
miseczka
szklanki na taras
ogrodowe inspiracje
taca ogrodowa
wazon
talerz inspiracje ogrodowe
talerze do grodu
talerz ogrodowy

Luksusowe inspiracje do ogrodu stwórz własny raj

Marki i produkty, które wybrałem dla Was nie są przypadkowe. To ciągłe przełamywanie konwenansów i barier architektoniczno projektowych. Szukanie doskonałości i niedoskonałości w postaci produktów, które w jakimś stopniu są inne. Tworzą zupełnie kosmiczny wymiar i są naprawdę wysokiej jakości. Moje luksusowe inspiracje do ogrodu budzą we mnie samym poczucie stylu i designu. Myślę, że w pewnym sensie i Was zainspirują swoją rozmaitością linii i barw.