Lampy stołowe w stylu Tiffany to dekadencki Nowy York

lampy w stylu tiffany

Dzisiaj weźmiemy na tapetę nasz nowy produkt w Luxury Products, czyli lampy stołowe w stylu Tiffany. I mimo tego, iż jest tego cała masa na internecie, w większości to tania masówka. Myślę, że wszystkim miłośnikom i pasjonatom Secesji należy się więc kilka słów prawdy na temat produkcji tych pięknych dzieł sztuki użytkowej. Bo świadomy klient musi być w jakimś stopniu zorientowany co go czeka, gdy zbliży się ciemność….

Myślę tak sobie, że sam Louis Comfort Tiffany nie wiedział do końca jak wpłynie na modę swoich wyrobów. Ale wiem na pewno, że gdyby widział co za badziewie teraz produkują nigdy by nie zaczął tej niezwykłej i fascynującej podróży. Która finalnie doprowadziła do tak dużej popularności. Jeśli można mówić o towarze secesyjnym, to w jakimś stopniu lampy stołowe w stylu Tiffany wpłynęły na masową pop kulturę. Chociaż te oryginalne nie są kierowane już do masowego klienta. Jego szklarskie Tiffany Studios zyskało ogromny rozgłos, a cały ówczesny Nowy York pragnął jego wyrobów.

I to jest niszowość, odpowiedź małej manufaktury na zapotrzebowanie dóbr luksusowych. Louis to świetnie wiedział i skwapliwie wykorzystał jak tylko mógł!

Lampy stołowe w stylu Tiffany – skąd pomysł?

Ten bystry chłopak swoje inspiracje czerpał z kultur rzemiosła Europejskiego oraz Azjatyckiego. Ta istna i oszałamiająca korelacja była bardzo prosta, jednak zabójczo skuteczna. Louis dodał także wpływy Gotyku oraz magii Persji. Więc to wszystko musiało dać finalnie obłędne wyniki i niezapomniane wrażenia na klientach. Więc mamy tu do czynienia różnorodnym tyglem inspiracji, a także potężną dawką wiedzy autora.

Ok, ale co tak naprawdę zawierały te luksusowe lampy stołowe w stylu Tiffany. Otóż założenie było niesamowicie banalne, mianowicie zrobić produkt z drutu oraz szkła dmuchanego favrile. Favrile to termin wymyślony przez samego twórcę, więc miał rozmach i fantazję. Przełom XIX i XX wieku to jeszcze większa rozpoznawalność marki Tiffany Studios. A wraz ze sławą coraz nowsze projekty, często nawiązujące w późniejszym okresie do Art Nouveau.

Cena nie gra roli

Dzisiaj te cacka osiągają oszałamiające ceny i poszukiwanym towarem. Koszt jednej lampy stołowej w stylu Tiffany zaczynający się od kilku tysięcy dolarów, do kilkuset tysięcy, podchodząc pod milion nikogo dzisiaj nie dziwi. Dlatego, tym bardziej ja sam się dziwię, jak ktoś wierzy w produkt za kilka stów, że jest w jakimś stopniu nawiązaniem do słynnej marki?

No właśnie, kopii na świecie robi się dzisiaj w milionach egzemplarzy, ale większość z nich nie jest robiona do końca nawet ręcznie. Nie mówiąc o użytych materiałach. Dlatego drodzy klienci pomyślcie sami, czy da się zredukować koszt takiej luksusowej lampy do kilku stów? Chyba nie.

lampa tiffany gdzie kupic
Lampy w stylu Tiffany potrafią zaskoczyć swoją oryginalnością
lampa tiffany sklep
lampa w stylu secesyjnym
lampa nocna w stylu tiffany
lampa stolowa w stylu tiffany

Lampy stołowe w stylu Tiffany – dlaczego wysokiej jakości produkty trzymają cenę?

Stworzenie wysokiej klasy lampy wiąże się dużym kosztem spowodowanym olbrzymią pracochłonnością i całkowicie ręcznym wykonaniem. Używając niskiej jakości materiałów, na pewno nie będzie takiego efektu, jakiego byśmy sobie życzyli.

Lampa Tiffany’ego jest nie tylko źródłem światła, ale także pięknym przedmiotem ozdabiającym wnętrze. Dlatego jest to taki swojego rodzaju świecący witraż, która ma pewne zadanie, zwłaszcza w długie jesienne wieczory. Wiecie o czym mówię, jesienna deprecha i dłużący się strasznie czas jest bardzo monotonny. A ten wyrób swoimi kolorami daje świetny nastrój we wnętrzu. Zresztą trzeba sprawdzić to we własnym wnętrzu i tyle.

Osobliwe piękno zamknięte w wysokiej jakości bursztynie

Lampy stołowe w stylu Tiffany muszą prezentować się pięknie zarówno w stanie zapalonym jak i zgaszonym. Osiągamy to stosując specjalne szkło z amerykańskich hut szkła, które jest wielowarstwowe i tak zaprojektowane, że wygląda efektownie w stanie niepodświetlonym zaś ożywa dopiero po zapaleniu źródła światła. I to jest cały Bayer w Bel Air, tu widać bowiem z czego naprawdę jest wykonany produkt.

Prawdziwy smakosz wyłapie co jest nie tak, szczególnie z materiałem, bo to widać na pierwszy rzut oka. Szczególnie już po zapaleniu żarówki. W tym właśnie tkwi magia najwyższej klasy szkła. I takie są lampy stołowe w stylu Tiffany na naszej Platformie Luxury Products. Bajeczne, solidnie wykonane i co najważniejsze ręcznie!

Lampy stołowe w stylu Tiffany – czym różnią się od podróbek dostępnych na rynku?

Większość z nich to masówki wykonane w chińskich fabrykach metodami przemysłowymi szkła dość niskiej jakości. Bo jeśli ma to kosztować kilka stów, nie warto używać dobrego surowca, przecież to się nie zwróci. Jeżeli lampa składa się np. z 300 części to zaprogramowana  maszyna wycina np. 50 szt. każdego elementu i może zostać zmontowanych od razu np. 50 identycznych lamp. To właśnie jest maszynowa robota, która nie ma zupełnie nic wspólnego z tymi pięknymi lampami stołowymi Tiffany.

Metody łączenia tych elementów są też specyficzne np. klejenie za pomocą bliżej nie rozpoznanego spoiwa zamiast tradycyjnego lutowania cyną. Lampy takie są nienaprawialne w przypadku uszkodzenia. I to jest bardzo duża różnica, bowiem oryginalne produkty są wykonywane przez wiele godzin kawałek, po kawałku.

Poznajcie wytrawnego mistrza rzemieślnictwa!

Techniki w jaki sposób wykonywane są lampy na Luxury Products przez Pana Mariusza Becelę to świetny przykład tego jak wygląda prawdziwa ręcznie robiona lampa stołowa Tiffany. To unikalny styl i bardzo długa oraz męcząca praca, którą artysta wkłada w swoje dzieło.

Lampy stołowe w stylu Tiffany przez Pana Mariusza są wykonywana tradycyjną metodą stosowaną od czasów L.C.Tiffany’ego. Szkło jest cięte ręcznie według wcześniej opracowanego szablonu, szlifowane, owijane specjalną cienką miedzianą taśmą i lutowane cyną, następnie wykańczane patynowaniem na kolor czarny lub starej miedzi. Metoda Tiffany’ego nie przewiduje używania profili ołowianych jak w tradycyjnym witrażownictwie. Więc mamy odpowiedź, jak to powinno wyglądać i ile trzeba włożyć wysiłku, aby wyprodukować taki luksusowy produkt.

kolorowa lampka w stylu tiffany sklep online
lampka witrazowa sklep
mala lapmka w stylu tiffany

Ile czasu potrzebuje wytrawny rzemieślnik na wykonanie Lampy stołowej w stylu Tiffany?

Pan Mariusz mówi, iż prosta lampa (30-60 elementów) – to czas kilkunastu godzin.
Lampa 200-500 elementów – od tygodnia w górę. A te najbardziej skomplikowane wzory z najlepszego (najdroższego) szkła np. Wisteria która ma 2400 malutkich elementów – kilka-kilkanaście tygodni. Dlatego jest to tak pracochłonny czas i masówka nie ma tutaj żadnych szans na konkurowanie z prawdziwymi twórcami tych wyrobów.

Fabryka musi poświęcić stosunkowo mniej czasu, aby wytworzyć taką lampę, więc używa technik które nie zajmują sporo czasu. Finalnie wychodzi produkt Tiffanopodobny i z marką nie mający zupełnie nic wspólnego. Zresztą większość manufaktur które oferujemy na Platformie Luxury Products poświęcają bardzo dużo czasu na wdrożenie projektu i ogarnięcie całego procesu realizacji zamówienia. Może nie wszystkim klientom to się podoba, ale takie są realia.

Cena gra rolę

Porównałbym to z wysokiej jakości obiadem w dobrej restauracji. Jeśli podadzą Ci w ciągu kilku, kilkunastu minut danie, jest to za szybko czas na stworzenie dzieła.

Dobre produkty potrzebują czasu, aby je stworzyć, więc świadomy klient który szuka luksusu wie, iż czas realizacji może potrwać kilka, a nawet kilkanaście tygodni. To jest nierozerwalnie połączone z całym procesem zamówienia, kropka!

Lampy w stylu Tiffany – dlaczego ludzie je tak kochają?

Mamy w swojej ofercie tysiące luksusowego oświetlenia, jak np. włoskie lampy. Natomiast duża część z nich powstaje o projekty znanych dzisiaj twórców. Mimo tego, iż są naprawdę luksusowe i designerskie są stworzone w dzisiejszych czasach. Lampy stołowe w stylu Tiffany produkcji ” Studio Tiffany ” to ekscentryczny powiem Nowego Yorku i oryginalnej historii.

Jest to jeden z niewielu rodzajów oświetlenia wykonanych całkowicie ręcznie. A więc ważny element dla każdego miłośnika ręcznych wyrobów. Każda lampa jest inna , a to poniekąd dobra wiadomość dla indywidualistów. Dzięki użyciu wyjątkowego szkła możemy osiągnąć efekty oświetleniowe nieporównywalne z przemysłowymi abażurami z papieru, płótna, szkła fabrycznego itp.

Duża kwota = oryginalny Tiffany

Na pewno na poczucie wartości mocno wpływa cena oryginalnych lamp Tiffany, więc ludzie szukają dobrej jakości produktów bardzo przypominających prawdziwe towary. Oryginały Tiffany’ego powstawały w pracowni L.C.Tiffany’ego w Nowym Jorku na początku XX wieku. Były sygnowane i numerowane, są sprzedawane np. na aukcjach Sothebys np. Virginia Creepes za 1 mln 800 tys.$.

To daje dużą wodzę fantazji i porusza wyobraźnię. Wielu klientów więc, chce mieć u siebie przynajmniej wierną kopię. Cena na Platformie Luxury Products zaczyna się od ponad tysiąca złotych w górę. Te większe ręczne robione lampki w tylu Tiffany to koszt ponad 7 tysięcy złotych.

Więc jest tutaj różnica cenowa między azjatyckimi masówkami, a prawdziwym luksusowym hand made. A szczery produkt i wyjątkowo przypominający nigdy nie ma swojej ceny. To praca rzemieślnika robi prawdziwą różnicę, ceny to tylko dodatek.

lampka nocna witrazowa
lampka nocna z bursztynu
lampki nocne w stylu tiffany

Do kogo skierowana jest oferta ekskluzywnych lamp Tiffany

Pracownia Pana Mariusza robi od wielu lat produkty na specjalne zamówienie. Dlatego oferta lamp skierowana jest do wszystkich fascynatów stylu Tiffany oraz ich luksusowych towarów. Jeśli chcesz przenieść się w czasy Secesji, albo dekadenckiego Nowego Yorku włącz wieczorem ręcznie robioną lampę. Oczywiście produkt w takiej wytworności nie będzie pasował do każdego wnętrza. To wyroby do bardziej ciepłych, klasycznych, antycznych apartamentów, czy domów. Wyróżnić tu należałoby Secesję i Art Deco.

To tutaj na pewno lampki znalazłyby swoje miejsce na ziemi. A kim jest posiadacz takiego wytrawnego produktu? Otóż jest to przede wszystkich jest to człowiek świadomy ręcznej pracy, dużego wysiłku włożonego w tworzenie, a także używanie wyłącznie materiałów najwyższej jakości.

Luksusowy hand made

To nie jest bla bla, coś tam, coś tam – masowo produkowane, tylko najwyższej jakości hand made! Jeśli szukacie taniości, tych wyrobów na internecie jest masa. Ale wiem, że Tiffany na pewno by sobie tego nie życzył, żeby deptać to co sobie założył. A tylko wierne odwzorowanie produkcji tych lamp stołowych w stylu w znaczącym stopniu może nawiązywać do Tiffany Studio.

Louis sobie zakładał wysokiej jakości produkcję, więc jeśli chcemy zachować wszystkie szczegóły, tylko prawdziwi rzemieślnicy i długa praca może dać Nam finalny bardzo podobny towar.

Żeby uzmysłowić jak naprawdę wygląda wierne podobieństwo zapraszam swoich klientów do wielu pracowni, z którymi współpracuję. I tam, można się naocznie przekonać o solidnym wykonaniu oraz sekretu Tiffaniego.

Jeśli chcesz zobaczyć Weneckie Lustra, od wieków ręcznie grawerowane, zapraszam na wycieczkę do Wenecji. Jeśli chcesz zobaczyć ręcznie robione lampy stołowe w stylu Tiffany napisz – michal@luxuryproducts.pl umówię Cię na wizytę w pracowni.