Luksusowe minimalistyczne meble – rozmowa z projektantem Joaną Santos Barbosą

luksusowe minimalistyczne meble

Dzień Dobry Pani Joano. Cieszę się na rozmowę, tym bardziej że tworzy Pani prawdziwy i oryginalny luksus. Luksusowe minimalistyczne meble projektowane przez Pani markę InsidherLand to coś czego byśmy chcieli ciągle doświadczać, szczególnie w aranżacji ekskluzywnych wnętrz. Widać wyraźnie silną korelację z naturą, a śmiałe wzornictwo nadaje niepowtarzalności Pani marce.

Luksusowe minimalistyczne meble a Pani pasja do sztuki w życiu?

Jednym z moich najwcześniejszych wspomnień jest słuchanie muzyki klasycznej podczas niedzielnych obiadów rodzinnych. Żaden z moich rodziców nie miał wykształcenia artystycznego, ale zawsze otwierali mi oczy, aby odkryć wspaniałe nazwiska muzyki klasycznej. Ponadto podróżowaliśmy, odwiedziliśmy muzea i historyczne miasta, co zdecydowanie przyczyniło się do ukształtowania mojej osobowości.

W wieku trzech lat tańczyłam już balet, a w dziewięć lat zaczęłam grać na pianinie. W rzeczywistości sztuka, muzyka i architektura zawsze były obecne w moim życiu, nawet jeśli obiektywnie nie dostrzegałem tych wpływów. Projektowanie pojawiło się później w moim życiu, poprzez własne szkicowanie. To one pokazały mi moją ścieżkę zawodową.

eleganckie minimalistyczne meble do wnetrz
stylowe minimalistyczne meble
meble w stylu minimalistycznym
nowoczesne minimalistyczne luksusowe meble
designerskie luksusowe minimalistyczne meble do salonu
ekskluzywne designerskie minimalistyczne meble
meble portugalskie
meble z portugalii

Co stanowi najważniejszą rolę w Pani pracy?

Moja praca mówi o tym, kim jestem. Z jednej strony jestem pod silnymi wpływami artystycznymi, z drugiej żyłam swoim dzieciństwem w domu przed polem uprawnym, gdzie obserwowałem cuda natury. Patrząc wstecz, jest dla mnie jasne, że moja pierwsza kolekcja Beyond Memory reprezentuje moją fascynację naturą. Luksusowe minimalistyczne meble, w tym stoły Alentejo mają kształt dębu korkowego, który łączyłem na farmie, gdzie często jeżdżę konno. Natomiast żyrandol i lampa ścienna z Azoronem to pomysł, na który wpadłam podczas podróży na zieloną wyspę S. Miguel na Azorach.

Luksusowe minimalistyczne meble, w tym moja druga kolekcja – Tożsamość, jest głęboko związana ze stroną artystyczną. Jako przykład zaprojektowano środkowy stół pianisty z muzyką klasyczną jako tło. Projekt reprezentuje to, co widzę podczas gry na pianinie. Nie klawiatura, ale przesuwające się po niej miejsce. Kształt mosiężnych ostrzy na marmurowym blacie jest identyczny z kształtem moich najdłuższych palców dotykających klawiszy pianina.

Luksusowe minimalistyczne meble a ulubiony artysta?

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie w szczególny sposób. Przez całe życie czuję, że zbieram pasje do dzieł niektórych artystów, takich jak portugalski malarz Manuel Cargaleiro (od jedenastego roku życia udało mi się przekonać moich rodziców do zakupu jednego z jego obrazów w galerii sztuki i pozostaje moim ulubionym tego dnia. Patrzę na to z radością, tak elegancko postawioną nad moim fortepianem).

W muzyce wielbię uwielbienie Nokturny Fryderyka Chopina, a Nokturn op. 9 nr 2 jest najbardziej emocjonalnym utworem, jaki kiedykolwiek grałam. W architekturze i designie istnieje wiele nazwisk specjalistów, których praca wzbudza moje zainteresowanie oraz szacunek, ale trudno jest wyróżnić jedno lub drugie. Czasami bardziej odczuwam wpływ tego, co postrzegam w procesie twórczym artysty, niż jego pracy fizycznej.

ekskluzywny minimalistyczny mebel
Luksusowe minimalistyczne meble – LuxuryProducts.pl
naturalne minimalistyczne meble do wnetrz
mebel w stylu minimalistycznym
minimalizm w projektowaniu wnetrz
minimalistyczne lustra sklep
meble styl minimalistyczny

Opowiedz krótko swoją historię?

Nigdy nie miałam wątpliwości, że pójdę ścieżką związaną ze sztuką. Po zdobyciu dyplomu z architektury i pracy na wczesnym etapie kariery w projektach architektonicznych Design jest rzeczywistością, w której brałem udział w ostatnich latach. Chociaż projektuję luksusowe minimalistyczne meble od tak dawna, ale to i tak pozostanie na papierze.

Od mojej pierwszej prezentacji w Maison & Objet w Paryżu w 2013 r. Moje prace zostały prawie w całości sprzedane na rynki międzynarodowe. Obecnie 99% produkcji jest eksportowane do ponad trzydziestu pięciu krajów na czterech kontynentach.

Ponieważ zawsze miałem okazję podróżować, czułam również, że mój kraj wydaje mi się zbyt mały. W ironiczny sposób później uświadomiłam sobie, że mój mały, ale bogaty kraj zapewnia mi nie tylko wysokiej jakości materiały, a także umiejętności rzemieślnicze, które aktywnie przyczyniają się do tworzenia mojej sztuki, w tym luksusowych minimalistycznych mebli rozpowszechnionych na całym świecie.

Luksusowe minimalistyczne meble – jak chcesz się wyróżniać projektując je?

Moim priorytetem jest ciągłe docieranie do odbiorców, którzy doceniają wartość dzieł sztuki. Nie rysuję przedmiotów. Moje prace i luksusowe minimalistyczne meble to funkcjonalne dzieła sztuki ściśle związane z doświadczeniami życiowymi, które wzbogacają każdy projekt. Co ważniejsze niż tylko przedłużenie siebie lub moich przekonań, moja praca jest wykonywana w celu połączenia się z pragnieniami i aspiracjami odbiorców, którzy cenią sobie ekskluzywny projekt wysokiej jakości.

prestizowe meble w stylu minimalistycznym
zyrandol luksusowy w stylu minimalistycznym
meble minimalistyczne w luksusowym wnetrzu
mebel minimalistyczny
szafka w stylu minimalistycznym sklep
luksusowe meble do domu
styl minimalistyczny luksusowe meble
styl w projektowaniu wnetrz minimalizm
sztuka minimalizm meble do luksusowych wnetrz
wnetrza minimalistyczne i luksusowe
lampki w stylu minimalistycznym
minimalizm wnetrza

Jak wygląda proces tworzenia tych pięknych produktów?

Proces twórczy jest intuicyjny i wynika z moich wspomnień oraz miejsc, które cenię. Narodziny nowego dzieła mogą wynikać z nowego obrazu, który mi przebija oczy i powraca po długim czasie. Kiedy pojawia się nowy pomysł, automatycznie materializuje się on w swojej formie, funkcji bez racjonalnej interwencji w moim imieniu.

Luksusowe minimalistyczne meble w tym na przykład lustro w Arizonie odnosi się do „Fali”, formacji skalnej w Stanach Zjednoczonych, którą mam na mojej liście rzeczy do zrobienia. Znam ten krajobraz od tylu lat, ale specjalne zdjęcie, które widziałem, nagle „obudziło” osobistą interpretację tego miejsca. Jeśli narodziny pomysłu są tworzone bez żadnych reguł, proces budowy jest całkowicie odwrotny i skoncentrowany w przezwyciężaniu najróżniejszych problemów technicznych.

Ogólnie patrzę na proces twórczy w projektowaniu luksusowych minimalistycznych mebli w podobny sposób jak architektura, w tym sensie, że istnieje forma, funkcja (program w architekturze), koncepcja (podstawowa idea, którą zamierzam przekazać za pomocą materiałów) i emocje ( uczucie, które zamierzam obudzić w widzu).

joana
joana santos barbosa

Kto ze znanych osobistości kupił Pani prace?

Przez większość czasu współpracuję z architektami i projektantami wnętrz, którzy opracowują luksusowe projekty uzupełniając je o luksusowe minimalistyczne meble. Często ujawnianie tych projektów na żądanie ich prywatnych klientów jest niedozwolone. Wiem, że sprzedaliśmy już bardzo wyjątkowe i wykonane na zamówienie kreacje „jednemu z 10 najbogatszych mężczyzn w Stanach Zjednoczonych”, a także jednej z „najpotężniejszych kobiet na świecie” wymienionej przez magazyn Forbes. Informacje te pozostają jednak prywatne.

Luksusowe minimalistyczne meble a najważniejszy moment w mojej karierze?

Kiedy postanowiłam stworzyć InsidherLand. W rzeczywistości nie był to moment, ale proces, który zajął mi trzy lata, aby całkowicie przejść z działalności w architekturze do pracy w pełnym wymiarze godzin w mojej własnej marce. Od samego początku wiedziałam, że InsidherLand jest przeznaczony na rynki międzynarodowe i była to wielka zmiana w moim życiu, ponieważ będąc introwertyczną osobowością musiałem postawić się na dziobie. Z czasem zdałam sobie sprawę, że rozwijam się wraz z marką i że dokonałem właściwego wyboru.

design luksusowe minimalistyczne meble
kierunek minimalistyczny w projektowaniu wnetrz
luksusowe minimalistyczne meble sklep
luksusowe minimalistyczne stoly
meble stylowe minimalistyczne
meble w minimalizmie
projekty luksusowych minimalistycznych mebli

Gdzie chcę być za 5, 10, 15 lat później?

Z czasem nie mam takiego zainteresowania definicją. Mam plany, projekty i ambicje, które zamierzam realizować jako autor z szerszej perspektywy niż teraz, ale z góry o nich niewiele mówię. Wolę myśleć, tworzyć i pokazywać je opinii publicznej we właściwym czasie.

Pani Joano pięknie dziękuję za wywiad! Witam na Luxury Products i życzę dobrych wyników sprzedażowych dla Polskich klientów.