Kolumny do wnętrz – oryginalny i luksusowy dodatek

kolumny do wnętrz

To co nierozłącznie wiąże się z projektowym prestiżem to włoskie kolumny do wnętrz. Ekskluzywnie wykonane, majestatyczne i przepięknie zdobione wprawiają nasze salony w niesamowity nastrój.

Gdy w latach 90 nasz kraj przeszedł istną metamorfozę, zaczęły do nas docierać produkty dotąd niedostępne. Wyroby takie jak greckie kolumny, czy artystyczna sztukateria była szalenie modna. Wówczas rodzimi architekci chętnie korzystali z tego typu rozwiązań projektując i aranżując eleganckie pomieszczenia.

Kolumny do wnętrz – z czego są wykonane?

Kolumny do eleganckich wnętrz
Włoskie kolumny do wnętrz – sklep luxuryproducts.pl

Te najbardziej luksusowe produkowane są z dobrej jakości ceramiki, rzadziej z porcelany. A dlatego że jest ona bardzo droga, i wykonanie tak dużego przedmiotu porcelanowego wiążę się z ogromnymi kosztami.

Włosi znani z nieszablonowego designu ozdabiają swoje produkty 24 karatowym złotem, platyną oraz kryształkami Swarovskiego. Jest to niewątpliwie urocze i wygląda niezwykle ekskluzywnie. Takie kolumny do wnętrz potrafią rozjaśnić niejeden ponury i majestatyczny apartament.

To właśnie na południu Europy znajdują się największe fabryki wytwarzające te magiczne towary głównie z ceramiki. Włoscy rzemieślnicy są naprawdę świetnie wykwalifikowani i wiedzą co robią, projektując wyśmienite dzieła sztuki dekoracyjnej.

kolumny do salonow
Kolumny do wnętrz wykonane z ceramiki

W którym miejscu powinny stać kolumny do wnętrz?

Znawcy tematu mówią, iż ten elegancki dodatek dekoracyjny powinien stać w rogu, przy komodzie, witrynie, bądź ścianie z telewizorem. Ale tak naprawdę samo miejsce jest mało istotne, ważne aby dobrać odpowiedni model do naszego wystroju.

Są kolumny do wnętrz minimalistyczne, bogato rzeźbione oraz luksusowo dekorowane, więc wybór jest bardzo duży. Włosi lubują się w ciekawych i oryginalnych ozdobach na filarach. Jak misternie wykonane motywy owoców i roślin.

Tak wykonane produkty są wyjątkowo prestiżowe, a dodatek złota i platyny podnosi znacznie rangę.

Ceramiczne dodatki – kolumny do wnętrz

Większość producentów wytwarza całe ceramiczne kolekcje do filarów. Są to dzbany, wazony, patery, lustra, toaletki oraz inne ciekawe dodatki. Więc wiele osób oprócz samych kolumn dobiera inne produkty z wysokiej jakości ceramiki. Kilka eleganckich rzeczy z kolekcji tworzy jedną spójna całość.

kolumna do wnętrz
Kolumna z pięknym dekoracyjnym wazonem

Z tego co zauważyłem, najbardziej popularnym i dobieranym modelem są ceramiczne lampy. To one wzbudzają zachwyt i pożądanie.

Manufaktury zadbały także o całe komplety, czyli kolumny do wnętrz ze stojącą lampą, bądź luksusowym wazonem stojącym na górze filaru.

Taki komplet robi naprawdę imponujące wrażenie, tym bardziej, że niektóre z nich osiągają ponad 2 metry!

Projektując nasze stylowe wnętrza nie zapominajmy o oryginalnych kolumnach wykonanych z ceramiki – one nigdy się nie starzeją…

Zapi