Najdroższe alkohole świata – poznaj ich cenę

Najdroższe alkohole świata

Czy zdajemy sobie sprawę ile kosztują najdroższe alkohole świata? Istnieją trunki o których nawet nie mieliśmy pojęcia.

Nic nie jest większym synonimem luksusu, niż drogi alkohol. Pity podczas spotkań biznesowych, ważnych uroczystości rodzinnych, urodzin, imienin i z okazji ważnych życiowych wydarzeń. Istnieje duża grupa osób, która aby zaistnieć w swoim środowisku, musi posiadać oraz pić trunki z najwyższej półki. To tyczy się także klubów, w jakich się przebywa oraz zamawianych tam drinków.

Jakie najdroższe alkohole świata piją elity?

Dalmore 62 to whiskey, która jest znana tylko i wyłącznie najbogatszym. Wyprodukowano tylko 12 butelek, stąd kosmiczna cena 215 000 dolarów! Jedna z nich została kupiona na… lotnisku w Shanghaju przez anonimowego biznesmena. Jakim cudem ta whisky znalazła się w lotniskowym sklepie? Nigdy nie udało się tego ustalić.

najdrosze alkohole na swiecie
Najdroższe alkohole świata – jest wśród nich Whisky

Okazuje się, że nie tylko mężczyźni sięgają po najdroższe alkohole świata. Na trzecim miejscu znajduje się Diva Vodka. To propozycja przeznaczona typowo dla kobiet. Także butelka zaprojektowana została z myślą o płci żeńskiej, ponieważ jest ona minimalistyczna, przezroczysta i ozdobiona kolorowymi kamieniami.

Co powoduje, że jej wartość jest tak wysoka? Przede wszystkim fakt, że wódka jest potrójnie filtrowana, najpierw przez lód, następnie dwukrotnie przez węgiel brzozowy. Na sam koniec przepuszczana jest przez kamienie szlachetne. Z uwagi na fakt, iż w butelce znajdują się kryształki Swarovskiego, wódka osiąga cenę miliona dolarów za butelkę!

Biorąc pod uwagę najdroższe alkohole świata drugie miejsce zajmuje….

Magiczny Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne. Jego nazwa wywodzi się oczywiście od Henryka IV i ma ponad 100 lat! Oprócz niezwykle długiego czasu leżakowania, alkohol ten leżakuje w butelce zanurzonej w 24-karatowym złocie oraz platynie, a pokrywa je 6 500 diamentów! Jego cena to ponad dwa miliony dolarów…

luksusowe alkohole swiata
Najdroższe alkohole świata to nie tylko whisky…

Niekwestionowany lider

Tequila Ley .925 to zdecydowany numer jeden, wykreowany przez twórców znajdującego się na drugim miejscu Henri IV. Jej unikalny proces tworzenia obejmuje niesamowicie długi proces destylacji.

Tak samo jak w przypadku Henri IV, butelka zawiera 6 400 diamentów (aż o 100 mniej!), jednak znajdują się one wewnątrz tequili, dodając jej niesamowitego smaku. Jeśli szukacie najbardziej ekskluzywnych szklanek do whisky zapraszam tutaj.

Jej koszt to 3 500 000 dolarów! Nie wiedzieć czemu, do tej pory nie znalazł się jeszcze chętny na zakup tej tequili…

Jedne z najdroższych alkoholi świata
Luksusowe alkohole świata to także Tequila

Jak widać, najdroższe alkohole świata kosztują znacznie więcej, niż można było sobie to wyobrazić.

W porównaniu ze średnio drogimi trunkami, które swoją cenę zawdzięczają smakowi oraz długiemu procesowi leżakowania, te najlepsze osiągają takie ceny głównie ze względu na złoto i diamenty, znajdujące się w butelkach…