Historia Miuccia Prada – kobieca intuicja, czy męska siła?

historia Miuccia Prada

Prestiżowa, światowa, niezwykła w całej swojej istocie i jedyna w swoim rodzaju – taka właśnie jest historia Miuccia Prada, kobiety godnej podziwu nie tylko ze względu na jej niespotykany talent, ale również dar prowadzenia biznesu.

Historia Miuccia Prada jest tak różnorodna, jak współczesna moda

kobiety chcą być jak Miuccia Prada
Foto: http://themuse.jezebel.com

To, że Miuccia Prada zaliczana jest do najbardziej znanych i cenionych projektantek nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie, nie dziwi dziś nikogo. Jej bogata historia jednak nie ogranicza się wyłącznie do świata mody. Prada z wykształcenia jest politologiem, niegdyś posługiwała się swoim imieniem i nazwiskiem – Maria Bianchi.

Zmieniła je na aktualnie obowiązujące jeszcze w latach 80-tych. Słynna projektantka jest posiadaczką również niebywałych umiejętności przeistaczania się w mima – zdolność tę posiadła podczas nauki i przygody z Teatrem Piccolo.

miuccia prada
Foto: http://www.anothermag.com

Historia Miuccia Prada to eksperymenty maści wszelakiej.

Zamiłowanie do nowoczesnych materiałów Miuccia Prada odkrywa w sobie po roku od przejęcia firmy. To wówczas na rynku pojawiają się produkty nowe i dotychczas niespotykane – stworzone przez projektantkę plecaki i torby bez logo, wykonane z syntetycznego nylonu pocono.

prada historia
Foto: https://luxuryactivist.com

Prawdziwym hitem okazuje się jednak stworzenie plecaków z trójkątnym logo i gustownym, trafiającym w eleganckie gusta, łańcuszkiem. Premiera cieszącego się ogromną popularnością produktu przypada na 1985 rok. I tu zauważyć należy, że sukces nie przyszedł ot tak, momentalnie.

logo prady
Foto: https://luxuryactivist.com

Miuccia Prada dowodzi koncernem modowym sygnowanym jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek świata od 1978 roku. W rodzinnej firmie założonej niegdyś przez swojego dziadka, odpowiada za decyzje kreatywne.

Historia Miuccia Prada dowodzi, że aby być jedną z 30 najbardziej wpływowych kobiet w Europie, nie trzeba wiele. Wystarczy pasja, ogromna wiedza, zmysł designerski i szczęście. Wszystkich tych sławnej projektantce i bizneswoman zdecydowanie nie brakuje.

miuccia prada historia
Foto: http://www.wonderlandmagazine.com

Współcześnie produkty sygnowane marką Prada wciąż są uznawane za bardzo gustowne, wytworne i luksusowe. Nic więc dziwnego, że nieustannie królują na listach życzeń nowoczesnych, pewnych siebie i świadomych swojej atrakcyjności kobiet, które pragną być modne w najpełniejszym znaczeniu tego słowa.

Zapisz

Zapisz