Gdzie kupić pierścionek z brylantem na prezent?

Gdzie Kupić Pierścionek Z Brylantem Na Prezent

Najtwardszy z minerałów- diament- jest symbolem niezłomnej miłości, synonimem luksusu, prestiżu i wyznacznikiem wysokiej pozycji zawodowej. Kobiety uwielbiają diamenty, szczególnie pod postacią oszlifowanych brylantów. Miłość ta jest obustronna, bo lśniące, odbijające wiązkę światła brylanty, dodają kobiecie niezwykłego uroku, tworząc wokół niej wyjątkową aurę. Nie bez przyczyny brylanty zdobiły koronowane głowy i są ulubioną biżuterią kobiet na szczytach władzy i bizneswoman. Brylanty należą do jednych z najdroższych kamieni szlachetnych. Biżuteria z ich udziałem jest tworzona przez mistrzów jubilerskiego fachu! Wydając na nie niemałą kwotę pieniędzy, opłaca się wiedzieć, gdzie kupić pierścionek z brylantem na prezent?

Bizuteria Z Diamentow Na Prezent
Źródło: pexels.com

Biżuteria z brylantami jest trwała, niezniszczalna i przekazywana z pokolenia na pokolenia. Drogocenny kamień jest idealnym dopełnieniem pierścionka zaręczynowego, ale też pierścionka podarowanego w ramach podziękowania kobiecie, za to, że po prostu jest!

Gdzie kupić pierścionek z brylantem na prezent?

W sklepach oferujących luksusowe produkty, w tym biżuterię od mistrzów pełnego brylantowego szlifu. Tworzoną ręcznie, z najbardziej cennych kruszców, niepowtarzalną, zachwycającą, uwielbianą przez kobiety. Najbardziej cenione jubilerskie marki za kunszt wykonania biżuterii z brylantami to: Gioielloro, Solitaire, Staviori. Są to włoskie marki, ich biżuteria łączy nowoczesną formę z tradycyjnymi metodami tworzenia jej, przekazywanymi z ojca na syna. Są to niepowtarzalne, budzące zachwyt formy. Łączą różne kruszce z kamieniami szlachetnymi, tworząc unikalne projekty, również na indywidualne zamówienie.

Gdzie Kupic Pierscionek Z Brylantami
Źródło: pexels.com

Gdzie kupić pierścionek z brylantem na prezent? W Luxury Products– w sklepie, w którym wszystko jest najwyższej jakości. Kupisz w nim perły i pierścionki z brylantami. W Luxury Products czeka szeroka oferta, od zaręczynowych, przez pierścionki na wiele okazji, jak święta, ślub, rocznica ślubu, imieniny, awans i w ramach podziękowania.

Kobiety uwielbiają dostawać biżuterię w prezencie, a szczególnie, gdy jej elementem jest drogi błyszczący kamień. W Luxury Products kupisz najbardziej wytworne pierścionki z brylantami, zarówno dla kobiet, które kochają duże i wyraziste błyskotki, jak i dla minimalistek, ceniących delikatną biżuterię.

Skąd się biorą brylanty?

Często zamiennie stosuje się określenie diament i brylant na przeźroczyste kamienie szlachetne w biżuterii. Natomiast nie każdy diament jest brylantem, ale każdy brylant jest diamentem. Brylanty powstają w wyniku obróbki, szlifowania diamentu. Jest to trudna rzecz i takie umiejętności posiadają wyłącznie mistrzowie jubilerskiego fachu.

Brylant jest więc efektem pracy człowieka nad darem natury. Słowo diament pochodzi z greckiego adamas, co znaczy niezniszczalny. To słowo świetnie określa właściwości diamentów, są one najtwardszymi ze wszystkich kamieni szlachetnych. Jedyne co może zarysować diament to inny diament.

Diament definiuje się jako czystą bądź prawie czystą bardzo twardą formę węgla, powstającą naturalnie, w sprzyjających warunkach. Czas jaki potrzebuje to miliony lat. To wszystko sprawia, że diamenty są tak bardzo pożądanymi kamieniami w jubilerstwie.

Brylant jest najdoskonalszą formą diamentu i najbardziej pożądaną przez ludzi na całym świecie. Biżuteria, pierścionki z brylantem bądź brylantami to oferta skierowana do osób, które poszukują niepowtarzalnej biżuterii, cenią wyjątkowość i ręczną pracę jubilerskich mistrzów. Pierścionki z brylantami to nie jest masowa produkcja, to oryginalna biżuteria, skrupulatnie tworzona dla jednostek.

Karat- czyli ile? Jak czytać oznaczenia na pierścionkach z brylantami?

Złoto jest już raczej dobrze wszystkim znane i powszechna jest wiedza, czym jest próba bita na złocie. Raczej każdy wie, że jest to ilość czystego kruszcu w stopie. Wielkość brylantów określana jest, podobnie jak złoto, w karatach.

1 karat (w skrócie ct) to 0,2 grama. 1-karatowy brylant o okrągłym kształcie ma niecałe 4 mm wysokości i średnicę 6,5 mm. 2-karatowy brylant ma średnicę około 8,1 mm. Dla porównania najmniejsza polska moneta, jednogroszówka, ma 15,5 mm.

Wydobywane diamenty nie mają regularnego kształtu. Dopiero szlif brylantowy nadaje im odpowiednią formę. Największym i najczystszym diamentem, który kiedykolwiek wydobyto, jest Cullinan. Odkryto go w 1905 roku w Południowej Afryce. Z niego powstał Cullinan I (Wielka Gwiazda Afryki), którego masa jest powyżej 530 karatów oraz Cullinan II (Druga Gwiazda Afryki) z masą 317 karatów. Są one częścią brytyjskich insygniów królewskich. Pierwotna wydobyta bryła została oceniona na ponad 3100 karatów.

Kopalnia Diamentow
Źródło: nsenergybusiness.com
Najwiekszy Wydobyty Diament
Źródło: news.sky.com

Cullinan wydobyto w kopalni Premier i nie jest to jedyny, sławny, duży kamień z tej kopalni. Do legendarnych, pokaźnych rozmiarów wydobytych w tej kopalni należą również: Golden Jubilee- ponad 755 karatów, Centenary- ponad 599 karatów, Premier Rose- ponad 353 karaty.

Jakie są brylanty?

  • Niezniszczalne i trwałe- biżuteria z nimi to najwyższa jakość.
  • Odporne na zarysowania.
  • Zachowują niezmienny wygląd przez lata, czego nie można powiedzieć o wszystkich kamieniach szlachetnych.
  • Mają wysoki współczynnik załamania światła, przekładający się na niezwykłą grę barw.
  • Są najtwardsze ze wszystkich kamieni szlachetnych- nie ma obaw, że kamień pęknie.
  • Cechuje je czystość i piękno.
  • Znacznie podnoszą wartość biżuterii.
  • Są niepowtarzalne.
  • Są symbolem majętności, władzy i wysokiej pozycji społecznej.
  • Tworzone przez naturę przez miliony lat i oprawione ręką człowieka- niedostępne dla każdego, przez co są wyjątkowe.

Jaki i gdzie kupić pierścionek z brylantem na prezent- inspiracje

Jeśli chcesz podarować bliskiej kobiecie, żonie, partnerce, mamie, siostrze, przyjaciółce coś naprawdę wyjątkowego, to postaw na biżuterię z brylantami. To prezent, który mówi: kocham, szanuję, lubię, cenię, dziękuję, że jesteś! Bez względu na okazję jest to prezent zawsze trafiony- bo któraż kobieta nie lubi biżuterii? Jest to prezent bardzo pozytywnie zaskakujący i co warte podkreślenia pierścionek jest swego rodzaju zabezpieczeniem przyszłości bliskiej kobiety. Brylanty nie od dziś są dobrą inwestycją, podobnie jak rolex. Są odporne na krachy giełdowe, inflację spowodowaną wydarzeniami na świecie i inne czynniki ekonomiczne. Dlatego, biżuteria, pierścionki z brylantami są nie tylko wyrazem miłości, lecz również troski i zabezpieczeniem przyszłości.

Klasyczne pierścionki z brylantami

Klasyczną propozycją jest połączenie białego złota i brylantów. Dla kobiet subtelnych i wrażliwych na piękno, ceniących delikatną, lecz niepowtarzalną biżuterię. Tego typu pierścionki z brylantami są idealne również na zaręczyny.

Pierscionek Z Brylantami Na Prezent

Dla minimalistek, dla ceniących prostotę, ale w luksusowym wydaniu najlepszym pierścionkiem z brylantami może być szeroka obrączka z białego złota, wysadzana brylantami. To niezwykle elegancka, gustowna, błyszcząca biżuteria. Idealna dla kobiet na każdy dzień.

Pierscionek Z Brylantami W Ksztalcie Obraczki

Kolejna propozycja pierścionka z brylantami, to masywny, gruby pierścionek z białego złota z kopułą, wysadzaną brylantami. Zachwyca formą, przepychem i blaskiem. Jest zjawiskowy i każda kobieta z pewnością będzie zachwycona takim prezentem. Idealny dla kobiet zajmujących wysokie stanowiska, bizneswoman, dla kobiet sukcesu. Podkreśla pozycję zawodową i status społeczny.

Wyjatkowy Pierscionek Z Bialego Zlota Wysadzany Brylantami

Brylanty dobrze się czują w otoczeniu innych kamieni

Dla kobiet lubiących różne kamienie szlachetne, wybór niekoniecznie ogranicza się do samych brylantów. Jubilerzy doskonale potrafią połączyć złoto z różnymi kamieniami szlachetnymi, np. brylanty z rubinem bądź szmaragdem. Wyrazisty rubin na środku i brylanty po jego bokach to propozycja na prezent dla kobiet, które lubią bardziej widoczną biżuterię.

Pierscionek Z Rubinem I Brylantami Na Prezent
Pierscionek Ze Szmaragdem I Brylabtami Na Prezent Dla Kobiety

W stylu Art Deco bądź z kwiatowym akcentem

Zupełnie inną propozycją, ale też idealną dla kobiet ceniących elegancję i luksus jest pierścionek w stylu Art Deco. Z żółtego złota, z centralnie osadzonym diamentem i brylantami. Pierścionek w iście królewskim stylu, niepowtarzalny, przyciągający uwagę. Symbolizuje władzę, ale też umiłowanie piękna. Jest artystycznym, niepowtarzalnym dziełem mistrzów jubilerstwa.

Pierscionek Z Zoltego Zlota Z Brylantami

Wyjątkową propozycją na prezent dla kobiety jest pierścionek z różą wysadzaną brylantami. Jest bardzo kobiecy, subtelny, niepowtarzalny.

Kobiety kochają drogocenne kamienie i z dziecięcych lat róż. Marka Staviori połączyła te elementy w niezwykły pierścionek z różowego złota z topazem i brylantami. Jest to propozycja pierścionka zaręczynowego, prezentu na rocznicę ślubu bądź jako podarunek, który po prostu będzie wyrazem miłości.

Pierscionek Z Rozowego Zlota Topazem I Brylantami 1

Więcej inspiracji prosto od mistrzów jubilerstwa, w nowoczesnej i tradycyjnej formie, znajdziesz w Luxury Products. Pierścionki są niepowtarzalne, piękne i pełne blasku.

Które brylanty są najcenniejsze- jak kupować biżuterię z brylantami?

Wybierając luksusowy prezent dla kobiety pod postacią biżuterii z brylantami, warto wiedzieć, że cena za brylant zależy nie tylko od jego masy, lecz również od jego koloru. Najbardziej pożądane są czyste, przeźroczyste brylanty. Zalicza się je do najwyższej kategorii brylantów- D. Do drogich kamieni należą również brylanty o rzadko spotykanej barwie, która określana jest mianem fantazyjnej. Są to np. brylanty o zabarwieniu pomarańczowym i niebieskim.

Istotnym parametrem wpływającym na cenę brylantu, a tym samym pierścionka, jest jego czystość. Wszelkiego rodzaju niedoskonałości, wewnątrz są to inkluzje, czyli mikroskopijne znamiona, a na zewnątrz skazy, obniżają cenę. Oczywiście każdy brylant jest niepowtarzalny, bo tworzony przez naturę i obrabiany ręką człowieka, jednak wszelkie skazy i wewnętrzne zmiany obniżają jego cenę. Im czystszy brylant tym droższy.

Brylanty dodają kobiecie blasku i pewności siebie. Dając bliskiej kobiecie pierścionek z brylantami, dajesz jej coś znacznie więcej niż tylko biżuterię. Przy wyborze warto się kierować czystością brylantu, barwą, masą, lecz również gustem kobiety i własnym.