Biżuteria na zamówienie – Diamenter

bizuteria na zamowienie 1

Dzisiaj, kiedy na rynku panuje masowa produkcja i szablonowość, staram się pokazywać Państwu marki które wymykają się tym stereotypom oraz łamią konwenanse. Taka jest właśnie biżuteria na zamówienie marki Diamenter. Tym bardziej się cieszę, że jest to następna inicjatywa biznesowa premium utworzona w naszym kraju, co wskazuje na coraz większy popyt na dobra luksusowe.

Odbywając fascynującą rozmowę z założycielem firmy Łukaszem Rosikoniem, uświadomiłem sobie coraz większą świadomość ludzi w Polsce, którzy wchodzą właśnie w ten sektor usług. Obecnie w szeroko pojętym luksusie, jest mocno wyczuwalny trend doznań, który koreluje z nabyciem produktu.

Polska marka – międzynarodowe aspiracje

Dlatego ich pomysł to odpowiedź na poszukiwania przez klientów premium i super premium towaru na indywidualne zamówienie. To po części spełnianie marzeń, projektowanie własnych pragnień i finalnie otrzymanie tego czego naprawdę się chce. Świetna idea dająca wiele radości dla klienta z tworzenia własnej, niepowtarzalnej formy wyrobu jaką jest biżuteria na zamówienie.

Łukasz jest człowiekiem wyjątkowo zorientowanym na to co robi, dlatego według mnie ta marka ma duże szanse podbić rynki międzynarodowe! Uwielbiam poznawać nowych ludzi, szczególnie jeśli mamy wspólne tematy, a przede wszystkim chcemy dotrzeć do świadomych klientów.

Pomysł na markę

Zapytany jak powstała marka Diamenter powiedział – proces tworzenia marki był dwuetapowy. Pierwszym krokiem była moja pasja do diamentów, która narodziła się podczas prowadzenia działalności inwestycyjnej. A konsekwencją tej pasji była myśl o stworzeniu marki biżuteryjnej z charakterem, wyróżniającej się. Zamarzyło mi się stworzenie polskiego luksusowego brandu, ponieważ mamy wszystko, co niezbędne, aby bez kompleksów rywalizować z zagranicznymi markami, a w naszej koncepcji widzimy nawet kilka przewag.

Ok, teraz bardzo ważna kwestia dla kogo to robicie?

Tworzymy biżuterię tylko dla kobiet. Nasza koncepcja opiera się o wyróżnienie i docenienie płci pięknej, ponieważ wierzymy, że każda kobieta jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Tworzymy unikatowe wzory dedykowane różnym typom kobiecych charakterów. Niezależnie od tego, czy zakupu dokonuje kobieta, czy mężczyzna, zależy nam na tym, aby dany klejnot dał konkretnej kobiecie poczucie absolutnej wyjątkowości.

lukasz rosikon diamenter

Biżuteria na zamówienie – dwie najważniejsze zalety

Cały projekt kryjący się pod firmą Diamenter, według mnie ma dwa absolutnie ważne wartości. Pierwsza z nich to naturalnie sam produkt zaprojektowany według potrzeb i oczekiwań klienta. I trzeba jasno podkreślić, to nie jest wyłącznie towar, pierścionek i rzecz. Ale zamysł człowieka przeniesiony rysunkiem na papier. Dopieszczany przez projektanta biżuterii, by finalnie stworzyć własny niepowtarzalny wzór.

Jak dla mnie taka idea jest świetnym pomysłem, szczególnie na prezent dla kobiety. Bo sztuką nie jest przecież kupić piękny pierścionek w sklepie, powtarzającej się kolekcji. Ale zrobić produkt, który będzie jedyny i niepowtarzalny. To właśnie jest projektowanie doznań dla drugiej osoby.

Aspekt artystyczny

Jak mówi Łukasz Rosikoń – proces zaczyna się od rozmowy telefonicznej. Pytamy o budżet klienta i o jego preferencje, a także prosimy o wskazanie ewentualnych inspiracji. W drugim kroku przedstawiamy naszą propozycję liczby oraz parametrów diamentów i typu złota. Po akceptacji, podpisujemy umowę i rozpoczynamy pracę nad wymarzoną biżuterią naszego klienta.

Przedstawiamy trzy koncepcje, z których wybierana jest jedna, którą następnie rozwijamy i udoskonalamy zgodnie ze zgłoszonymi uwagami. Finalnie przedstawiamy foto – realistyczną wizualizację zaprojektowanej biżuterii, aby klient wiedział dokładnie jaki efekt finalny zostanie osiągnięty. Po kilku tygodniach gotowy klejnot zostaje dostarczony przez nas osobiście pod wskazany adres. Możliwość zobaczenia na żywo reakcji klienta jest bezcenna 🙂

Więc pierwszym i najważniejszym czynnikiem w projekcie jakim jest biżuteria na zamówienie u Łukasza jest wizja, sztuka i bardzo duży czynnik prestiżu. Zawsze kwestia dobrego smaku powinna łączyć się w wyjątkowością, a tutaj jest jedno i drugie. Spełnienie tych dwóch punktów daje luksusową sztukę biżuteryjną, którą można nosić ze sobą.

bizuteria inwestycyjna dla kobiety
diamenty inwestycyjne dla kobiet
gdzie kupic bizuterie inwestycyjna dla kobiet
pierscionek dla kobiety bizuteria na zamowienie
pierscionek z diamentem na zamowienie

Biżuteria według własnego projektu – aspekt inwestycyjny

Każdy świadomy klient wie co oznacza dywersyfikacja portfela inwestycyjnego. Dlatego tym bardziej jest to dobry produkt dla wszystkich, którzy chcą zróżnicować swoje plany inwestowania kapitału. I faktycznie na rynku pojawia się coraz więcej ofert, jednak nie zawsze okazują się dobrym pomysłem na włożenie tam gotówki.

Jednym z przykładów do którego zresztą sceptycznie podchodziłem był projekt związany z inwestycją w alkohol. Nie mogę powiedzieć o jaki rodzaj trunku chodziło oraz fundusz zajmujący się tym biznesem, ale finalnie nie poszło im dobrze.

Niektóre inwestycje pikują

Z ostatnich wiadomości, które czytałem, ten projekt notował duże straty, więc nie zawsze dywersyfikacja naszego kapitału musi pójść we właściwym kierunku. Dlatego jeśli już chcemy gdzieś lokować swoje środki, najpierw sprawdźmy z kim mamy do czynienia.

Weryfikacja takich osób i firm, jest niezwykle ważna, dlatego absolutnie od tego bym zaczął. Wracając do tematu kamienie inwestycyjne to dzisiaj ogromny sektor, który jest ważną częścią lokaty dochodów na całym świecie. Mogę powiedzieć o historycznych wzrostach, trendach i wartości dodatniej diamentów, ale przeczytajcie Państwo co ma do powiedzenia na ten temat Łukasz Rosikoń.

Zapytany czy pierścionek z diamentem to dobry produkt inwestycyjny powiedział – historycznie, okazuje się, że bardzo dobry. Na przestrzeni kilkudziesięciu ubiegłych lat, diamenty zyskiwały na wartości w każdym 5-letnim okresie. Oznacza to, iż sprzedając diament po cenie rynkowej w dowolnym momencie po upływie minimum 5 lat od zakupu, właściciel zarabiał.

Podaż i popyt

Ciężko ten wynik porównać z jakimkolwiek innym dobrem luksusowym. Biżuteria diamentowa okazuje się jeszcze lepszą inwestycją, ponieważ stanowi produkt o unikatowych walorach wizualnych, niedających się wycenić na podstawie ogólnie przyjętego cennika.

Na każdym rynku rządzą dwie siły – podaż oraz popyt. W przypadku diamentów, w najbliższych latach obie te wartości będą prawdopodobnie windowały ceny rynkowe. Z jednej strony popyt będzie rósł ze względu na siłę nabywczą osób zamożnych i walory ekonomiczne diamentów, a z drugiej strony, zgodnie z raportami prognozowana jest luka podażowa. Z dużym prawdopodobieństwem można więc powiedzieć, że ceny diamentów naturalnych będą kontynuowały silny trend wzrostowy.

Autentyczność diamentów – biżuteria na zamówienie

Poznaliście Państwo Łukasza, jego projekt i podejście biznesowe. Ale czy to wszystko aby zaufać drugiej osobie i kupić kamień osadzony na pięknym złotym pierścionku za kilkadziesiąt tysięcy złotych? Jak już często wspominałem i podkreślałem, zaufanie to jedno, gwarancja usługi to drugie.

Ostatnio czytałem, że na rynku pojawia się coraz więcej sztucznie wykonanych kamieni łudząco podobnych do diamentów. Dlatego dla laika będzie bardzo trudno rozpoznać oryginalny kamień.

Oczywiście poruszyłem także ten temat, przeczytajcie co powiedział Łukasz – zgadza się, samodzielne, naoczne potwierdzenie autentyczności diamentów jest praktycznie niewykonalne, więc tym bardziej nie jest to w zasięgu klienta, który oczywiście ekspertem diamentowym najczęściej nie jest.

Gwarancja oryginalności podstawą zaufania

Jako Diamenter podchodzimy do tego tematu bardzo restrykcyjnie. Po pierwsze, zakupów dokonujemy tylko i wyłącznie od zaufanych i sprawdzonych dostawców. Po drugie, wszystkie zakupione diamenty sprawdzamy na specjalistycznym urządzeniu udostępnionym dla nas przez naszego partnera w Antwerpii.

Po trzecie, współpracujemy z Polskim Towarzystwem Gemmologicznym w zakresie doboru i sprawdzenia parametrów jakościowych diamentów, których używamy do produkcji biżuterii. Po czwarte, każdy diament centralny (już od 0,2 ct) posiada certyfikat jednego z trzech wiodących instytutów gemmologicznych na świecie (IGI, GIA lub HRD). Jak widać, kwestia autentyczności i wiarygodności jest dla nas absolutnie kluczowa.

bizuteria na zamowienie dla kobiety
biżuteria na zamówienie – marka Diamenter
brylant na zamowienie
brylanty
diament inwestycyjny
diament na zamowienie
diamenty
diamenty inwestycyjne do bizuterii
diamenty na zamowienie blog
diamenty na zamowienie
gdzie kupic bizuterie na zamowienie
kamienie inwestycyjne dla kobiety
kamienie inwstycyjne na zamowienie
kamien inwestycyjny
kolorowe diamenty do bizuterii
oryginalne diamenty do bizuterii

Zaufanie które jest relacją

Trzeba jasno sobie powiedzieć, ja nie znam słowa okazja w branży premium. Nie da się kupić Mercedesa klasy S, w cenie klasy C. Tak jak i w branży biżuteryjnej, każdy karat ma swoją wartość. Dlatego na cenę wpływa finalnie wiele różnych czynników i trzeba być tego świadomym.

Biżuteria na zamówienie ma wiele do zaoferowania, szczególnie dla ludzi kochających piękno w połączeniu z kolorowymi kamieniami. Swój największy 3,5 karatowy diament w szlifie cushion, marka Diamenter osadziła w pierścionku pod nazwą Iceberg, który można zobaczyć w ich butiku https://diamenter.pl/.

Idealna koncepcja i produkt inwestycyjny dla kobiet

Ja zapraszam do Łukasza na stronę firmową, na której dowiecie się Państwo więcej na temat jego projektu oraz czym jest biżuteria na zamówienie. Nasuwa się także pytanie czym różni się jego marka od innych tego typu na rynku? Łukasz powiedział – większość naszej oferty stanowi biżuteria z kolorowymi diamentami. Są one w ogromnym trendzie wzrostowym na świecie, a my chcemy tę modę propagować na naszym rynku. Sama koncepcja marki również jest wyjątkowa, ponieważ większość klejnotów wykonujemy tylko w jednym egzemplarzu, a do każdego modelu załączamy krótką audio-opowieść z historią jego powstania.

Jesteśmy również bardzo dumni z usługi projektowania na indywidualne zamówienie – mamy wybitnie utalentowany zespół i światowej klasy sprzęt, dlatego w tworzeniu ogranicza nas tylko fantazja i preferencje klientów. Myślę, że naszym wyróżnikiem jest również relacyjność, do tego stopnia, że każde zamówienie dostarczamy klientowi osobiście.

Przyszłość marki

Każdy rysuje przed sobą wizję marki którą tworzy, a co myśli o tym Łukasz? Marka Diamenter powstała z myślą o polskim rynku luksusowej biżuterii diamentowej i w najbliższej przyszłości właśnie tutaj zamierzamy ukierunkować nasze działania marketingowe. Nie wykluczamy żadnego scenariusza, również ekspansji zagranicznej, jednak dzisiaj priorytetem jest nasz rodzimy rynek.

Tak więc ja odczułem, że właściciel marki wie czego chce od życia, ale przede wszystkim od swojego biznesu. Kiedy rodzi się projekt zazwyczaj jest ściśle związany z daną potrzebą. Diamenter to odpowiedź na poszukiwanie luksusowego prezentu, doznania prestiżu i dania drugiej osobie szczęścia.

Każdy projekt jest skrojony na miarę potrzeb

Bowiem kamienie są wierną przyjaciółką każdej kobiety. I należy pamiętać, że swoją przygodę nie musimy zaczynać od 3 karatów, tylko od znacznie mniejszych diamentów. Łukasz z pewnością zapyta o finalny budżet i przygotuje ofertę skrojoną na miarę potrzeb.

Mi osobiście bardzo spodobał się ten projekt, który łączy w sobie kilka różnych pozytywnych aspektów. Jest to oferta która ma wiele różnych płaszczyzn i wymiarów. Doskonale wpisuje się w politykę branży premium i super premium. Dlatego życzę im powodzenia i radości z obsługi zamożnych, ale przede wszystkim świadomych klientów. Bo biżuteria na zamówienie jest naprawdę warta uwagi!

Jak zacząć projektowanie własnej biżuterii?

Właściwie wiemy już wszystko co powinniśmy wiedzieć na temat całego procesu, ale powiedz Łukasz jak do Was trafić?

Wszystkie produkty dostępne są w naszym butiku online: https://diamenter.pl/butik/. Oferowane przez nas klejnoty są gotowymi, fizycznie dostępnymi produktami, nie używamy żadnych wizualizacji, ani animacji.

Zapraszamy do Diamentera

Obecnie oferta składa się głównie z pierścionków, jednak sukcesywnie ją poszerzamy. Osoby, które koniecznie chciałyby na żywo zobaczyć nasze produkty, serdecznie zapraszam na nasze eventy, które odbywają się w największych miastach Polski i na których można głębiej doświadczyć marki Diamenter.

Jeśli marzysz o własnym projekcie biżuterii dzwoń do Łukasza – + 48 532 532 542. Lub pisz pod adres mailowy biuro@diamenter.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY