Feben- wschodząca gwiazda Dolce&Gabbana

Feben Wschodząca Gwiazda Dolce&gabbana
Fot. theface.com

W ramach swojej długoletniej tradycji promowania nowych talentów włoski dom mody ponownie staje w obronie kreatywności. Tym razem to Feben- wschodząca gwiazda Dolce&Gabbana zostaje wyróżniona wyjątkową szansą. Po udzieleniu wsparcia brytyjskiemu projektantowi punk-queer, Matty’emu Bovanowi, japońskiemu artyście mody Tomo Koizumi i brazylijskiej projektantce Karoline Vitto, włoski dom mody przygotowuje się do podniesienia nowego nazwiska na piedestał światowej mody. Feben Vemmenby, urodzona w Etiopii i osiedlona w sercu Londynu, została wybrana przez Dolce & Gabbana jako kolejna projektantka, której talenty i wizja zostaną wyeksponowane podczas wyjątkowego pokazu w Mediolanie. To właśnie na przyszłorocznym lutowym tygodniu mody damskie, zaprezentuje swoją kolekcję na wybiegu włoskiego domu mody.

Z cienia poprzedniego życia

Feben Vemmenby przeżyła burzliwe dzieciństwo. Pochodząca z etnicznych korzeni Etiopki, przyszła na świat w Pjongjangu, Korei Północnej, gdzie spędziła dwa lata w różnych obozach dla uchodźców, zanim osiągnęła pełnoletność i podjęła decyzję o zamieszkaniu w Szwecji. Po tym etapie przeniosła się do Wielkiej Brytanii, aby rozpocząć studia w London College of Fashion. Zdobycie stypendium na studia magisterskie z zakresu mody damskiej w Central Saint Martins było kluczowym momentem w jej życiu. Po ukończeniu nauki dołączyła również do Newgen, prestiżowego programu wsparcia dla początkujących projektantów, wspieranego przez British Fashion Council.

Projekty Feben Vemmenby
Fot. becauselondon.com

Jej dyplomowa kolekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie w świecie mody. Sama Beyoncé osobiście zwróciła się do niej z prośbą o zaprojektowanie niektórych kostiumów scenicznych. To z kolei otworzyło jej furtkę do kolejnych zamówień od innych klientów. A one dały Feben możliwość stworzenia własnej marki, którą obecnie prowadzi przy wsparciu małego, oddanego zespołu. Jej renoma wzrosła dzięki nie tylko umiejętnościom technicznym w dziedzinie tekstyliów, lecz także dzięki odważnym, kolorowym kreacjom. Już teraz uznaje się ją za jedną z najbardziej obiecujących talentów London Fashion Week. A teraz także Feben, wschodząca gwiazda Dolce & Gabbana, dostaje swoją szansę od samej marki na stworzenie czegoś niezwykłego.

Co zaprezentuje nam Feben- wschodząca gwiazda Dolce&Gabbana

Kontynuując wsparcie dla twórczej różnorodności, Dolce & Gabbana kieruje więc spojrzenie na Feben, widząc w niej potencjał, który zasługuje na uznanie. Jej unikalny głos w modzie, w połączeniu z etnicznymi wpływami i mieszanką kulturową, stanowi wyjątkowe źródło inspiracji dla przyszłości mody. To także kolejny krok marki w kierunku wspierania różnorodności, innowacyjności i wsparcia dla młodych, wschodzących talentów.

Marka Feben Vemmenby
Fot. notjustalabel.com

Kreatywność Feben jest energiczna, witalna i zmysłowa. Bardzo podoba nam się jej autentyczne podejście i skupienie się na ręcznie robionych przedmiotach. Jej współpraca z rzemieślnikami z całego świata przekonała nas do wspierania jej pracy” – powiedzieli Domenico Dolce i Stefano Gabbana w komunikacie prasowym. W bezprecedensowym posunięciu Dolce & Gabbana będą nadzorować każdy aspekt nadchodzącej kolekcji Feben. Od pozyskiwania tkanin po produkcję wyglądu i organizację pokazów, włoska marka przyjmuje praktyczne podejście, aby wzmocnić artystyczną wizję młodej projektantki. Ta decyzja podkreśla nie tylko wizję estetyczną, ale i zaangażowanie w promowanie różnorodności i świeżego spojrzenia na przyszłość tego przemysłu.

Feben X Dolce&gabbana
Fot. notjustalabel.com