Dywany z naturalnej skóry – czy są w modzie?

dywany z naturalnej skory
jak dbać o dywany skórzane

Ile to razy słyszeliście, że naturalna skóra wyszła z mody? Może częściej padało stwierdzenie, że skóra zwierzęca na podłogę przyczynia się do cierpienia ich właścicieli? Nie wierzcie w te słowa. Poniżej obalamy mity oraz przedstawiamy wyłącznie prawdę na temat jak produkuje się dywany z naturalnej skóry. Uzasadniamy, dlaczego są w modzie nieprzerwanie od lat.

Pozyskiwanie naturalnej skóry – mit o cierpieniach zwierząt

Tak jak i Wy słyszeliśmy wiele teorii na temat wykorzystywania skór zwierzęcych w celu wykonania przedmiotów użytkowych, na przykład dywanów z naturalnej skóry czy kurtek.

Oczywiście istnieją hodowle wyłącznie dla skór, aczkolwiek większość producentów skórzanych dodatków, wykorzystuje tą, która pozostaje w ubojniach, gdzie pozyskiwane jest mięso. Zwierzęta są w nich traktowane humanitarnie. Przed ubojem eliminuje się u nich zdenerwowanie, poprzez zapewnienie im odpowiednich warunków oraz wyciszenie, a także znieczulenie.

Prawo i fakty

Warto wspomnieć, że zaufani producenci wytwarzający dywany z naturalnej skóry, bardzo dbają o to, aby nie pochodziła ona z tak zwanego tradycyjnego uboju rytualnego. Musicie wiedzieć, że jest on w Polsce zabroniony. Prawnie reguluje to art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o ochronie zwierząt.

„Zwierzę kręgowe w ubojni może zostać uśmiercone tylko po uprzednim pozbawieniu świadomości przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje”. Również w wielu krajach Unii Europejskiej, między innymi we Włoszech, Bułgarii, Cyprze, Niemczech czy Portugalii wymagane jest ogłuszenie bądź znieczulenie zwierzęcia w trakcie uboju.

Dywany z naturalnej skóry – zalety stosowania skór zwierzęcych we wnętrzach

Dawniej nasi dziadkowie i pradziadkowie kupowali skórzane dywany do domków letniskowych, najczęściej typu Brda, czyli drewnianych, ze skośnymi dachami, ogrzewanych kominkiem. Skóra na podłogę dodawała takiemu miejscu charakteru oraz luksusu.

Dziś, jak zapewne zauważyliście, naturalne, skórzane dywany można spotkać zarówno w domach, mieszkaniach, home office, jak i biurach czy kancelariach. Wszędzie tam, gdzie właściciele stawiają na luksusowy i elegancki wygląd wnętrz.

Więcej zalet

Trzeba jednak podkreślić, że nadanie pomieszczeniu szyku to nie jedyne zalety naturalnych skór. Wygłuszają one dźwięki i są unikatowe. Nie ma na świecie dwóch identycznych skór, tak jak nie ma dwóch osób z identycznymi liniami papilarnymi. Zawsze się bowiem różnią, choć najmniejszym detalem. Stanowią także idealną matę izolacyjną od podłoża, dzięki czemu można je rozłożyć dzieciom do zabawy na podłodze.

Musicie też wiedzieć, że dywany z naturalnej skóry doceniane są wśród osób, które żyją wg duńskiej filozofii Hygge czy włoskiego dolce vita. Co więcej, zdobywają również dużą popularność wśród alergików.

dywany skorzane blogger
dywany z naturalnej skóry są po prostu piękne
eleganckie skorzane dywany
jak dobrac skorzany dywan
jaki dywan ze skory blog 1
jaki dywan ze skory naturalnekj
naturalna skora dywan do salonu
skora dywan naturalny
skora naturalna blog
skora naturalna jak dobrac dywan
skorzane dywany blog
skorzane dywany do salonu

Dywany ze skóry zwierzęcej – najmodniejsze propozycje pasujące do każdego wnętrza

Gdybyście nas zapytali, który naturalny, skórzany dywan wybrać, owczy czy bydlęcy, trudno byłoby się nam zdecydować. Każdy z nich ma swoje zalety. Co więcej, można je kłaść nie tylko na podłogę, ale także wieszać na ścianie.

Dywany z owczej skóry, które mają długie włosie, zwane są potocznie błamami. Często wykorzystywane są też jako ozdoba na łóżko, fotel czy skrzynię do przechowywania. Dywany ze skóry bydlęcej idealnie zaś sprawdzają się w sypialni u stóp małżeńskiego łoża lub przy kanapie w salonie.

Moda nie mija

Skórzane dywany nie wychodzą z mody od lat. Stosowane są do dekoracji domów na całym świecie. Będą idealnie komponowały się z ogólnym wystrojem wnętrza, zarówno gdy zechcecie urządzić dom w eleganckim stylu skandynawskim, luksusowym glamour, jak również naturalnym boho.

Jednym z najmodniejszych trendów, wśród dywanów z natualnej skóry, są patchworkowe, ze skóry bydlęcej. Na ich całość składa się zbiór zszytych ze sobą skórzanych łatek. Istotne jest, że taki dywan możecie zamówić w dowolnym rozmiarze, tak aby idealnie pasował on do Waszego wnętrza, a także może być on wykonany według waszego własnego projektu.

Modne dywany z naturalnej skóry w pokojach dziecięcych

Czy wiecie, że dywany z naturalnej skóry sprawdzają się również w pokojach dziecięcych? Warto jednak zastosować zasadę im mniejsze dziecko, tym krótsze włosie. Przyczyną tego jest oczywiście bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników skór na podłogę.

Dywany bydlęce, jak i dywany z owczej skóry okazują się idealnym rozwiązaniem, zarówno kiedy dziecko samodzielnie siedzi, jak i gdy zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Amortyzują upadki, izolują podłoże od pupy maluszka, stanowią naturalną matę do pierwszych zabaw na podłodze. W późniejszych latach można wykorzystać je jako miękkie podłoże w domowym wigwamie lub namiocie. Wystarczy do środka włożyć poduszki i stworzycie przytulną bazę dla swoich pociech.

Wiele zalet

W pokoju nastolatka naturalny, skórzany dywan idealnie będzie wyglądał jako dodatek przy łóżku. Dzięki niemu poranne wstawanie z koszmaru zamieni się w przyjemną i przytulną codzienność, a luksusowa jakość skóry na podłogę doda wnętrzu eleganckiego charakteru.

Zwróćcie też uwagę na fakt, jakim jest pozytywny wpływ dywanów z naturalnej skóry na sensorykę integracyjną u dzieci. Małe stópki i rączki dopiero uczą się dotyku. Odczuwanie różnych faktur, w tym tych z naturalnej skóry, wspiera zarówno rozwój poznawczy maluszków, jak i emocjonalny. Dodatkowo wspomaga ich integrację społeczną. Dotyk to pierwszy zmysł, który powstaje podczas rozwoju człowieka. Zatem kiedy dziecko już przyjdzie na świat, zadbajcie o jego prawidłowe, ale i przyjemne bodźce dotykowe, a takie właśnie dostarczają naturalne, skórzane dywany.

Jak czyścić dywany z naturalnej skóry?

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem modnego, skórzanego dywanu, a jedynym problemem, który przeszkadza Wam w podjęciu decyzji, jest pytanie o jego czyszczenie, to porzućcie wszelkie obawy. Dywany ze skóry naturalnej czyści się bardzo rzadko, dzięki temu przez lata zachowują swój naturalny i luksusowy wygląd.

Jeśli chcecie się pozbyć okruchów, małych śmieci czy kurzu wystarczy rozwiesić je na świeżym powietrzu, na przykład na suszarce do prania. Warto jednak zwrócić uwagę, aby przełożyć je przez kilka jej linek, tak, aby nie doszło do zagięć, które wiążą się z uszkodzeniem struktury skóry. Można je również potraktować odkurzaczem o bardzo małej sile ssania.

Środki ostrożności

Ponadto musicie wiedzieć, że naturalnej skóry nie powinno się prać. Przy silnych zabrudzeniach należy użyć specjalnych środków chemicznych przeznaczonych do skórzanych dywanów. Zazwyczaj są one w formie proszków, które się rozsypuje na włosiu, pozostawia na określony przez producenta czas, a następnie bardzo delikatnie wyczesuje, zawsze w kierunku układającego się włosia, nigdy zaś pod włos.

Niestety, jeśli dywany ze skóry naturalnej umieścicie w pokoju małego dziecka, istnieje ryzyko zalania go na przykład wodą z butelki czy kubka niekapka. W takim przypadku trzeba szybko i delikatnie, ręcznikami papierowymi bądź miękką i dobrze chłonącą wodę ścierką, wytrzeć napój oraz wysuszyć dywan, na przykład chłodnym powietrzem suszarki do włosów.

Jak nadać trwałość dywanom ze skóry naturalnej, aby zachowały się w niezmienionym stanie?

W medycynie lepiej zapobiegać niż leczyć, w przypadku skór na podłogę lepiej konserwować niż czyścić. Dlatego zawsze kupujcie je u sprawdzonych i zaufanych sprzedawców. Gwarantują oni nie tylko ich naturalność, ale także elegancję i ekskluzywność.

Ponadto doradzą wam, w jaki sposób nadać trwałość skórzanym dywanom, tak, aby zachowały się w niezmienionym stanie przez długie lata. Warto zaznaczyć, że dywany z naturalnej skóry zakupione w rzetelnym miejscu są już zakonserwowane poprzez zastosowanie zamrażania ich, solenia i suszenia. Nie zaszkodzi jednak abyście wraz z ich zakupem, zaopatrzyli się w środek do impregnacji.

Jak widzicie, dywany ze skóry naturalnej nadal są w modzie, a ich pielęgnacja nie stanowi żadnego problemu. Ocieplają wnętrza, nadają im przytulności, są uniwersalne, można je zastosować w mieszkaniu, home office, a także w biurze. Ponadto sprawdzają się także w pokojach dziecięcych i podkreślają elegancję wnętrz.

Szukasz dywanu ze skóry – pisz – biuro@luxuryproducts.pl