Dior x Parley for the Oceans – trzecia kolekcja kapsułowa

Dior X Parley For The Oceans
Fot. parley.tv

Dior x Parley for the Oceans to współpraca, której efekty już dwukrotnie zagościły na rynku. W modzie, która stawia coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój, marki luksusowe stają się liderami w innowacjach ekologicznych. Już od 2019 roku Dior łączy siły z Parley for the Oceans, tworząc odzież plażową z certyfikowanych tekstyliów ekologicznych. W marcu 2023 roku światło dzienne ujrzała ich druga kolekcja plażowa, wypełniona lekkimi, jasnymi stylizacjami, które okazały się strzałem w dziesiątkę w oczach miłośników mody i świadomych ekologicznie klientów.

Teraz, w 2024 roku, z dumą prezentują światu swoją trzecią, pełną innowacyjnych rozwiązań, kolekcję beachwear. To nie tylko modowy statement, to wyraz zaangażowania w walkę o ochronę mórz i oceanów, których ekosystemy są niezwykle ważne. Kolekcja, będąca efektem współpracy Diora z Parley for the Oceans, niebawem trafi do sklepów. Premiera w butikach Diora planowana jest na czwartek, 16 maja. To doskonała okazja dla entuzjastów mody, by odkryć te unikatowe, ekologiczne propozycje.

Odpowiednie narzędzia

Parley for the Oceans to organizacja, której głównym celem jest ochrona mórz i oceanów poprzez innowacyjne rozwiązania ekologiczne. Od momentu jej założenia stała się głosem dla przyrody, mobilizując społeczność międzynarodową do działań na rzecz zmiany. Centralnym punktem ich działalności jest walka z zanieczyszczeniem plastikiem morskich ekosystemów. Parley for the Oceans to więc nie tylko instytucja – to ruch, który angażuje zarówno artystów, projektantów, naukowców, jak i społeczeństwo, w szeroko zakrojone działania na rzecz ochrony naszych oceanów.

Dior X Parley For The Oceans Trzecia Kolekcja Kapsułowa
Fot. wwd.com

Współpraca Dior x Parley for the Oceans ma znaczenie nie tylko dla świata mody, ale także dla globalnej świadomości ekologicznej. Ta unikalna kooperacja przynosi ze sobą więcej niż tylko kolejne kolekcje plażowe – to symbol wspólnego dążenia do ochrony naszej planety. Dior, korzystając z certyfikowanych tekstyliów ekologicznych i innowacyjnych materiałów z plastiku oceanicznego, staje się liderem w dziedzinie zrównoważonej mody. Każdy krok w tej współpracy to krok w kierunku zmiany. Inspiruje nie tylko innych projektantów, ale także konsumentów do podejmowania świadomych decyzji zakupowych. To więcej niż moda – to zaangażowanie w walkę o lepszą przyszłość dla naszej planety. To walka o planetę, gdzie luksus oznacza nie tylko piękno, ale także troskę o środowisko.

Dior x Parley for the Ocean – co przyniesie nam trzecia kolekcja?

W minionym sezonie, Dior zaprezentował szeroki wachlarz modowych propozycji, od dzianinowych kamizelek po wodoodporne kurtki typu shell. Nie zabrakło też klasyków w postaci Seersucker. Teraz, w najnowszej ofercie, znajdziemy koszulki, dzianinowe koszulki polo, praktyczne wodoodporne peleryny, stylowe kąpielówki, eleganckie swetry w prążki, wygodne sandały H-Town oraz unikatowe akcesoria. W szczególności warto zwrócić uwagę na dodatki, takie jak hamak i wiosło stojące.

Co ciekawe, cały ten wspaniały asortyment poddano procesowi prania w odcieniach nawiązujących do natury. Od morskiego błękitu po błękit nieba, od wodnej zieleni po szarość Diora i czystą biel. Jednak to, co nadaje tej kolekcji szczególnego charakteru, to fakt, że wszystkie użyte tkaniny są przyjazne dla środowiska. Dior postanowił sięgnąć po certyfikowane ekologiczne tkaniny, a także wykorzystał 30% plastikowej tkaniny oceanicznej od Parley for the Oceans.

Dior X Parley Z Nową Ekologiczną Kolekcją
Fot. yahoo.com

“Jestem z dumą, że mogę być częścią tej transformacji Diora w stronę bardziej zrównoważonej mody” – wyznał Kim Jones. “Dla mnie natura jest niezwykle ważna, podobnie jak dla samego Monsieur Diora, dlatego cieszę się, że nasza praca przyczynia się do ochrony naszego środowiska.” To ważne słowa, podkreślające znaczenie tej wyjątkowej współpracy, którą mamy okazję śledzić już po raz trzeci.