Projektant Pierre Cardin to nie tylko moda

projektant mody pierr cardin
Fot. vogue.co.uk

Urodzony we Włoszech w 1922 roku projektant Pierre Cardin to jeden z najbardziej szanowanych projektantów przełomu XX i XXI wieku. Jego przygoda z modą zaczęła się po przeprowadzce do Paryża, gdzie studiował architekturę, ale bardzo szybko porzucił ją dla mody.

Projektant Pierre Cardin, stawiając pierwsze kroki w świecie mody, mógł w każdej chwili liczyć na pomoc swojego przyjaciela, Diora, poznanego właśnie w Paryżu.

twórczość i moda pierre czrdin
Fot. vogue.co.uk Pierre Cardin to niezwykły człowiek związany głównie z modą

Czym zasłynął projektant Pierre Cardin?

Geometryczne wzory to znak, który projektant Pierre Cardin wyniósł na modowe wyżyny, czyniąc je swoim znakiem rozpoznawczym. Pierwsza kolekcja, prezentująca właśnie takie wzory pojawiła się ponad 50 lat temu, w 1960 roku i od tej pory projektant Pierre Cardin stał się marką samą w sobie i jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych projektantów świata.

W skład jego aktualnych kolekcji wchodzą ubrania zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet: sukienki, garnitury, marynarki, swetry, koszule, a także dodatki takie jak buty, torebki, czy nawet skarpetki.

Sylwetka Pierre Cardin
Fot. vogue.co.uk Projektant Pierre Cardin to nieszablonowy wizjoner

Projektant Pierre Cardin niejednokrotnie przyznawał, że najważniejszym elementem jego pracy jest dbałość o to, aby każda z rzeczy była najwyższej jakości i aby jego klienci z zadowoleniem kupowali kolejne jego produkty.

Projektant Pierre Cardin to nie tylko moda

Poza modą codzienną oraz haute-couture, projektant Pierre Cardin zajmuje się gastronomią. Jest właścicielem licznych restauracji w Nowym Jorku, Londynie i Pekinie, które zbierają bardzo pozytywne recenzje wśród krytyków.

Odwiedzający je goście chcą zobaczyć te miejsca bardziej ze względu na nazwisko właściciela oraz design restauracji, niemniej jednak jedzenie, jakie jest im tam serwowane w żadnym stopniu nie odbiega od restauracyjnych standardów najlepszych szefów kuchni na całym świecie. Jak już wspomnieliśmy, projektant Pierre Cardin zajmuje się także designem oraz meblami.

Jedną z najbardziej znanych kolekcji mebli tego projektanta jest linia Cobra, swoim wzornictwem nawiązująca do zwierzęcia kobry, a w szczególności jej kształtów.

Projektant Pierre Cardin uwielbiał Casual Luxury
Fot. vogue.co.uk Projektant Pierre Cardin uwielbiał Casual Luxury

Projektant Pierre Cardin to nie tylko twórczość związana z modą. To także wielka indywidualność, osobowość oraz przedsiębiorca, który w doskonale przemyślany sposób inwestuje zarobione pieniądze w coraz to nowe projekty. Bez względu na to, co danego dnia zdecyduje się robić projektant Pierre Cardin, z pewnością zmieni się to w złoto.