Projektant Coco Chanel – czy moda przemija?

projektant coco chanel
Fot. vogue.com

Każda kobieta chciałaby czuć się piękna, zadbana, stylowa i wyjątkowa. W czasach setek sieciówek i zalewającej nas fali ubrań kiepskiej jakości trudno jest zdecydować co jest nie tyle modne, ile stylowe. “Moda przemija- styl pozostaje” to nie pusty slogan, to motto życiowe jednej z największych gwiazd mody – francuskiej projektant Coco Chanel.

Tej zdolnej Francuzce zawdzięczamy prosty, lecz klasyczny i elegancki, wręcz ponadczasowy, styl mody damskiej. Do kanonu elegancji stworzonego przez Gabrielle Bonheur Chanel możemy śmiało zaliczyć małą czarną, którą każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie, eleganckie płaszcze zwane prochowcami czy spodnie dzwony, które co kilka lat wracają do łask wielu znanych projektantów. Zgodnie z zasadą “mniej znaczy więcej” nie znajdziemy tu nadmiernej ilości wzorów i dodatków, wszystko utrzymane jest w guście sportowego, francuskiego szyku, którego dopełnia sznur naturalnych pereł.

Ubrania i dodatki tworzone przez projektant Coco Chanel nie tylko pięknie wyglądają, lecz również są najwyższej jakości, co dodaje ich właścicielce uroku.

francuska coco chanel

Fot. vogue.com

Kolory wybrane przez Chanel to czarny, biały, beżowy, złoty i czerwony. Usta pociągnięte czerwoną szminką, które były znakiem rozpoznawczym projektantki, są obecnie kojarzone z seksapilem, którego, podobnie jak pewności siebie nie brakuje kobiecie używającej luksusowych kosmetyków do makijażu marki Coco Chanel. Kolor beżowy odnosi się do naturalnego, zdrowego odcienia skóry muśniętej delikatnym słońcem, zaś czarny i złoty od wielu lat uważane są za eleganckie. Kolor biały nawiązuje do światła, które rozświetla twarz i podkreśla jej piękno.

Odzież projektant Coco Chanel to nie wszystko?

Marka Coco Chanel to nie tylko torebki, ubrania, kosmetyki do makijażu i perfumy, lecz także kremy, maseczki do twarzy czy kosmetyki kąpielowe. Niektórych może zdziwić fakt, że w asortymencie Chanel znajdziemy także ekskluzywne rowery, narty czy deski snowboardowe.

coco chanel

Fot. vogue.com

Mimo upływu wielu lat od pojawienia się marki na rynku, produkty francuskiej projektant Coco Chanel nadal noszą miano luksusowych, zaś perfumy Chanel No. 5, będące pierwszymi perfumami stworzonymi przez Chanel, urzekają swą prostotą i elegancją kolejne pokolenie. Perfumy i kosmetyki, dostępne niegdyś tylko dla takich gwiazd jak Marilyn Monroe, obecnie są w zasięgu każdego z nas, ponieważ obecnie w kolekcjach zapachowych sygnowanych przez Coco Chanel znajdziemy również propozycje dla mężczyzn.