Prezent dla szachisty – trudny wybór?

prezent dla szachisty

Każdy mężczyzna ma swoje hobby – ale czy wiemy jaki dobrać odpowiedni prezent dla szachisty? Upominek niezwykły i niestandardowy, brzmi świetnie, tylko gdzie go szukać i skąd brać pomysły…

Gra w szachy jest od dawna grą elitarną, grywało się w nią na dworach królewskich oraz przy ważnych międzynarodowych spotkaniach towarzyskich.

Dlatego istota leży w ekskluzywnym wykonaniu, z użyciem wyselekcjonowanych materiałów – co wiąże się nierozerwalnie z ceną.

Pomysł na prezent dla szachisty – coś dla początkujących

Dobrym wyborem dla adeptów tej pięknej gry dla mężczyzn i kobiet, będzie produkt prosty i nie z wygórowaną ceną. Może to być zarówno klasyczna plansza szachowa wykonana z drewna, albo tradycyjne figury do gry.

Plansze na prezent dla szachisty mogą być wykonane z różnych rodzajów drewna, mogą być też otwierane w kształcie pudełka – tak aby schować w nim figury do gry, lub inne akcesoria szachowe.

prezenty dla szachistów
Plansza z drewna dla szachisty

Figury zaś, drewniane, metalowe, szklane a także z bardziej wyszukanych materiałów jak karbon.

Prezent dla szachisty – bardziej doświadczeni gracze?

Dla fascynatów tego sportu, którzy są już doświadczeni na tym polu, proponujemy upominki z półki premium. Są to całe komplety szachowe, w skład których wchodzi luksusowa szachownica z figurami oraz stylowe pudełko, czy pokrowiec.

Szeroki wybór dają eleganckie odmiany drewna, takie jak: baobab, klon, orzech, bubinga, czy tez drzewo różane. Jest to idealny prezent dla szachisty, szczególnie znającego się na produktach wysokiej jakości!

luksusowe prezenty dla szachisty
Ekskluzywne prezenty dla szachisty – sklep luxuryproducts.pl

W tak ekskluzywnych kompletach szachowych zastosowane materiały to klasa premium i super premium! W zestawach stosuje się także złoto, srebro – ale także kamienie szlachetne, które podkreślają prestiż szachów.

Najbardziej ekskluzywny prezent dla szachisty

prestiżowy prezent dla szachisty
Szachy włoskiej manufaktury Italfama

Miłośnicy tego sportu z zasobnym portfelem, to ludzie kochający szachy, jak i wyśmienite produkty z tym związane. Takie wyroby z najwyższej półki produkuje włoska manufaktura Italfama.

Jedne z najdroższych i najbardziej luksusowych szachów na świecie wykonane są z brązu i 24 karatowego złota. Nad ich produkcją czuwali wytrawni włoscy rzemieślnicy, którzy wyspecjalizowali się w projektowaniu oryginalnych i wyjątkowych kompletów szachowych, idealnych na luksusowy prezent dla szachisty.

Italfama produkuje także całe komplety do salonu, składające się ze stołu, krzeseł oraz szachownicy z figurami. To wyjątkowe i arcyciekawe produkty światowej klasy, przy których nikt nie przejdzie obojętnie.

stoły szachowe na prezent
Komplety szachowe do gabinetu

Czy wybór na prezent dla szachisty to ciężki orzech do zgryzienia, wydaje nam się że nie. To co możemy doradzić to szachy wykonane z wysokiej jakości materiałów, dobrej znanej i cenionej marki. Ponieważ to gra elitarna, więc na taki prezent zasługuje nasz obdarowywany szachista.

Napisz do Nas, a My wybierzemy odpowiednie szachy na prezent – biuro@luxuryproducts.pl