Jak czyścić srebro nowe i stare metody

jak dobrze wyczyścić srebro?

Czy wiecie Państwo jak czyścić srebro?

Jednym z najczęściej wykorzystywanych do produkcji biżuterii metali szlachetnych jest srebro. Biżuteria z niego wykonana jest piękna, klasyczna, ale przede wszystkim wyjątkowa i stylowa.

Srebro dodaje uroku każdej kobiecie, bez względu na okoliczności: przyjęcie, ważne wyjście, spotkanie z przyjaciółkami, czy po prostu jesienny spacer, jednak aby błyszczeć w każdej sytuacji, należy pamiętać o najważniejszej rzeczy, mianowicie: jak czyścić srebro?

czyste srebro
Jak wyczyścić srebro – sprawdzone metody

Stare sposoby jak czyścić srebro

Najlepiej to, jak czyścić srebro, wiedziały nasze babcie, a nawet prababcie, które rodowych sreber używały na co dzień. Dotychczas jednym z najbardziej znanych sposobów był ten z wykorzystaniem pasty do zębów i szczoteczki. Polegał on na zwyczajnym wmasowywaniu pasty w biżuterię, jednak wiązał się bezpośrednio z możliwością zarysowania struktury pierścionka, czy bransoletki.

Drugi z nich polegał na wykorzystaniu popiołu, jednak tak samo jak w poprzednim wypadku, istniało duże ryzyko zarysowania biżuterii.

jak wyczyscic srebro
Spraw aby Twoje srebro błyszczało

Nowoczesne metody jak czyścić srebro

Bardziej nowoczesne, stosowane na co dzień metody podpowiedzą wszystkim miłośnikom biżuterii, jak czyścić srebro bez obaw o jego wygląd. Do szklanego naczynia należy włożyć kilka warstw folii aluminiowej tak, aby zakrywała ona także boki do połowy.

Po zalaniu naczynia wrzącą wodą, wsypujemy do niej 5 łyżeczek soli na każdy litr wody. To bardzo ważne, aby zachować te proporcje, ponieważ to, jak czyścić srebro w skuteczny sposób zależy właśnie od zachowania proporcji.

Gdy już posolimy wodę, należy przemyć pod letnią, bieżącą wodą z mydłem element biżuterii, który chcemy wyczyścić, aby pozbyć się tłustych plam i innych zabrudzeń.

Jak czyścić nasze srebro w kolejnym etapie tej czynności?

sposoby na czyszczenie srebra
Stare metody na czyszczenie srebra

Wystarczy uprzednio umyty przedmiot włożyć do przygotowanego roztworu i niemalże natychmiastowo możemy zaobserwować, jak czarny nalot znika z biżuterii. Po jej wyjęciu należy jeszcze raz przemyć biżuterię pod bieżącą wodą i już możemy cieszyć się na nowo pięknem ulubionego łańcuszka, czy bransoletki.

Jest to fantastyczna metoda, ponieważ jest ona całkowicie nieinwazyjna – nie powoduje mikrouszkodzeń na czyszczonej biżuterii i nie wpływa w negatywny sposób na inne zdobienia.

czyste srebro
Teraz można usiąść do stołu

Zaprezentowany sposób przedstawia odpowiedź na nurtujące miliony osób pytanie: jak czyścić srebro? W dodatku, podpowiada on także jak czyścić produkty ze srebra przy jednoczesnej dbałości o jego delikatną strukturę!