Porsche Cayman za 100 złotych? Piękna i bestia na wydaniu

fot. www.tapkat.org

Niektórzy mieli szczęście urodzić się w Stanach Zjednoczonych, bo dzięki temu mają niepowtarzalną okazję sprawić sobie Porsche za jedyne… 25 dolarów! Muzeum motoryzacji Saratoga Automobile Museum organizuje loterię, w której do wygrania jest Porsche 718 Cayman GT4 z 2022 roku. Pojedynczy kupon, który w najlepszym razie uprawnia uczestnika loterii do odebrania nagrody, kosztuje tylko 25 dolarów. Całość dochodów z loterii ma zostać spożytkowana na rozwój obiektu.

Prawdziwy cud inżynierii za 25 dolarów? Jeśli ma się wystarczająco dużo szczęścia. W loterii Saratoga Automobile Museum można wygrać Porsche 718 Cayman GT4 z 2022 roku. Z zewnątrz piękna, ale środku to prawdziwa bestia – samochód ma 4,0-litrowy silnik Flat 6 połączony z płynną 7-biegową automatyczną skrzynią biegów Porsche Doppelkupplung (PDK). Dzięki tym atrybutom samochód rozpędza się od 0 do 100 w nieco ponad 4 sekundy. Auto może być więc groźnym rywalem na torze, ale nie pogardzi spokojną przejażdżką po ulicy – w obu przypadkach jest co pokazać!

Wyjątkowa loteria amerykańskiego muzeum. Do wygrania symbol bogactwa i szybkości – Porsche 718 Cayman GT4

Zakładając, że zwycięzca loterii zakupi tylko jeden kupon i wygra – czego może się spodziewać? Na pewno jego skromna inwestycja się zwróci. Same wykończenia fabryczne Caymana są warte 30 000 dolarów, a dodatkowe ulepszenia 5000 dolarów – to m.in. pełna powłoka ochronna lakieru oraz ceramiczna powłoka Quantum Pro Stage 3, które podkreślają jego błękitny blask i gwarantują mu wieloletnią trwałość.

Książek i samochodów nie można oceniać po samej „okładce”, dlatego warto zajrzeć również do luksusowego wnętrza tego uroczego potwora. To jest arcydziełem samym w sobie – z wyrafinowaną kompozycją skóry i tkaniny w kolorze czarnym, ozdobioną starannymi żółtymi przeszyciami.

Szczęśliwiec, który zdobędzie tę nagrodę, będzie posiadał nie tylko pojazd o wysokich osiągach, ale także dzieło sztuki, świadectwo zaangażowania Porsche w doskonałość w projektowaniu i inżynierii motoryzacyjnej” – pisze Saratoga Automobile Museum.

Jeśli mieszkasz w USA, to już połowa sukcesu – wystarczy tylko wygrać z prawdopodobieństwem. Jeśli nie, warto było choć zawiesić oko.