Zdigitalizowana limuzyna dla koneserów – nowe BMW 7

nowe BMW 7

Kto widział na żywo nowe BMW 7, nie krzyknie od razu Woow – ona jest inna niż wszystkie do tej pory! Nic z tych rzeczy drodzy miłośnicy legendarnej ”siódemki ”. Niestety jest to wersja poddana ewolucji bryły i dopieszczania pewnych niuansów w stylistyce auta.

Niemieccy producenci wychodzą z założenia, iż w luksusowej limuzynie liczy się przede wszystkim ergonomia oraz przywiązanie klientów do komfortu jazdy. Dlatego targetem dla tej wyjątkowej maszyny, są konserwatywni klienci klasy premium i super premium.

Nowe BMW 7 – nie patrz na wygląd, weź do ręki kluczyk

kluczyk nowego bmw 7
Nowe BMW 7 to przede wszystkim innowacyjne technologie, foto: http://www.bmw.pl/pl

No właśnie, sami fascynaci marki BMW większą sensacją okrzyknęli kluczyk do auta, a także to co można nim zrobić. Zdigitalizowany modernistyczny kluczyk jest klasycznym uosobieniem trendów XXI wieku.

Tego jeszcze nie grali….kluczyk z dotykowym wyświetlaczem jest naprawdę wyjątkowo luksusowy. Można na nim sprawdzić stan pojazdu oraz inne dane, bez wsiadania do samochodu.

nowe bmw 7 system paarkowania
Nowatorski kluczyk ” siódemki ”, foto: http://www.bmw.pl/pl

Teraz, oprócz znanych funkcji jak domykanie szyb, odczytamy sobie poziom paliwa, a nawet aktualny zasięg.

Nie było by nic w tym nadzwyczajnego, więc marka z Bawarii poszła dalej i zaprojektowała parkowanie z kluczyka! Kierowca za jego pomocą oraz systemu Park Distance Control swobodnie wprowadza auto na swoje miejsce.

System telefoniczny z bezprzewodowym ładowaniem – nowe BMW 7 to oczywiście ma!

W wielu przypadkach, to właściciel nowej ” siódemki ” jedzie z tył. Jest to nie tylko miejsce do wypoczynku, ale także stanowisko dowodzenia biznesowego. Projektanci BMW zdają sobie z tego sprawę, jak ważny jest to detal.

system ładowania telefonu nowe bmw 7
Naładuj bezprzewodowo swój telefon, foto: http://www.bmw.pl/pl

I tu znowu ukłon w stronę nowoczesnych technologii. Bowiem możemy bez zbędnych kabli i podpięć naładować własny telefon. System obejmuje funkcję ładowania bezprzewodowego, z ostrzeżeniem przed pozostawieniem telefonu w samochodzie.

Mamy tu także standardowe dwa gniazda USB do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych. Nowe BMW 7 jest wyposażone także nowoczesne złącze Bluethooth do połączenia dwóch telefonów oraz odtwarzacza audio.

Co fajne, pakiet telefoniczny obejmuje Bluethooth Office z dostępem do kalendarza, SMS -ów i poczty elektronicznej.

Co jeszcze ma nowe BMW 7 wyjątkowego i nowatorskiego?

Wydawało by się że to koniec nowatorskich rozwiązań inżynierów z Bawarii. Nic z tych rzeczy! Producent zastosował kreatywne zdigitalizowane sterowanie autem za pomocą gestów. System iDrive Touch zyskał zupełnie nowe oblicze.

Zrób ruch i zarządzaj funkcjami w swoim BMW 7, foto: http://www.bmw.pl/pl

Kierowca za pomocą gestów, może uruchomić wiele funkcji, do których wcześniej musiał używać zazwyczaj prawej ręki. Zintegrowany z autem czujnik 3D bacznie obserwuje nasze ruchy nad przednią konsolą środkową.

Jednym gestem możemy odebrać telefon, lub wyregulować głośność w radiu. Dodatkowo jest to pokazywane na głównym ekranie, a system potwierdza wyświetlane ruchy. Takie rzeczy do tej pory były tylko w sferze marzeń Science Fiction, a dzisiaj mamy to luksusowej limuzynie.

nowe bmw 7 kierowania gestem
Foto: http://www.bmw.pl/pl

Czy coś jeszcze zasługuje na uwagę w nowej klasie 7?

Na pewno są to nowoczesne światła laserowe. Konstruktorzy BMW obiecują większy zasięg świateł drogowych do 600 m. Wydaje się to wyjątkowo innowacyjne, zwłaszcza, iż jest to wynik lepszy o 2 razy od standardowych reflektorów.

światła w nowym BMW 7
Piękne stylowe światła, foto: http://www.bmw.pl/pl

Oprócz poprawy bezpieczeństwa jazdy, nowe BMW 7 ma w światłach designerskie niebieskie akcenty. I jest to drobna wisienka na torcie na całej masywnej bryle tego drapieżnika. Adaptacyjna regulacja zakrętu pozwoli cieszyć się szybką nocną jazdą po krętych drogach, a funkcja BMW Selective Beam nie oślepi aut jadących z naprzeciwka.

nowe bmw 7 oświetlenie
Foto: http://www.bmw.pl/pl

Masz nowe BMW 7 i siedzisz z tył limuzyny?

Pasażer na tylnym siedzeniu ma dotykowy 7 – calowy tablet BMW Touch Command, pozwalający cieszyć się wygodą i ergonomią wielu funkcji, zarezerwowanych tylko dla posiadaczy ” siódemki ”.

tablet nowe bmw 7
Foto: http://www.bmw.pl

Nie jest to jakieś super novum, ale pomysł, aby tablet był przenośny jest ciekawym rozwiązaniem. Jednym dotykiem wyregulujemy wygodne skórzane fotele, klimatyzację, oświetlenie, roletę dachu oraz inne luksusowe i ergonomiczne rozwiązanie w tym aucie.

nowe bmw 7 bezprzewodowy tablet
Foto: http://www.bmw.pl

Ogólna ocena

Nowe BMW 7 to wyjątkowa luksusowa limuzyna dla tradycjonalistów. Auto z sylwetką bardzo muskularną i nie tak toporną jak poprzednio.

W swojej klasie być może i najdroższą, ale za to bardzo innowacyjną w wielu aspektach. Nowoczesne zdigitalizowane systemy tylko pokazują, jak bardzo konstruktorzy BMW dbają o rozwój marki.

Być może nieco klasyczne, ale luksus to detale, które tutaj są wyraźnie wyeksponowane i kuszą potencjalnego klienta swoim urokiem.

Zapisz

Zapisz

Zapisz