W czym podajemy kawę? – tylko nie rób scen, gdy masz gości

w czym podajemy kawę

Masz dzisiaj gości? Przyjdzie do Ciebie Twoja koleżanka na pogaduchy? A może rodzina wpadnie na ważną rozmowę? Może nie jest to sensem życia, ale zapoznaj się w czym podajemy kawę.

Espresso, capuccino, caffe latte, czy jednak kawa po irlandzku?

Jak świat długi i szeroki rodzajów kawy jest mnóstwo. Każdy z nas ma swoja ulubioną odmianę oraz sposób przyrządzania tego czarnego pysznego trunku. Ale nie o tym chcemy porozmawiać….

Ok, ale w czym podajemy kawę – oto nasze propozycje

Jesień, deszcz i przeszywający chłód to pora na dobrą ” małą czarną ” – wpada do Ciebie Twoja najlepsza przyjaciółka ze świeżym sernikiem z polewą czekoladową. Mmmm….co robisz?

Jak to co, wyjmujesz swoje najlepsze porcelanowe filiżanki, które symbolicznie i telepatycznie łączą Waszą wspólną starą przyjaźń. Przecież nie podasz Jej, waszego ulubionego napoju w byle czym.

Więc, w czym podajemy kawę w tym przypadku?

Proponujemy jak zwykle bardzo ekskluzywną porcelaną Weimar. Manufaktura Weimar Porzellan powstała w 1790 roku w Niemczech, która zakładała budowę fabryki porcelany.

jak podajemy kawke
W czym podajemy kawę – My w filiżance Weimar

Ktoś powie, no tak ” wczesne roccoco ”, ale jak ma wyglądać filiżanka do kawy zaprojektowana przez mistrzów ówczesnej sztuki użytkowej? Poza tym, biorąc pod uwagę użyte materiały jak kobalt i złoto do produkcji tych śliczności, pozostawiamy ocenę dla Was.

Pamiętając o tym w czym podajemy kawę, następny nasz typ to także ekskluzywna filiżanka ze spodkiem. Tym razem, hiszpańskiej marki Manufacture de Monaco. Co ciekawe tą prestiżową fabrykę założył Polak. Emil Różewicz, bo tak się nazywał rozpoczął wytwarzanie produktów w 1972 roku Erich Różewicz. Do wyrobu porcelany zachęcał go Książę Rainier III oraz Wysokość Księżna Grace w Monako.

gdzie i w czym podajemy kawę

To w czym podajemy kawę jest według Nas meritum sprawy, więc….

Manufacture de Monaco, dzisiaj projektuje akcesoria stołowe niezwykle designerskie i nieszablonowe. O czym możemy się przekonać, patrząc na kubek i spodeczek wysadzany kryształami Swarovskiego.

To mocno urzekające i na pewno Twoja koleżanka będzie podekscytowana spotkaniem w Twoim domu. Bo przecież, wspólne delektowanie się kawą to także obraz całości, zapach, obrus, stół oraz oczywiście eleganckie akcesoria do czarnego trunku.

Dobra, koleżanka poszła, czas na delektowanie się ciszą

Jest czas, kiedy chcemy pozostać sami ze sobą. To nie odosobniony przypadek, wielu z Nas lubi ten stan….I gdy już zrobimy nastrój, wyjmiemy ulubioną szarlotkę z lodówki, możemy wygodnie usiąść i cieszyć się do woli świeżo palona kawą i świętym spokojem.

Teraz to My pomyślmy w czym podajemy kawę? – sami sobie!

Proponujemy ” dziabnąć ” małego szatana w postaci przepysznej espresso, w mistycznych i wyjątkowych filiżankach marki Cosi Tabellini – Art of Pewter.

jak przyrządzić i podać kawę
w czym podac kawe
Cosi Tabellini – Art of Pewter – butik www.luxuryproducts.pl

Ta manufaktura specjalizuje się w produkcji towarów z pewteru, dlatego ten produkt wykonany jest z ceramiki i pewteru. Spójrz, czyż nie są one śliczne? Małe, niewinne, jednocześnie z mocną i twardą podstawą.

Oddaj się chwili, czerp smak do samego końca i delektuj się ulubionym ciastem – nikt Ci tego nie zabierze…..

Sprawa ma się inaczej, gdy przychodzi rodzina, a właściwie cała gromada ludzi. I właśnie w tym momencie, musisz się zastanowić w czym podajemy kawę przy większej ilości osób?

Ha, no sprawa nie jest łatwa…ale…najlepiej mieć zestaw do podawania kawy. Zazwyczaj jest to cały duży komplet do serwowania zarówno kawy, jak i herbaty. Są tu 2 dzbanki, taca, mlecznik i cukiernica.

Gdy już siedzi cała zadowolona rodzinka, możesz sama przygotować dobrą kawę i świeżą herbatę. Kto co woli, niech po to sięga. Tak przyrządzone napoje w wysokiej jakości produktach, będą świetnie izolowane i zbyt szybko nie wystygną.

Nasz strzał w 10 – to bardzo luksusowy komplet do kawy i herbaty ze srebra marki Schavion. Do wyboru mamy próbę 800 i 925.

w czym podajemy kawę espresso
Prestiżowy zestaw do kawy Schiavon by Luxury Products

Jego przepiękne, oktagonalne kształty i srebro to idealny wybór dla smakoszy kawy. Jeśli chcesz przyjąć swoją rodzinę na wysokim poziomie, ten zestaw jest dla Ciebie. Pamiętaj, że surowce takie jak srebro i złoto, w dłuższej perspektywie czasu nie tracą na swojej wartości.

Dlatego, jest to wyśmienita oferta dla dywersyfikacji swojego portfela.

Drugim przykładem, tego w czym podajemy kawę dla rodziny, jest bardzo designerski posrebrzany komplet marki Zanetto.

jak i w czym podajemy kawę
Włoska marka Zanetto

Firmy założonej w 1963 roku przez Bernardo Zanetto, który od dzieciństwa interesował się obróbkami metali szlachetnych.

I tak jak w przypadku pierwszego zestawu, jest taca, 2 dzbanki, mlecznik, cukiernica oraz taca. Aha, tutaj producent dołożył łyżeczkę, więc o to nie musimy się martwić.

Gdy już wypijemy całą kawę świata, chwilę zastanówmy się nad jej smakiem oraz to – w czym następnym razem przygotujemy nasz ukochany czarny napój.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz