Najdroższa whiskey wylicytowana na aukcji 

Najdrozsza Whiskey Wylicytowana Na Aukcji Zrodlo Pixabay Com
źródło:pixabay.com

The Macallan 1926 Fine and Rare 60 Year Old to nie tylko whisky, to ikona, którą wielbiciele alkoholi traktują z nieukrywaną fascynacją. Jest ona niezwykle rzadkim i cenionym trunkiem, wizytówką szkockiej destylarnii cenionej przez koneserów bursztynowego alkoholu. Najdroższa whiskey wylicytowana na aukcji – Macallan 1926 Fine&Rare jest jedyna w swoim rodzaju, a każda butelka tego single malta wzbudza ogromne zainteresowanie i zyskuje niewyobrażalną cenę. 

Whiskey Lux5
źródło: pixabay.com

Najdroższa whiskey wylicytowana na aukcji – zawrotna cena za unikatową butelkę

Pierwszym i oczywistym elementem, który przyciąga uwagę w przypadku tej whisky, jest jej cena. To jedna z najdroższych butelek whisky na świecie, osiągając na aukcjach zawrotne sumy. Znana jest przede wszystkim z rekordowej aukcji w 2019 roku, kiedy nowy właściciel wylicytował ją za 1,45 mln funtów. Najdroższa whiskey wylicytowana na aukcji kosztowała zatem około 7,5 mln złotych. 

Whiskey Lux4
źródło: pixabay.com

Ta whisky nie zdobyła swojej sławy jedynie w ostatnich latach z powodu rosnącego rynku alkoholi kolekcjonerskich. Już w 1987 roku, zaraz po zabutelkowaniu, trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdroższy alkohol świata. Cena, za którą wówczas została sprzedana na aukcji w Nowym Jorku, wynosiła zaledwie 5 tysięcy funtów, co dziś stanowiłoby równowartość około 25 tysięcy złotych. To doskonały przykład, jak znacząco zmieniły się trendy wśród kolekcjonerów alkoholi i jak bardzo zyskały one na popularności. Przy okazji warto poznać historię najdroższego szampana świata.

Macallan 1926 – whiskey jak dzieło sztuki

Macallan 1926 to whisky o wyjątkowej historii i rzadkości. Leżakowała przez aż 60 lat w dębowej beczce, co nadało jej niezwykle głęboki i bogaty smak.

Whiskey Lux3
źródło:pixabay.com

To prawdziwy rarytas, który zachwyci każdego konesera alkoholi. Producent, The Macallan, wyprodukował zaledwie 40 butelek tego konkretnego rocznika, co sprawia, że jest to alkohol jedyny w swoim rodzaju. Renoma destylarni i misterny proces produkcji tego single malta sprawia, że każda butelka tego trunku jest po prostu wyjątkowa.

Opakowanie również ma znaczenie

Oprócz samej whisky, Macallan 1926 wyróżnia się także unikalnymi opakowaniami. Nie wszystkie butelki tego rocznika były opatrzone etykietą i opakowaniem Fine and Rare. Niektóre z nich zostały udekorowane pracami słynnego artysty Petera Blake’a, który jest współtwórcą kultowej okładki albumu “Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” zespołu The Beatles.

Inne butelki zdobiły dzieła włoskiego malarza Valerio Adamiego. W sumie na świecie istnieje zaledwie 12 butelek Macallana 1926 Fine and Rare, co sprawia, że każda z nich jest wyjątkowa. Najdroższa whiskey wylicytowana na aukcji ma zatem cechy indywidualne i niepowtarzalne także ze względu na niepowtarzalny wygląd butelek. Ciekawie przedstawiają się także inne najdroższe alkohole.

Dlaczego Macallan 1926 jest tak drogi i ceniony?

Jest to ekstremalnie rzadka whisky z ograniczoną ilością butelek. Jej długi okres leżakowania – aż 60 lat – nadaje jej niepowtarzalny smak i aromat. Macallan to marka z tradycjami i renomą, co sprawia, że butelki z jej logo zawsze przyciągają uwagę kolekcjonerów. Wreszcie, rocznik 1926 ma bogatą historię i tytuł najdroższej whisky na świecie, co nadaje mu prestiż i wartość.

Macallan 1926 Fine and Rare 60 Year Old to nie tylko alkohol, to niepowtarzalna historia, kultura i luksus w jednym. To butelka, która wciąż zachwyca i inspiruje miłośników whisky na całym świecie.