Najbardziej luksusowy hotel w Dubaju

najbardziej luksusowy hotel w dubaju

Hotel Burj Al Arab to luksusowy hotel w Dubaju, a jednocześnie najbardziej luksusowy hotel świata. To arabska odpowiedź na budowane w Europie oraz Ameryce hotele, mające być wyznacznikami największej ekskluzywności oraz klasy.

Jak to zwykle bywa z arabskimi inwestycjami, hotel ten stał się najbardziej luksusowym hotelem świata, przyciągając uwagę mediów na wszystkich kontynentach.

Co oferuje luksusowy hotel w Dubaju?

Ten luksusowy hotel w Dubaju oferuje standard, jaki nie śni się żadnemu Europejczykowi, czy Amerykaninowi, a wszystko to za sprawą dodatkowej, siódmej gwiazdki, która została przyznana w drodze wyjątku tylko temu jednemu hotelowi na świecie.

ekskluzywny hotel w dubaju
Wnętrza restauracji luksusowego hotelu w Dubaju

Czy sporna dla wielu osób, siódma gwiazdka została przyznana słusznie?

Należy wspomnieć, że hotel ten nie posiada w swojej ofercie typowych pokoi, a ogromne apartamenty. Występujące w 6 kategoriach apartamenty posiadają powierzchnię od 170 do nawet 780 metrów kwadratowych! Każdy z gości hotelowych otrzymuje osobistego lokaja na czas pobytu, który pozostaje do dyspozycji przez 24 godziny na dobę.

Wśród apartamentowych udogodnień znajduje się min. prywatny bar dla gości, stół do snookera, jadalnia z nakryciami dla 8 osób oraz kuchnią, osobiste, prywatne spa, a także kino oraz dodatkowo drobne kosmetyki i perfumy marki Hermes. Wszystko to w cenie pobytu!

dubaj i hotele
Prestiż i elegancja hotelu w Dubaju

Luksusowy hotel w Dubaju oferuje swoim gościom przede wszystkim obsługę na najwyższym poziomie. Prywatny room service przez 24 godziny na dobę, kilkanaście restauracji na terenie hotelu oraz 2 ogromne baseny do nurkowania, masaże w licznych centrach spa oraz słynąca z najlepszych owoców morza na świecie restauracja – to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki najbogatszych ludzi świata.

Hotel ten jest także najwyższym hotelem świata oraz jedynym hotelem, w którym liczba personelu do gości wynosi 6:1, co oznacza, że na każdego gościa przypada aż 6 doskonale przeszkolonych pracowników, mających na celu maksymalne umilenie czasu spędzonego podczas urlopu.

hotel dubaj
Luksusowy hotel w Dubaju i jego piękna łazienka

Luksusowy hotel w Dubaju i jego ceny

Luksusowy Hotel w Dubaju to także sala balowa Al. Falak, która została pokryta prawdziwym złotem od podłóg, po sufit. Ceny pobytu w tym hotelu rozpoczynają się od 1300 dolarów za dobę za osobę, a kończą aż na 35 000 dolarów za osobę za dobę.

luksusowe hotele w dubaju
Luksusowy hotel w Dubaju z lotu ptaka

Nie jest to hotel osiągalny dla przeciętnego człowieka, jednak jego powstanie oraz wpisanie do księgi rekordów Guinessa to ogromne wydarzenie w hotelarskim oraz biznesowym świecie.