Marka Rolex – szwajcarskie pożądanie u mężczyzn

marka rolex
Fot. rolex.com

Dla jednych to komfort posiadania, dla drugich spokojne życie, być może sława. Czym jest słowo luksus i jak wiele wywołuje skojarzeń, wiemy tylko my sami. Ale wyraźnie jedna marka na świecie zagospodarowała sobie tą ekscytującą frazę. Marka Rolex o której tu jest mowa, dla każdego faceta znaczy tyle samo co pożądanie i nie jest to przesadą.

Dlaczego ta nazwa tak jednoznacznie kojarzy się z czymś bardzo elitarnym?

Czy są to wieloletnie zabiegi marketingowe, czy może typowo męska fascynacja czymś, co jest nie dla każdego? Odpowiedź – tak jak samo pytanie nie jest łatwa, ponieważ na sukces złożyło się wiele czynników.

Wydaje mi się że marka Rolex, to przede wszystkim symbol w historii wytwarzania zegarków. Niezwykły i heroiczny pionier stawiającym na swoje pomysły i jak na tamte czasy nieziemskie technologie.

W roku 1926 zrobiony milowy krok w dziejach czasomierzy, bowiem zamknięto zegarek w wodoszczelnej i pyłoszczelnej obudowie nazywając go Oyster. Oczywiście, nie każdy wierzył że można wyprodukować taką innowację, więc marka Rolex postanowiła to wykorzystać.

zegarki marka rolex
Fot. rolex.com Pierwszy wodoszczelny zegarek Oyster

Rok po pierwszej produkcji udowodniono, iż zegarek jest w pełni wodoszczelny wykorzystując do tego młodego pływaka Mercedesa Gleitze. Przez 10 godzin śmiałek pływał w kanale z produktem Rolexa a zegarek w idealny stanie dotrwał do końca śmiałej próby.

rolex
Fot. rolex.com Mercedes Gleitze podczas udanej próby z wodoszczelnym zegarkiem Rolex

Dlatego Marka Rolex to prekursor i prawdziwy gladiator o czym dzisiaj mało kto pamięta!

Po udanej próbie pływania w kanale firma poszła dalej za tym impulsem. W jej marketingu pojawili się znani sportowcy i jeszcze śmielsze dokonania, oczywiście wszystko w tle z zegarkami Rolexa.

Pomijając fakt przelotu samolotem nad Everestem, zatrzymajmy się chwilę nad próbą bicia rekordu szybkości. W 1935 roku Sir Malcolm Campbell, jeden z najszybszych kierwców świata ustanowił rekord 300 mil na godzinę, czyli około 485 km / h prędkości na lądzie w Bonneville Salt Flats w stanie Utah.

rolex marka

Tak jak się domyślacie miał na ręku ten elitarny szwajcarski zegarek, a marka Rolex święciła następny sukces.

Podobnych powodzeń było znacznie więcej, jak pierwszy samo nakręcający się zegarek ruchem nadgarstka Datejust. W 1945 roku było to coś niezwykłego i bardzo nowatorskiego. Dzisiaj żeby zaistnieć marka Rolex musi konkurować z wieloma bardzo dobrymi firmami.

Chociażby z bardzo prostej przyczyny, zegarki Rolex nie są już wytwarzane ręcznie. Co wielu koneserów uważa za słabość.

Co nie zmienia faktu, iż Marka Rolex według najnowszych wyników Reputation Institute jest najbardziej renomowanym przedsiębiorstwem na świecie. W ich rankingu zdobyła pierwsze mieście i to jest jasny sygnał, kto tu rozdaje karty.

Ludzie kochają Rolexa za to że jest i w najbliższym czasie nic tego nie zmieni.