Jaki obraz do salonu klasycznego?

jakie obrazy do salonu klasycznego

Dzisiaj trochę na temat dodatku do tradycyjnych wnętrz…Nie każde nowe wyposażenie jest stylizowane na nowoczesne i minimalistyczne. Dlatego dzisiaj pomyślmy nad tym, jaki obraz do salonu klasycznego?

Kilka lat temu wprowadziliśmy na nasz rynek włoską markę Ceramiche Sonda. Ta rodzinna manufaktura wytwarza luksusową ceramikę dekoracyjną i użytkową. Misternie ręcznie projektowana i wyrabiana jest niezwykle poszukiwanym i elitarnym towarem, ale nie o tym chcę Państwu powiedzieć.

jaki wybrać obraz do naszego salonu?
Jaki obraz do salonu klasycznego?

Jaki obraz do salonu klasycznego?

Gdy tylko zobaczyłem jedyne w swoim rodzaju obrazy wykonane z ceramiki i drewna – wiedziałem że jest to produkt niezwykły. Rzeźbione drewniane ramy w złotym kolorze, połączone z prawdziwą wypalaną we Włoszech ceramiką zrobiły na mnie ogromne wrażenie….

Faktycznie nie jest to towar do każdego wnętrza. Na pewno wymaga odwagi, ale przede wszystkim rozwagi, ponieważ salon klasyczny to niełatwy grunt…

jaki wybrac obraz do salonu
Ceramiche Sonda – www.luxuryproducts.pl

Jaki obraz do salonu klasycznego – te pytanie można zadawać sobie za każdym razem, gdy szukamy odpowiedniej i tradycyjnej sztuki.

Oczywiście istnieje styl glamour, ale osobiście uważam że w tym przypadku może się to nie sprawdzić.

Obrazy Ceramiche Sonda są jedyne w swoim rodzaju ponieważ?

Jest to coś w rodzaju obrazów trójwymiarowych, ale w klasycznym tego słowa znaczeniu. Ceramiczna rzeźba została wpuszczona i połączona z drewnianymi ramami o określonych wymiarach.

Sama ceramika jest wielowymiarowa, więc nieprzeciętnie prezentuje się na ścianie wystając poza ramy….no właśnie wystając poza ramy drewniane, jak i ramy architektury i sztuki….

Wielu naszych klientów nie zdawało sobie sprawy z prezencji i prestiżu tych obrazów. Dlatego postanowiłem położyć produkt na płaskiej powierzchni i zrobić kilka zdjęć. Efekt na załączonym obrazku.

obraz do salonu klasycznego
Piękny obraz do klasycznego salonu

Jaki obraz do salonu klasycznego?

No właśnie – jaki? Moim zdaniem powrót do przeszłości jest jak najbardziej wskazany. Pejzaże, florystyka, bitwy, portrety i martwa natura. Czyli nie wychodzimy za ogólnie przyjęty schemat – tradycyjnie, ale bardzo elegancko!

Do tego prawdziwie drewniane ramy, często w kolorze złotym i brązowym. To mój przepis na klasykę.

obraz jaki wybrac do salonu
Włoskie obrazy do klasycznych salonów

Gdy już będziemy wiedzieli jaki obraz do salonu klasycznego wybrać, nie bójmy się eksperymentów i wyjścia za schemat. Takim przykładem są obrazy marki Ceramiche Sonda. Niby klasyczne i bardzo schludne, jednak dla mnie niezwykle nowatorskie i wyjątkowo luksusowe.

Zapisz