Luksusowe Miejsca W Tokio
Źródło:: pixabay.com

W Tokio mieszka ponad 37 mln ludzi, prawie tyle co w Polsce. To w tym mieście znajduje się siedziba największej giełdy papierów wartościowych w Azji Wschodniej. Stolica kraju kwitnącej wiśni jest również największym miastem na świecie. Jednak jakże odmiennym od znanej nam europejskiej architektury, kultury, tradycji, kuchni. Luksusowe miejsca w Tokio to zarówno najlepsze hotele, restauracje z gwiazdką Michelin, jak i ekskluzywne centra handlowe, butiki znanych domów mody, gorące źródła (onsen) oraz SPA.

Tokio to miasto pełne kontrastów, zachwyca i zadziwia futurystyczną technologią, a z drugiej strony wielowiekową tradycją. Bez wątpienia jest miastem, w którym luksus łączy się z przyjemnością smakowania zupełnie innego stylu życia niż europejski. A które miejsca należą do najbardziej ekskluzywnych?

Luksusowe miejsca w Tokio

W czołówce najbardziej luksusowych hoteli w Tokio jest Bulgari Hotel. Jego bajeczne wnętrza łączą włoski szyk z japońską prostotą i umiłowaniem Japończyków do natury. Hotel mieści się na pięciu piętrach wieżowca Tokyo Midtown Yaesu (od 40 do 45 piętra). Okna w apartamentach sięgają od podłogi do sufitu, otwierając się na piękną panoramę Tokio. Na dachu budynku goście relaksują się wśród roślinności, delektując najlepsze alkohole. W ciągu dnia raczą się japońską kuchnią i relaksują w SPA.

Luksusowy Hotel Tokio
Źródło: bulgarihotels.com

Kolejny, luksusowy hotel wznosi się nad Nihonbashi, historyczną finansową dzielnicą Tokio. Urządzony w japońskim stylu hotel Mandarin Oriental jest oazą spokoju. Zewsząd wygląda zieleń i spływa woda, a zarazem hotel jest blisko Cesarskiego Pałacu, luksusowych restauracji i innych atrakcji. Dzięki takiemu położeniu jest idealnym miejscem do odpoczynku po zwiedzaniu miasta.

Luksusowe Hotele W Tokio
Źródło: agoda.com

Luksusowe restauracje w Tokio

Największe miasto na świecie ma najwięcej restauracji z gwiazdkami Michelin. Być może dlatego, że Japończycy do jedzenia podchodzą bardzo skrupulatnie i z wielką odpowiedzialnością. Serwowane dania są niczym arcydzieła na talerzu. Dlatego luksusowe miejsca w Tokio to nie tylko hotele, lecz równie kultowe, legendarne restauracje, jak Sukiyabashi Jiro.

Najlepsze Restauracje Sushi W Tokio
Źródło: fodors.com

Restauracja Sukiyabashi Jiro znajduje się w luksusowym rejonie Ginza, w centralnej dzielnicy miasta. Ginza słynie z ekskluzywnych barów i restauracji serwujących tradycyjne i wyśmienite sushi. Sukiyabashi Jiro była bohaterem docenionego filmu dokumentalnego. Jej właściciel Jiro Ono jest mistrzem sushi, znanym i cenionym na całym świecie. Obecnie ma już prawie 100 lat, ale jak powszechnie wiadomo Japończycy żyją długo.

Jeśli chcesz zjeść w Sukiyabashi Jiro, stolik musisz zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo zainteresowanie jest duże i tak po prostu z ulicy nie da się wejść i zjeść. W lokalu jest tylko 10 stolików.

Będąc w Tokio, koniecznie trzeba udać się na ucztę Kaiseki, wybierając jedną z luksusowych restauracji. Polecana i z trzema gwiazdkami Michelin jest restauracja Kojuy, która podobnie jak Sukiyabashi Jiro, mieści się w Ginza. Kaiseki to kilkudaniowa uczta, składająca się z tradycyjnych dań japońskich, serwowana z sezonowych produktów.

Najlepsze Kaiseki W Tokio
Źródło: savorjapan.com

Luksusowe tokijskie SPA i onseny

W hotelu Aman Tokyo jest jedno z największych SPA w Tokio. To SPA oferuje błogi odpoczynek w wannach typu onsen, relaks w łaźniach parowych i w strefie relaksacyjnej z panoramicznym widokiem na Tokio. Do odnowy i zabiegów używane są wyłącznie kosmetyki na bazie naturalnych składników. Związane z japońską tradycją i ziołolecznictwem.

Luksusowe Onsen W Tokio
Źródło: timeout.com

Kolejne luksusowe SPA mieści się w hotelu Andaz Tokio, który znajduje się w pobliżu Wieży Tokio i Pałacu Cesarskiego. SPA oferuje zabiegi z wykorzystaniem lokalnych, organicznych kosmetyków. Kolejne luksusowe miejsca w Tokio z odnową biologiczną są w hotelach: Capitol Tokio i w Shangri-La.

Część SPA nie akceptuje tatuaży, w związku z czym nie do każdego SPA wejdzie osoba z tatuażami. Natomiast na kąpieliskach typu onsen nie wszędzie można mieć strój kąpielowy. Opcją dla osób, którym zależy na prywatności są wydzielone miejsca, tzw. strefy prywatne, gdzie będziesz delektować się kąpielą w swoim gronie. Konieczna jest rezerwacja, ze względu na duże zainteresowanie.

Luksusowe miejsca w Tokio na zakupy

W Tokio miłośnicy luksusowych marek czują się jak w raju. Najważniejszą i najbardziej luksusową dzielnicą handlową jest Ginza, a dokładnie Ginza 6.

Ginza 6 Luksusowa Ulica Handlowa W Tokio
Źródło: globalcosmeticsnews.com

Ginza Shopping Street zadowoli najbardziej wymagających klientów. Znajdziesz tu marki ultra-premium, zarówno butiki największych domów mody na świecie jak i popularne japońskie marki. Tu kupisz coś od Valentino, Fendi i Diora, a z japońskich marek, od Comme des Garcons i Sacai.

W samym sercu Ginzy znajduje się coś dla miłośników biżuterii, zegarków jak i torebek oraz akcesoriów damskich i męskich. Jest to Wako- luksusowy dom towarowy, z wyróżniającą go wieżą zegarową. Budynek należy do Seiko.

Luskusowy Dom Towarowy W Tokio
Źródło: watchpro.com

Tokio oferuje wiele luksusowych miejsc i form spędzania czasu. Warto również odwiedzić świątynie i wybrać się na rytuał tradycyjnego parzenia matchy.