luksusowe miejsca w Rosji

Czy wszyscy wiedzą jakie są luksusowe miejsca w Rosji? W tym kraju na przełomie ostatnich lat bardzo wiele się zmieniło, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jedyny w swoim rodzaju, tętniący przepychem ii wielokolorowością oraz zniewalający potęgą – Plac Czerwony w Rosji to jeden z punktów, które w rosyjskiej stolicy. słynącej z ogromnego bogactwa, odwiedzić powinien każdy. A co polecić można tym, którzy nie tylko szukają niezapomnianych wrażeń, ale również i miejsc utożsamianych z najwyższą klasą?

luksusowe miejsca Rosja
Foto: http://www.moscow-hotels.net

Luksusowe miejsca w Rosji to przede wszystkim pełne przepychu hotele, w których cena noclegu przyprawić może niemal o zawrót głowy.

Wśród nich, według jednego z najpopularniejszych serwisów podróżniczych, tripadvisor, czołowe miejsca (na podium) w klasyfikacji zajmują Lotte Hotel w Moskwie, Alexander House w Petersburgu oraz Ararat Park Hyatt w Moskwie.

luksus w rosji
Foto: http://interest-travel.ru

A gdzie znaleźć można flagowe produkty światowych projektantów, o których niejedna kobieta marzy? Prawdziwe perełki światowych trendów znaleźć można w GUM (Glavnyi Universalnyi Magazin), zlokalizowanym na Placu Czerwonym. To jedno z luksusowych miejsc w Rosji, gdzie kupić można torebki Loiusa Vuittona oraz perfumy najpopularniejszych światowych marek.

Gdzie jeszcze odnaleźć można luksusowe miejsca w Rosji? Choćby w stylizowanym na pałac centrum handlowym, zlokalizowanym w okolicach Moskwy Crocus City Mall. Marmurowe posadzki w otoczeniu bujnej, egzotycznej roślinności, wypełniają korytarze przepełnione klientami.

luksusowe miejsca moskwa
Foto: https://crocusgroup.ru/

Luksusowe miejsca w Rosji – nie tylko zakupy…

Pasjonaci sztuki w najpiękniejszym wydaniu nie mogą ominąć Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina, gdzie w czterech przepełnionych luksusem budynkach podziwiać można choćby dzieła Van Gogha, Picassa czy Matisse’a.

A jeśli w ostatnim rozdaniu chciałoby się złapać trochę przepychu, warto wybrać się w podróż metrem.

luksusowa moskwa
Foto: https://www.inyourpocket.com

Sławna linia z numerem 5 ma mnóstwo stacji urządzonych z przepychem, przy czym każda z nich jest wyjątkowa. Podróż nią tą linią trwa niebagatelna 1,5 godziny!

I pomyśleć, że wszystkie luksusowe miejsca w Rosji jeszcze nie zostały przez nas odkryte…