Ferrari 12 Cilindri. Hołd tradycji motoryzacji 

Ferrari 12 Cilindri
fot. ferrari.com

W dzieciństwie wielu z nas miało na regałach modele samochodów. Zazwyczaj najcenniejszym skarbem kolekcji było krwistoczerwone, piękne Ferrari. Gdy myślimy: sportowe auto luksusowe, myślimy Ferrari. Włoska firma od lat jest wierna zasadom wyznaczonym przez Enzo, który odważnie opuścił Alfa Romeo by realizować własną wizję motoryzacji. Jego koncepcja jest żywa także dzisiaj, a Ferrari 12 Cilindri to dowód na to, że także dzisiaj można oddać hołd tradycji motoryzacji i stworzyć samochód w starym dobrym stylu.

Ferrari 12 Cilindri – włoska klasa i tradycja

W filmie “La Mans” Enzo Ferrari jest pokazany jako pasjonat i uparty wizjoner. Pieczołowicie i skrupulatnie czuwa nad każdym etapem powstawania swoich wyjątkowych aut. Niewiele w tym filmowej kreacji. Wiele pasji jest w członkach rodziny Ferrari.

Dziś, kiedy jednym z głównych udziałowców i inżynierów firmy jest syn Enzo, Piero Ferrari, włoska marka znów odważnie idzie pod prąd. Wypuszcza na rynek wyjątkowe, zaprojektowane z szacunkiem do tradycji motoryzacji Ferrari 12 Cilindri.

Miłośnicy motoryzacji wstrzymali oddech

Nowe Ferrari 12Cilindri to prawdziwa oda dla tradycji motoryzacji. Łączy w sobie niezwykłą moc z wyrafinowanym stylem i innowacyjną technologią. Pod maską tego auta kryje się 12-cylindrowy silnik o pojemności 6,5 litra, generujący imponującą moc 819 koni mechanicznych i moment obrotowy 678 Nm. To prawdziwe arcydzieło techniki. Wyposażone jest w tytanowe korbowody i innowacyjny system “Aspirated Torque Shaping”, modyfikujący krzywą momentu obrotowego na trzecim i czwartym biegu. 

Cc77560b7803939d4b8a0499dabf196b
fot. ferrari.com

Kombinacja tego potężnego silnika z ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów gwarantuje niezapomniane doznania za kierownicą. Dzięki nowemu układowi skrętnych czterech kół, Ferrari 12Cilindri oferuje lepszą zwinność i kontrolę podczas jazdy. 

Jednak to nie tylko technologia sprawia, że 12Cilindri wyróżnia się na tle innych samochodów. Projekt tego auta to hołd dla tradycji motoryzacyjnej, charakteryzujący się wyrafinowanym designem, precyzyjnymi detalami i klasycznymi liniami nadwozia. Dzięki temu, 12Cilindri z Włoch staje się ikoną, która nie tylko podąża za nowoczesnymi trendami, ale także idzie pod prąd, wyznaczając nowe standardy elegancji i mocy na rynku motoryzacyjnym.

Marzenie dostępne dla niewielu

Premiera Ferrari 12Cilindri, zaplanowana na jesień 2024 roku, stanowi wyjątkowe wydarzenie na rynku motoryzacyjnym. Przyciąga uwagę entuzjastów szybkich samochodów. Model ten charakteryzuje się wybitnymi osiągami, które zapewniają mu status jednego z najszybszych pojazdów na drodze. Od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. Doi 200 km/h w czasie nie przekraczającym 7,9 sekundy,. 12Cilindri wyróżnia się nawet wśród innych supersamochodów.

95f360b8fc2f048c94ee6edbae090274
fot. ferrari.com

Jednakże ten wyjątkowy model nie jest łatwo dostępny dla przeciętnego klienta. Wysoka cena, oscylująca w granicach 400 tysięcy euro jest imponująca. 

Co więcej, nawet ci, którzy mogliby pozwolić sobie na taką inwestycję, mogą mieć trudności z zakupem. Ferrari 12Cilindri prawdopodobnie jest już wyprzedane na lata. Podkreśla  swoją niezwykłą popularność i pożądanie wśród kolekcjonerów oraz entuzjastów marki.