Ekskluzywne ciasta i desery – poznaj ich ceny

Ekskluzywne ciasta i desery

Dlaczego tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na ekskluzywne ciasta i desery? Odpowiedź jest banalnie prosta – ponieważ dla przeciętnego człowieka kosztują majątek.

Jesteś fanem słodkości? Świetnie! Dzisiejszy tekst został w całości poświęcony słodyczom oraz słodkościom, z tym jednak ważnym detalem, że przedstawimy ekskluzywne ciasta i desery z całego świata!

Czekolada oraz biszkopty z galaretką to przeżytek! Zobacz, w jaki sposób milionerzy osładzają sobie smutne chwile!

luksusowe ciasta
Ekskluzywne ciasta i desery to wyjątkowa chwila dla podniebienia

Ekskluzywne ciasta i desery ze złotem

Mrożona czekolada ze złotem to świetna propozycja na zimowe wieczory, której nigdy w życiu nie zapomnisz. Kakao, wykorzystane do przygotowania tego deseru zostało zebrane w 14 krajach na świecie, a bita śmietana La Madeline zawiera najbardziej pożądany produkt świata, jakim są przepyszne trufle.

Cały deser zwieńczony został posypką z 5 gramów 24-karatowego złota… Podawany w zdobionym złotem i diamentami pucharku, znajduje się na liście rekordów Guinessa. Cena: 25 000 dolarów.

Tort platynowy made in Japan to ekstrawagancki prezent dla nowożeńców. Ten oblany białym lukrem tort wieńczą platynowe ozdoby, takie jak łańcuszki, naszyjniki, broszki, wisiorki, a nawet folia! Nie, nie jest to tort, na który rzucony został kuferek z biżuterią bogatej miliarderki.

drogie desry i ciasta
Luksus może być pyszny

Ekskluzywne ciasta i desery – zawrotne ceny

Platyna, pokrywająca wszystkie te detale jest w stu procentach jadalna, pozostając jednocześnie najprawdziwszą na świecie platyną. Jego twórca, Nobue Ikara dedykuje go wszystkim kobietom. Jednocześnie piekarz życzyłby sobie, aby kobiety nosiły więcej platynowych ozdób… Cena: 130 000 dolarów.

Ekskluzywne ciasta i desery z Nowego Orleanu. Pucharek wypełniony delikatnym kremem, miętą oraz truskawkami to praktycznie jeden z najdroższych deserów świata, wart jest bagatela 1 400 000 dolarów! Dlaczego? Na wierzchu deseru znajduje się przepiękny pierścionek z 4,7 karatowym, różowym diamentem, należący do Sir Ernesta Cassela, byłego angielskiego ministra finansów królewskich.

Deser serwowany jest przez kelnerów, noszących białe rękawiczki, którzy dodatkowo podają do niego zestaw win wart 24 850 dolarów i oczywiście wydarzeniu temu towarzyszy grana na żywo muzyka jazzowa. Jedno jest pewne: każda kobieta chciałaby zostać poproszona o rękę w ten sposób!

ekskluzywne desery i ciasta
Luksusowe desery i ciasta

Słodkości z diamentami

Świąteczny tort owocowo-diamentowy. Stworzony właśnie z myślą o świętach przez piekarzy z Tokio, został wystawiony w świąteczny dzień na specjalną aukcję zatytułowaną Diamenty: Cud Natury. Zaprojektowanie tortu zajęło 6 miesięcy, a samo jego przygotowanie ponad miesiąc. W misternie wykończonych wzorkach znajdziemy aż 223 małe diamenty, które oczywiście nie są jadalne. Na szczęście reszta tortu jest w pełni jadalna. Cena: 1 650 000 dolarów! Wesołych Świąt!

Tak jak w przypadku alkoholu, zawrotne kwoty, będące ceną wyżej wymienionych deserów uzasadnione są jedynie diamentami, platyną oraz wysadzanymi kryształkami pucharkami. Nie da się jednak zaprzeczyć, że cukiernicy, którzy tworzą ekskluzywne ciasta i desery nigdy nie przestaną nas zaskakiwać. Z pewnością już niedługo usłyszymy o deserze za 2 miliony dolarów.