Najdroższe zwierzęta świata – ciekawostki i fakty

najdroższe zwierzęta świata

Czy wiedzą Państwo jakie są najdroższe zwierzęta świata i dlaczego są takie drogie?

Koty i psy to najpopularniejsze zwierzęta domowe na całym świecie. Przeważająca ich większość to zwierzęta nierasowe, wzięte za schronisk, przygarnięte z ulicy, od rodziny, czy znajomych.

Na pewnym poziomie życia, posiadając wysoki status społeczny, należy podkreślać swoją pozycję w każdy możliwy sposób. Jednym z nich jest posiadanie najdroższego zwierzęcia świata, których ceny wahają się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy dolarów!

Najdroższe zwierzęta świata to przede wszystkim psy. Na pierwszym miejscu każdego zestawienia najdroższych zwierząt zawsze znajduje się Samoyed, po polsku znany jako Samojed.

luksusowe zwierzeta
Najdroższe zwierzęta świata – pies Samoyed

To pochodząca z Rosji rasa psów, będąca połączeniem szpica i psów pierwotnych, zaklasyfikowana jednak jako rasa psów zaprzęgowych. Ich cena waha się od 4 do nawet 16 tysięcy dolarów!

Najdroższe zwierzęta świata – dlaczego tyle kosztują?

Czynnikiem decydującym o cenie są przede wszystkim pochodzenie oraz budowa. Pielęgnacja Samojedów nie należy do najłatwiejszej, ponieważ ze względu na długą sierść oraz gruby podszerstek należy szczotkować go nawet codziennie.

Koty to stworzenia, które w swoich szeregach również posiadają przedstawicieli, konkurujących o zajęcie wysokiej lokaty w kategorii: najdroższe zwierzęta świata. Najdroższym kotem na świecie jest rasa Savannah, będąca nawet w 70% rasą dziką.

luksusowe koty
Wyjątkowy kot rasy Savannah

Ceny za najdroższe zwierzęta świata

W niektórych stanach USA ich posiadanie jest zakazane przez prawo, dlatego właśnie ceny tych kotów dochodzą do nawet 20 000 dolarów! Spowodowane jest to faktem, iż przy kojarzeniu tych kotów należy zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie poszczególnych kotów, a popełnienie nawet najdrobniejszego błędu przy ich wychowywaniu i socjalizacji może powodować nienaprawialne zmiany w psychice kota w przyszłości.

Najdroższe zwierzęta świata to także koty bengalskie, Sphinx, Cornish Rex, czy Persy. Wśród psów na uwagę pod kątem cenowym zasługują takie rasy jak: Buldog Angielski, Chow Chow, Lowchen, w Polsce znany jako Lwi Piesek.

luksusowe rasy psów
Lwi piesek

Przy wyborze domowego zwierzątka, nawet jeśli zależy nam na naprawdę drogiej rasie, należy przede wszystkim kierować się jego charakterem oraz temperamentem. Pomoże nam w tym rozmowa z hodowcą, który pomoże wybrać najodpowiedniejsze zwierzątko.

Czasami może zdarzyć się, że wśród nawet najspokojniejszej rasy kotów, jakimi są Persy znajdzie się mały rozrabiaka, a wśród bardzo energicznych kotów bengalskich możemy spotkać bardzo spokojnych przedstawicieli tych raz, których charakter nijak ma się do opisywanego w internecie „ogólnego wzorca rasy”.