Najdroższe lody na świecie – luksus na języku

najdroższe lody na świecie

Idealne na wyjątkowe upały, tak smaczne, że aż rozpływają się w ustach, a do tego kosmicznie drogie i tak piękne, że aż żal je zjadać – takie właśnie najdroższe lody na świecie utożsamiane są z luksusem, na który mało kogo stać. Nie oznacza to jednak, że nie można poznać ich historii czy choć spróbować je skosztować zgodnie z obrazami podsuwanymi przez wyobraźnię…

Najdroższe lody na świecie znane nie od dziś

jakie są najdroższe lody na świecie
Foto: http://onthesetofnewyork.com/mustvisitlocations.html

Serendipity 3, określana mianem restauracji deserów, to nowojorska placówka powstała ponad 60 lat temu. To właśnie przy 225 East 60th Street zamówić można jedne z najsłynniejszych i najdroższych deserów świata – w tym także najdroższe lody na świecie.

Tu bywali znani na całym świecie Bill Clinton, Jacqueline Kennedy Onassis, Marylin Monroe czy słynący za uiszczanie opłat własnymi rysunkami, Andy Warhol.

wyjątkowo luksusowe i drogie lody
Foto: https://www.yelp.com

Nowojorskie desery i najdroższe lody świata przyciągają nie tylko osoby znane i cenione na całym świecie.

Wykwintne desery i ich bogato urozmaicona oferta wzbudza zainteresowanie również wśród turystów – ci choć na chwilę chcą znaleźć się w legendarnym miejscu, gdzie z dwudniowym wyprzedzeniem zamówić można najdroższe lodowe marzenie świata.

Golden Opulence Sundae – najdroższe lody na świecie dla wybranych

lody luksusowe świata
Foto: https://vimeo.com/14540013

Prawdziwy majątek, bo aż tysiąc dolarów zapłacić należy za deser lodowy, którego składniki przyprawić mogą o prawdziwy zawrót głowy. Jednym z czołowych elementów tworzących tę unikalną kompozycję smakową i wizualną są listki wykonane z jadalnego, 23 karatowego złota. Bazę deseru lodowego tworzą także luksusowe składniki przywiezione z najbardziej egzotycznych zakątków świat.

Do tych najbardziej zasługujących na uznanie zaliczyć należy wanilię pochodzącą z Madagaskaru, czekoladę Amadei Porceleana, marcepan, trufle, kawior, świeże owoce pomarańczy czy Maraku oraz kandyzowane owoce pochodzące z Paryża. Najdroższe lody na świecie udekorowane są wykwintnym, finezyjnym jadalnym kwiatem, a ich podanie również przeszło do legendy.

lody ze złotem
Foto: http://www.foxnews.com

Zjedz najdroższe lody na świecie, puchar zabierz ze sobą

Puchar Baccarat Harcourt Crystal – w tym właśnie naczyniu najdroższe lody na świecie trafiają do klienta. Do tego w komplecie otrzymuje się także łyżeczkę z 18 karatowego złota. Po niepowtarzalnej konsumpcji puchar można zachować na pamiątkę smacznie wydanej małej fortuny.