rajskie wyspy na sprzedaż

Wystarczy mieć w zasięgu wzroku (lub konta bankowego!) od jednego do kilkudziesięciu milionów dolarów, by rajskie wyspy na sprzedaż mogły stać się czyjąś własnością. Czy to ich wyjątkowa lokalizacja, bogactwo kulturowego dziedzictwa, a może coś jeszcze innego, czyni tak drogim pomysłem na zaspokojenie zachcianek?

wyspy bahama na sprzedaz
Foto: http://www.privateislandsonline.com

Zamiłowanie do podróży tkwi w nas

Natura człowieka jest tak zróżnicowana, że zawiera w sobie rozmaite potrzeby egzystencjalne. Wśród nich, szczególnie dla prawdziwych pasjonatów podróży, znaleźć się może chęć posiadania własnego miejsca na ziemi, zlokalizowanego w wyjątkowo pięknych, odległych i zupełnie nieoczywistych warunkach przyrody. Takim miejscem mogą być choćby Bahamy, oferujące rajskie wyspy na sprzedaż.

Rajskie wyspy na sprzedaż czarują swoim wyglądem

wyspa rajska na sprzedaż
Foto: http://www.privateislandsonline.com

Okazuje się, że zaledwie kilkadziesiąt z około 700 wysp położonych w archipelagu Baham pozostaje zamieszkałych. Cała reszta oczekuje na przybycie właścicieli. Przyjmuje się, ze choć wyspy zlokalizowane na obrzeżach archipelagu nie nadają się do zamieszkania, to te znajdujące się wewnątrz – już tak.

Ceny rajskich wysp kształtują się różnie, ale szacunkowo za 130 hektarową wyspę Baliceaux zapłacić należy 30 milionów dolarów. Jedynie ułamek tej sumy, bo ledwie 1,2 miliona dolarów to cena za liczącą 9 hektarów wysepkę Goat Cay. Ceny pozostają więc bardzo zróżnicowane.

rajska wyspa na sprzedaz
Foto: http://mustique.com

Doskonała lokalizacja wysp przyciąga jak magnes

Niezwykła malowniczość wysp prezentowana na fotografiach przyciąga uwagę zainteresowanych. Rajskie wyspy na sprzedaż bowiem to prawdziwy rarytas dla milionerów i osób bardzo zamożnych.

Błękitne laguny okalające wyspy to wspaniałe okoliczności do poszukiwania upragnionego relaksu czy najbardziej komfortowego wypoczynku. To niemal prawdziwe SPA, zarówno dla ciała, jak i duszy.

Rajskie wyspy własnością wielu sław

luksusowa rajka wyspa na sprzedaż
Foto: http://weekendblitz.com

Osoby bardzo popularne i znane w szerokich kręgach światowych, takie choćby jak brytyjski miliarder sir Richard Branson, pomysłodawca i założyciel koncernu Virgin, jest właścicielem wyspy Necker Island, zaliczanej do jednej z najbardziej luksusowych kurortów na świecie.

Dobowy pobyt na wyspie kosztuje 40 tysięcy dolarów – i tak uroczyste świętowanie rocznic ślubu stać gwiazdy takiego formatu jak Davida czy Victorię Beckham.

Rajskie wyspy na sprzedaż nie muszą jednak służyć w celach komercyjnych czy wypoczynkowych. Stanowić mogą prawdziwą oazę spokoju – pożądaną samotnię dla użytku wyłącznie prywatnego.

Zapisz