Zaskakujące mity o pierścionkach zaręczynowych, które warto obalić
Zaręczyny symbolizują początek wspólnej przyszłości wielu par, a pierścionek zaręczynowy jest owego początku materialnym symbolem. Wiele romantycznych opowieści dotyczy tego rodzaju biżuterii. Niestety krążą wokół niego także rozliczne, czasem bardzo dziwne, a nawet krzywdzące mity i zupełnie nieprawdziwe przesądy, które mogą odbierać radość z wyjątkowej chwili zaręczyn. W tym artykule opowiadamy o tych opowieściach i rozprawiamy się z nimi, by żadnych zaręczyn nie dręczyły już podobne wymysły.
1.Pierścionki zaręczynowe muszą mieć diament
Nie jest prawdą, że pierścionek zaręczynowy musi być ozdobiony dużym i drogim kamieniem szlachetnym. Jest to krzywdzący dla wielu zakochanych par mit, z którym należy raz na zawsze się rozprawić. Pierścionki zaręczynowe (przepiękne modele, zarówno z kamieniami, jak i bez nich, kupisz TUTAJ) mogą być wykonywane ze srebra czy złota, mieć kamienie lub być ich pozbawione, występować w najprzeróżniejszych kształtach i wciąż spełniać swoją podstawową funkcję – być pięknym ukoronowaniem momentu zaręczyn i symbolem miłości. To zakochani decydują, jaki rodzaj ozdoby zechcą wykorzystać do upamiętnienia tej przepięknej chwili!
2. Im większy kamień, tym lepszy pierścionek
Lepszy? Gorszy? To słowa, które powinny wypaść z użycia w przypadku opisu pierścionków zaręczynowych! Najistotniejsze jest to, czy osobom pragnącym się zaręczyć, konkretny model pierścionka najzwyczajniej w świecie się podoba. Gusta są różne, podobnie jak wzory i design pierścionków zaręczynowych, ale to osobiste preferencje estetyczne powinny decydować o wyborze modelu, nie nakazy kulturowe czy przestarzałe i pozbawione wartości mity lub przesądy.
3. Jeśli pierścionek zaręczynowy, to tylko złoty
Kolejny mit, z którym warto się rozprawić – pierścionki zaręczynowe mogą być wykonywane również z innych materiałów. Zarówno tańszych od złota, a więc ze srebra, a nawet ze stali, jak i droższych, na przykład z platyny. Gust i zasobność portfela decydują w tym przypadku o wyborze materiału, ale żaden z nich nie jest typowo „zaręczynowy”. To zupełny mit, który wziął się z tego, że większość par po decyduje się najczęściej na pierścionki złote.
4. Obrączka ślubna i pierścionek zaręczynowy z takiego samego metalu
Chociaż często uważa się, że pierścionek zaręczynowy i obrączka powinny być wykonane z tego samego metalu, nie jest to reguła bez wyjątków, a raczej kolejny mit. Współczesne trendy dotyczące biżuterii pozwalają na eksperymentowanie z różnymi metalami, co może prowadzić do stworzenia naprawdę unikatowego zestawu biżuterii ślubnej. Mieszanie metali, takich jak złoto z platyną czy srebro z różowym złotem, może dodać indywidualnego charakteru i nowoczesnego stylu. To, jakie metale wybierzecie, powinno zależeć przede wszystkim od osobistych preferencji i stylu życia, a nie od ścisłych zasad.
5. Nie można nosić pierścionka przed zaręczynami
Mity dotyczące tego, kiedy można zacząć nosić pierścionek zaręczynowy, są często zakorzenione w tradycji, jednak nie mają one mocnego oparcia w rzeczywistości. Decyzja o tym, kiedy nosić pierścionek zaręczynowy, zależy wyłącznie od pary i może być uzależniona od wielu czynników, takich jak okoliczności zaręczyn, osobiste przekonania lub po prostu gotowość do ogłoszenia zaręczyn światu.
Mitów i przesądów jest oczywiście zdecydowanie więcej niż te, które wymieniliśmy w artykule. Nie warto im wierzyć. Lepiej natomiast skupić się na osobistym szczęściu oraz na tym, jak chcemy je przeżywać. Wtedy każde zaręczyny zapadną w pamięć jako najszczęśliwsza chwila wspólnej podróży przez życie!
Artykuł sponsorowany
Zostaw komentarz