Jak dbać o cerę? Kilka podstawowych zasad

Jak dbać o cerę?

W tym artykule podpowiemy Ci, jak należy dbać o skórę twarzy, aby jak najdłużej cieszyć się jej pięknem. Co wybierać, a czego unikać? Jest przecież tak wiele różnych kosmetyków oraz narzędzi do pielęgnacji… Dlaczego nie powinno się myć twarzy żelem pod prysznic? Ponieważ jest to delikatny obszar naszego ciała, który wymaga szczególnej troski, zatem musimy uważać na to, czym ją myjemy oraz co na nią nakładamy.

Jaka jest Twoja skóra?

Skóra twarzy jest szczególnie delikatna. Należy zatem odpowiednio o nią dbać odżywiając ją i natłuszczając. Trzeba jednak wiedzieć, jak to robić prawidłowo. Przede wszystkim przyjrzyj się swojej cerze. Jaka jest – sucha, czy może tłusta? Albo mieszana? A może jesteś posiadaczką wrażliwej skóry, która skłonna jest do podrażnień? To bardzo ważne pytania, ponieważ pomogą Ci one dobrać odpowiednie kosmetyki do mycia i pielęgnacji cery. Jeżeli zobaczysz na niej coś, co Cię zaniepokoi, warto wybrać się do dermatologa, który oceni swoim profesjonalnym okiem jej stan używając do tego nowoczesnych narzędzi oraz aparatury. 

Maseczki w płachcie, w żelu i inne

Świetnym sposobem nie tylko na pielęgnację skóry twarzy, ale również na relaks są maski do twarzy. Możesz wykonać je sama w domu, z tego, co masz w lodówce. Możesz też kupić gotowe do nałożenia preparaty. Jest wiele różnych maseczek – te z glinkami, żelowe, w płachcie, albo pod same oczy. Różnią się one nie tylko sposobem nakładania, ale również efektami, jakie dają. Niektóre z nich mocniej oczyszczają, inne nawilżają. Możesz nawet nałożyć specjalną maseczkę na usta.

Czego szukać w kosmetykach?

Warto wybierać kosmetyki naturalne. W kremach do twarzy szukaj cennych olejków. Bardzo popularnym składnikiem wielu produktów służących do pielęgnacji skóry jest masło shea. Natłuszcza ono skórę wspomagając jej odbudowę. Jest szczególnie cenione w pomadkach pielęgnacyjnych do ust. Pamiętaj o tym, by do mycia skóry twarzy nie używać silnych detergentów (które często znajdują się w składzie mydeł czy żeli pod prysznic). Najlepiej stosować w tym celu specjalnie przeznaczone do tego produkty. Znajdziesz je nie tylko w postaci żelu do twarzy czy płynu micelarnego, ale także pianki lub olejku do demakijażu. Aby dobrze oczyścić cerę możesz użyć specjalnie dedykowanych do tego celu szczoteczek oraz masażerów. Jeżeli jednak Twoja skóra skłonna jest do podrażnień uważaj przy rozpoczynaniu stosowania tego typu narzędzi, aby nie zrobić sobie krzywdy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY