Wyroby ze srebra Schiavon – historia niezwykłej światowej marki

srebro stołowe

Trudno sobie wyobrazić branżę premium bez wyjątkowo luksusowych produktów, a do tych na pewno zaliczają się wyroby ze srebra. Ciężkie, majestatyczne i poważne. Cieszą ludzi od stuleci i z każdą nową epoką przeżywają swój renesans.

Ludzie kochają je, jako biżuterię, dodatki czy sztukę użytkową. Wyroby ze srebra to w pewnym stopniu status społeczny, prestiż posiadania oraz długofalowa inwestycja w dobra rodzinne. Dywersyfikacja portfela to coraz częściej wydawane środki na piękne zastawy stołowe. Ok, ale do brzegu!

Wszystko zaczęło się z inicjatywy i entuzjazmu młodego rzemieślnika Angelo Schiavon, który w 1944 roku w wieku trzynastu lat, rozpoczął swoją praktykę. Ten młody chłopak uczył się u najlepszych złotników i rzemieślników specjalizujących się w pracy młotkiem na miedzi.

wyroby ze srebra sztućce

Angelo kochał złotnictwo, więc zdecydował aby całkowicie poświęcić się tworzeniu wyrobów ze srebra. W 1957 roku postanowił założyć własny warsztat złotniczy w małym magazynie znajdującym się w mieście Treviso, niedaleko Wenecji.

Wyroby ze srebra – upór i ambicja stanowią o sile każdej dobrej marki

Angelo Schiavon był obdarzony twórczą osobowością, zdecydowaniem i niebywałą wręcz silną wolą – co potwierdzają jego koledzy z pracy. Młody Włoch zawsze zaczynał swoją pracę przed wszystkimi a także kończył kiedy nikogo już nie było.

Dzięki jego talentowi powstawały niezwykłe obiekty, które cieszyły się coraz większym powodzeniem. Mimo, iż początkowo były sprzedawane wyłącznie u dealerów antykwarycznych i lokalnych sprzedawców, z czasem zyskały światową sławę. Wyroby ze srebra od zawsze cieszyły się wielkim pożądaniem u miłośników dobrego designu.

Marka weszła na międzynarodowe salony i pozostaje tam do dzisiaj. Jest to ścisła czołówka pięknych wyrobów, projektowanych z wielką pieczołowitością i duszą. I to wszystko dzięki Angelo, który swoją ciężką pracą stworzył manufakturę na miarę XXI wieku.

srebrne wyroby

W 1975 Schiavon podjął decyzję o dystrybucji swoich pięknych produktów na całym świecie. Głównym gwarantem wysokiej jakości sprzedaży były wyspecjalizowane i ekskluzywne butiki w których można było kupić te włoskie wyroby ze srebra.

Wyroby ze srebra – Jak dzisiaj wygląda firma?

Dzisiaj to marka światowa, dynamiczna i bardzo dobrze zarządzana, która potrafi łatwo dostosować się do zmian rynkowych i potrzeb najbardziej wymagających klientów. Wiarygodność i doświadczenie powoduje, iż logo Schiavon stanowi wysoki znak jakości!

Szeroki zakres produktów jest stworzony w ten sposób, aby zaspokoić najbardziej wymagających klientów. W ofercie znajdziemy elementy dekoracyjne, wyposażenie stoły, ekskluzywną kolekcję do alkoholu oraz inne prestiżowe wyroby ze srebra.

Jak oni to pakują?

Każdy wyprodukowany element jest starannie owinięty w specjalny materiał marki Schiavon oraz zapakowany w gustowne pudełko z logo fabryki. Wszystkie produkty są objęte gwarancją i posiadają anty-utleniającą ściereczkę do czyszczenia srebra. Doskonałe połączenie historii i nowoczesności dało ogólnoświatowy sukces.

Dodam, iż każda szanująca się marka produkująca srebro użytkowe dodaje do swoich towarów certyfikaty. Tak jest w przypadku Schaviona. Mając taki certyfikat, każdy kupujący poczuje się znacznie pewniej, jest to bardzo ważne przy srebrze.

gdzie kupić wyroby ze srebra?

Wyroby ze srebra prosto z Włoch

Wyroby ze srebra – zawsze w modzie

Czy to sztućce srebrne, eleganckie wiaderka na alkohol, prestiżowe posrebrzane świeczniki, czy inne działa sztuki dekoracyjnej i użytkowej – zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Kochamy piękne przedmioty, a srebro ma zawsze powodzenie.

Od kiedy pamiętam, na głównych ulicach w większych miastach były sklepy z wyrobami ze srebra. Dzisiaj jakby mniej, ponieważ większość jest dostępna w internecie. Jednak dobrze kojarzę, iż cieszyły się one ogromną popularnością.

Pasjonaci i znawcy sztuki uwielbiają piękne i idealnie wykonane wyroby ze srebra. A czas pokazuje że takie produkty były, są i będą zawsze w modzie – o czym świadczy popyt na rynku międzynarodowym.

Uwielbiam dobrze wykonane produkty premium, dlatego tym bardziej cenię markę Schavion. Istne połączenie starej rzemieślniczej pracy z nowoczesnym wzornictwem. To młodzi dzisiaj przejęli stery. Widać to po niektórych odważnych kolekcjach.

Ale na tym właśnie polega kompletna fuzja kilku pokoleń. Schavion pokazuje co jest w luksusowych produktach najbardziej istotne. Rodzina, wielopokoleniowość manufaktury i nowatorskie podejście do projektowania. I za to kocham tą włoską firmę!

Udostępnij