Prestiżowe akcesoria do łazienki – moje inspiracje

prestizowe akcesoria lazienkowe
Czy wiesz gdzie znaleźć eleganckie i prestiżowe akcesoria do łazienki?

Projektując wymarzony dom, czy apartament oczami wyobraźni widzimy duży, piękny i przestronny salon, w którym goście są do tego stopnia zachwyceni, że ciężko jest im cokolwiek powiedzieć. Tylko często z niesamowitej chęci pokazania się innym ludziom zapominamy o reszcie pomieszczeń. A przecież jest i salon kąpielowy, a w nim prestiżowe akcesoria łazienkowe, wanna, ogromne, lub skromne minimalistyczne lustro, a także inne ważne przybory, które na pewno odgrywają jeszcze większą rolę niż 100 calowy tv.

Przyzwyczaiłem się do tego, że Azja kseruje to co Europa, a szkoda, ponieważ sami mają bardzo ciekawe projekty, poniekąd wywodzące się z ich długiej kultury. Więc poszukiwania coraz ciekawszych oraz bardziej oryginalnych przedmiotów do luksusowych łazienek stają się już obowiązkiem.

Dzisiaj na tapecie są trzy marki, które pragnę Wam zaprezentować. Rzecz jasna mowa będzie o włoskich akcesoriach do łazienek, które robią wrażenie, przewagę nad tandetą i trzymają architektoniczny fason! Na próżno szukać tego u innych producentów, to nie masówka, tylko prawdziwy handmade.

Materiał daje przewagę…..

Naturalnie dobrych marek jest znacznie więcej, szczególnie u Nas, natomiast na to 3 różne epoki, style i podejście do projektowania łazienek, więc każdy z Was będzie mógł z pewnością coś do siebie przenieść. Będzie skóra, pewter, miedź, złoto, kryształ i marmur. Bo jak sami wiecie, w dużym stopniu to materiał definiuje jakość, jego ziemskie i naturalne pochodzenie, waga oraz osobliwość.

To surowiec ogrzewa, lub ziębi i nie często nie da się go zastąpić fabrykatem, poniekąd stąd ceny dobrej jakości. Nie ma okazji, nie ma dwóch różnych przedmiotów ręcznie robionych i nie kupi się S klasy w cenie malucha. Takie są realia, choć 2 z poniższych manufaktur mają naprawdę przystępne ceny, o czym już niebawem się przekonacie.

Prestiżowe akcesoria do łazienki – powiew prowansji i Art Noveau

Manufaktura Cosi Tabellini jest z nami praktycznie od samego początku i nie muszę mówić, że jest to jedna z moich ulubionych marek. To ukłon w stronę dawnych epok, kiedy z wielką dbałością o szczegóły i solidność wyrabiało się produkty. Kocham ta firmę, więc zajmuje ona dzisiaj pierwsze miejsce. Jej wyroby to nie jest klasyfikacja oczywista, ponieważ to trochę średniowiecze, a trochę secesja, a nawet miejscami prowansja.

Ich styl jest znacznie wyczuwalny, nikt nigdy dobrze nie podrobi Cosi Tabellini, bo to nie jest takie proste. Prestiżowe akcesoria i ozdoby do łazienki w ich wykonaniu zrobią różnicę w każdym salonie kąpielowym. Pewter to nic innego jak cyna, antymon i miedź, a więc surowce nad wyraz solidne.

Bez zbędnego blichtru, zamazywania rzeczywistości, tylko duża solidność, waga i ogromna jakość. Naturalnie ich przedmioty nie będą pasowały do każdej łazienki, a na pewno nie do nowoczesności, czy minimalizmu. No chyba że ktoś lubi bawić się głębokie przełamywanie konwencji, to tak. W stylu glamour dużo się miesza, natomiast jak dla mnie są to wyroby, które potrzebują konkretnej łazienki – na pewno w starym stylu.

Siła leży w solidności

Bardzo ważnym faktem jest to, iż oferta Cosi Tabellini jest ogromna. Dlatego można zacząć od wyposażania swoich salonów kąpielowych, kończąc na przyborach kuchennych. To marka bliska mojemu sercu, więc ja także mam w swojej kuchni wiele z ich pięknych użytkowych przedmiotów. Dlatego luksusowe akcesoria łazienkowe to także materiał jak pewter!

Poezja, zapach dawnych epok, duża precyzja wykonania i oryginalność, to czynniki które z pewnością wpłyną na Wasz wybór tej zacnej włoskiej manufaktury. Pojemnik na szczoteczki – pewter ze szkłem to 194 zł, natomiast stylowej mydelniczki na nóżce 490 zł. Więc umówmy się nie są to zawrotne ceny, za tak wysoka jakość. Kończąc o Cosi, powiem, że już kilka bardzo znanych osób ma je w swoich łazienkach, a wielu z naszych klientów kompletuje tą markę w całym domu.

uniklane lazienkowe kompozycje
stare dozowniki lazienkowe
stare akcesoria do lazienek
recznie robione akcesoria lazienkowe
prestiz w lazience
prestizowe wykonczenie lazienek
luksusowy pojemnik na waciki
luksusowe akcesoria lazienka
lazienki w stylu luksusowym
lazienka luksusowa
jak wygladaja luksusowe akcesoria do lazienki
gdzie kupic prestizowe akcesoria do lazienki 1
akcesoria lazienkowe premium

Prestiżowe akcesoria do łazienki – włoska ceramika w stylu wiejskim i vintage

Następną manufakturą jest włoska ceramika Virginia Casa, która od wielu lat świetnie radzi sobie na międzynarodowym rynku wyposażenia wnętrz, głównie dekoracji z ceramiki. Wiele z ich produktów to artykuły użytkowe, nawiązujące do stylu vintage, z częstym przełamaniem na styl wiejski. To naprawdę urokliwe rzeczy, które także trudno spotkać na niesłychanie zapchanym rynku.

Widziałem gdzieś pierwsze symptomy ich podrabiania, ale wyjątkowo nieudaczne i słabe. Generalnie dziwi mnie fakt naśladownictwa u projektantów i braku chęci stworzenia własnych wizji. No ale jest taka dzisiaj polityka na świecie, żeby co ładne kserować i robić na wielką skalę. Przy okazji prestiżowych akcesoriów łazienkowych trzeba wiedzieć, że handmade ma się bardzo dobrze.

Made in Europe

Wszyscy którzy interesują się wyrobami z włoskich, czy europejskich manufaktur muszą zdawać sobie sprawę, że ich siły produkcyjne są w pewnym sensie ograniczone i tutaj kluczową rolę odgrywa czas. Nie da się ot tak, zrobić, czy wypalić wielkiej ilość ceramiki, następnie ją pomalować, wysuszyć, itd…wielu z naszych klientów jest świadomych tego faktu. Natomiast wielu nie rozumie, dlaczego na produkt czeka się miesiąc, czy dwa. No ale jeśli się chce masówkę, to szuka się w zupełnie innym miejscu!

Wracając do Virginia Casa, to wyroby ceramiczne, bardzo uroczo pomalowane, do złudzenia przypominające produkty z dawnych epok. Dodatkowym argumentem na te prestiżowe akcesoria do łazienki jest fakt, że oferta Virginii jest duża. W tym stylu możemy sobie sprawić talerze, butelki, słoiki oraz inne przedmioty codziennego użytku. Więc naprawdę warto zatrzymać się na chwilę i spróbować ocucić swoją łazienkę z szablonowego marazmu. Wiele z tych wyrobów jest robiona w mocnej czerwieni czy mięcie, co jeszcze bardziej podkręci Waszą łazienkę.

Urocze i niedrogie, bowiem to manufaktura najtańsza w moim zestawieniu. Kubek łazienkowy to koszt około 90 zł, mydelniczka 58 zł, a za kubeczek na szczoteczki trzeba zapłacić 72 zł. Dlatego te przystępne ceny powodują, że Virginia Casa robi się także przystępna i jak w poprzedniej marce, wielu klientów kompletuje sobie inne produkty z tej serii.

akcesoria vintage do lazienki 1
ceramiczne akcesoria lazienkowe 1
dekoracje lazienkowe w stylu vintage
lazienka po wlosku
lazienka w stylu wloskim
prestizowe lazienki w stylu wloskim
wloska lazienka

Luksus w łazience – prestiż na najwyższym poziomie 3SC

Jak się domyślacie ostatnią markę będzie także włoska manufaktura, ale znacznie inna od dwóch poprzednich. Bowiem są to przedmioty i prestiżowe akcesoria do łazienki dużego kalibru, dedykowane do wyrazistych i bardzo luksusowych salonów kąpielowych. Użyte surowce to klasyka gatunku, miedź, chrom, złoto, marmur czy kryształ. Takie połączenie daje niezwykłą siłę i ogromny ładunek luksusu.

Uwielbiam ich produkty, choć nie należą do najtańszych to trzeba przyznać, że robią wrażenie. Naturalnie cena idzie z wielką jakością, wagą i solidnością, a korelacja kryształu metali ciężkich daje poczucie niebywałej elitarności. To ukłon w stronę najwyższych lotów wyrobów do zacnych i pięknych łazienek.

Szerokie spektrum wyposażenia

Istotnym elementem tej marki jest ogromny wybór produktów i tylko dedykowanych do łazienek. 3SC produkuje wyłącznie same akcesoria do salonów kąpielowych, zakres możliwości jest oszałamiający. Kubek, pojemnik na szczoteczki, czy dozownik to klasyka gatunku, natomiast manufaktura posuwa się o krok dalej projektując luksusowy podgrzewacz na ręczniki, czy uchwyt na suszarkę do włosów. Niby mało ważne, a jednak kobiety używają suszarki codziennie, wyjmując ją z szafki, czy komody.

Drugą świetną rzeczą jest podział na dwa style – klasyczny i nowoczesny. Więc praktycznie każdy znajdzie produkt w sam raz dla siebie. To osobliwy skok po dwóch różnych światach podejścia do projektowania i wyposażania łazienek. Ale bardzo, ale to bardzo mocny akcent, obok którego nie da się ot tak obojętnie przejść.

Bez zbędnych owijaczy, jest to jedna z najbardziej prestiżowych marek projektujących wyroby i akcesoria do salonów kąpielowych. Cena czyni cuda, ale nie w tym przypadku, ponieważ użyte materiały dają jakość, dlatego nie dziwi mnie cena za dozownik zaczynająca się grubo ponad tysiąc złotych. Jeśli się chce mieć jakość i solidność, to właśnie jest te miejsce.

akesoria dla salonu kapielowego z wloch
cudowne prestizowe lazienkowe akcesoria
czarno zlote eleganckie akcesoria do lazienki
elitarne akcesoria lazienkowe
klasyczne prestizowe lazienki wloskie
luksusowa lazienka w stylu wloskim
luksusowe produkty do lazienki
luksusowe przybory lazienkowe
minimalizm w luksusowej lazience
minimalistyczne akcesoria do lazienki
piekne akcesoria lazienkowe
prestizowe wloskie wyposazenie lazienki
przybory lazienkowe lux
wloskie minimalistyczne akcesoria lazienkowe
zlote akcesoria do luksusowych lazienek

Prestiż kontra szablonowe

Kończąc dzisiejsze zestawienie, jestem w pełni zadowolony, że przedstawiłem Wam odrobinę mojego świata premium. Często są to manufaktury, które ciężko znaleźć ponieważ nie pchają się na masowy świecznik, zresztą ich ceny nie są masowe. Jednak naprawdę warto mieć u siebie w domu pierwiastek dobrej jakości w postaci prestiżowych akcesoriów do łazienek. Bowiem to właśnie w tym miejscu często przebywamy i tak naprawdę jest to jedno z niewielu naszych pomieszczeń, gdzie mamy pełną prywatność.

Znając już dobrej jakości wyroby, wiecie że nie zawsze muszą one kosztować fortunę i każdy z Nas może mieć je u siebie. To trzeba sobie zdawać sprawę, że na masową skalę podrabia się te piękne przedmioty, więc uważam za swój obowiązek propagowanie zanikających wielopokoleniowych manufaktur, które są solą ziemie europejskiej. To unikaty, które znikają, ponieważ masowość wypiera je z dużą siłą.

Dlatego nie zapominajmy o ludzkiej, a przede wszystkim ręcznej pracy, która pokazuje nam jak na przestrzeni lat kształtowało się rzemieślnictwo. To walory, które finalnie decydują o prestiżu, ale przede wszystkim solidności danego wyrobu. Czego sobie, jak i Wam życzę.

Jeśli chcesz zaprojektować swoją wymarzoną łazienkę pisz – michal@luxuyryproducts.pl